قیمت روز محصولات اپل

انشتار نسخه بتا سوم iOS14.6، iPadOS 14.6, tvOS 14.6 و watchOS 7.5 برای توسعه‌دهندگان

بتا سوم ios14.6

اپل حالا در فاز سوم نسخه بتا سیستم عامل های خود است. Apple به تازگی نسخه بتا سوم iOS14.6, iPadOS 14.6, tvOS 14.6 و watchOS 7.5 را برای توسعه‌دهندگان منتشر کرده تا تست های لازم روی آن انجام شود.

آخرین نسخه بتا و تغییرات بروزرسانی جدید را می توانید از مرکز توسعه‌دهندگان اپل دانلود کنید. بعد از این که دستگاه خود را با آپدیت‌های OTA بروزرسانی کردید، تغییرات زیادی در ظاهر و عملکرد دستگاه های مورد نظر به وجود می آید. نسخه بتا عمومی اندکی بعد از انتشار نسخه توسعه‌دهندگان، از طریق وب‌سایت برنامه نرم‌افزار بتا اپل برای همه مشترکان اپل منتشر می شود.

دومین نسخه بتا در ۳۰ آوریل ۲۰۲۱ و نسخه سوم مدتی بعد از انتشار Second Beta برای توسعه‌دهندگان منتشر شد. نسخه اول بتا هم در ۲۲ آوریل در دسترس توسعه‌دهندگان قرار گرفت.

مشخصات بتا سوم iOS14.6

تا به اینجای کار هنوز به طور قطعی از محتوا جدید نسخه های بتا اطلاعی نداریم. فقط می دانیم که بعضی باگ‌ ها برطرف شده اند و عملکرد پردازشی دستگاه ارتقا یافته است؛ جز این‌ها چیز زیادی از مشخصات نسخه بتا دستگیرمان نشده است. انتظار نمی رود که اپل نسخه بتا سوم iOS14.6 را منتشر کند و تغییر چشمگیری در عملکرد دستگاه مشهود نباشد. مثلا ممکن است که آپدیت های ضروری اپل نسخه ای بالاتر از ۱۴.۶ باشند.

اپل همچنین نسخه سوم بتا هوم پاد او اس را نیز برای توسعه‌دهندگان منتشر کرده است. سیستم عامل هوم پاد و هوم پاد مینی در واقع tvOS است. نسخه بتا هوم پاد او اس به صورت انحصاری برای عده‌ی بسیار اندکی در دسترس است.

از آن‌جایی که نسخه بتا ممکن است مشکلاتی داشته باشد و در حین آپدیت تمام اطلاعات شما پاک شود، هم وب‌سایت AppleInsider و هم کمپانی اپل به مشترکان هشدار داده‌اند که به هیچ وجه نسخه‌های بتا را درحالت mission-critical و برروی دستگاه های اصلی خود نصب نکنند. با این حال پیشنهاد کرده‌اند که سری بتا را روی دستگاه های ثانویه خود نصب کنند و قبل از بروزرسانی از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنند.

با این که بتا سوم iOS14.6 فعلا مخصوص توسعه‌دهندگان است اما نسخه های عمومی آی او اس ۱۴.۶، آی پد او اس ۱۴.۶ و واچ او اس ۷.۵ در اختیار تمام مشترکان قرار گرفته است.