قیمت روز محصولات اپل

مدیا ریموت پلی استیشن ۵ – معرفی کنترل رسانه PS5

معرفی مدیا ریموت پلی استیشن 5

پلی استیشن ۵ قابلیت های متعددی در پخش انواع رسانه دارد. مثلا با PS5 می توانید از چندین برنامه و سرویس آنلاین پخش فیلم و سریال PS Store استفاده کنید و یا فیلم های Ultra HD بلوری روی دیسک را با کنسول خود پخش کنید. جلو و عقب بردن فیلم و تنظیم صدای آن با دسته DualSense کار بسیار دشواری است و تا یاد بگیریم که مثلث چه کار می کند و دایره چی کار می کند، موهای‌مان مثل دندان‌های‌مان سفید می شود. با یک کنترل ساده می توانید بدون استفاده از دسته PS5، فیلم را متوقف یا پخش کنید و صدای آن را تنظیم کنید؛ و این جا است که مدیا ریموت پلی استیشن ۵ وارد صحنه می شود! در اخبار بازی و کنسول بینهایت کالا به معرفی این اکسسوری کاربردی سونی خواهیم پرداخت.

کارایی آن از نامش پیدا است؛ یک ریموت برای تنظیم صدا، پخش و توقف و دیگر اعمال مربوط به رسانه PS5. قیمت مدیا ریموت پلی استیشن ۵ ۲۹.۹۵دلار است و اگر اکثر فیلم ها و سریال ها را با کنسول PS5تان تماشا می کنید، به این دستگاه کاربردی، نیازی مبرم خواهید داشت.

طراحی مدیا ریموت پلی استیشن ۵

طراحی کلی مدیا ریموت PS5 شبیه به طراحی خود کنسول است با این تفاوت که کوچک‌تر است و در دست جای می گیرد. رنگ این دستگاه سفید است و با نوارهایی مشکی در حاشیه های کناری دارد. شکل کلی آن نیز به طور منحنی طراحی شده که بسیار به طراحی کنسول PS5 شباهت دارد. طول آن ۱۴.۴ و عرض آن ۴ و ضخامت (حداکثری) آن ۲ سانتی متر است.

مدیا ریموت پلی استیشن 5 - PS5

دکمه های روی ریموت پخش اند و برجسته نیستند، و تراکم آن ها در سطح کنترل بسیار کم است. دکمه های اصلی کنترل حالت به علاوه دارند و در وسط آن ها دکمه کوچک دایره‌ای شکل برای تایید اعمال مختلف وجود دارد. دکمه های اصلی برای جستجو و انتخاب گزینه های مختلف منو بسیار کاربردی اند اما نحوه عملکرد دیگر دکمه ها در مقایسه با دکمه های Amazon Fire TV Stake و Chromecast With Google TV اندکی گیج‌کننده است. با این که دکمه های روی ریموت کوچک اند اما خوشبختانه می توانید بدون نگاه به آن ۵ دکمه اصلی را با شست خود پیدا کنید.

دکمه خاموش‌/روشن تلوزیون، دکمه بی‌صدا (میوت) و دکمه کم و زیاد میزان صدا، همه در بالای ریموت قرار گرفته‌اند؛ همچنین دکمه میکروفون (Voice) نیز روی کنترل تعبیه شده تا بتوانید از قابلیت های تشخیص صدای PS5 استفاده کامل ببرید. دکمه پلی‌بک و منو در زیر ۵ دکمه اصلی اند و دکمه های مخصوصی برای دیزنی پلاس، نتفلیکس، اسپاتیفای و یوتیوب در پایین ریموت قرار گرفته اند. همچنین در پایین ترین نقطه ریموت، دکمه PlayStation را می بینید که کار آن شبیه به دکمه هوم دسته PS5 است.

جفت‌کردن مدیا ریموت با PS5 و نحوه استفاده از آن

جفت‌سازی ریموت با پلی استیشن ۵ بسیار ساده است. ابتدا به منوی PS5 بروید، به بخش Accessories بروید و گزینه Media Remote را انتخاب کنید. پیغامی برای شما نمایش داده می شود در آن به شما خواهد گفت دو دکمه را همزمان فشار داده و نگه دارید. مدیا ریموت بعد از چند ثانیه با PS5 جفت خواهد شد و شما می توانید با آن منوی کنسول را کنترل کنید و یا همانند گیم پد دوال سنس، دستگاه را روی حالت sleep بگذارید.

ریموت مدیا PS5 (برخلاف دسته DualSense) بسیار خوب عمل می کند؛ شما می توانید به راحتی از قابلیت های مختلف رسانه‌ای کنسول PS5 استفاده کنید و فیلم خود را جلو و عقب ببرید یا صدای آن را تنظیم کنید. به سادگی می توانید به جستجو منوهای مختلف سیستم بپردازید و یا محتوای مختلف برنامه های استریم فیلم را زیر و رو کنید. دکمه های مخصوص نیز به خوبی عمل می کنند؛ می توانید با فشردن یک دکمه از دیزنی پلاس به یوتیوب یا از آن به نتفلیکس بروید. دکمه های کنترل رسانه نیز بسیار کاربردی اند. با مدیا ریموت PS5 می توانید بدون استفاده از یک کنترل اضافی یا دسته دوال سنس، فیلم را پخش یا متوقف کنید.

اکسسوری لازم برای اپ های رسانه PS5

با مدیا ریموت می توانید از قابلیت پلی‌بک استفاده کنید، ولوم تلوزیون را زیاد و کم کنید و به سهولت تمام با فشار یک دکمه، اپلیکیشن های مختلف پخش آنلاین موسیقی و فیلم را باز کنید. تمام این ویژگی ها در یک کنترل گنجانده شده و استفاده از آن از هر جهت، ساده‌تر از دسته DualSense است. اگر برای پخش فیلم و سریال عمدتا از کنسول PS5 استفاده می کنید، پرداخت ۲۹.۹۵دلار ارزش مدیا ریموت سونی را خواهد داشت.