قیمت روز محصولات اپل

قابلیت های جدید اپل مپ در iOS 14.5؛ گزارش تصادفات ، خطرات جاده ای و …

قابلیت های جدید اپل مپس

با انتشار آخرین نسخه سیستم عامل اپل، قابلیت های جدید اپل مپ در iOS 14.5 نیز از راه رسیده اند و شامل ویژگی های کاربردی مثل گزارش تصادف ها، خطرات جاده ای، دست انداز ها، راهنمایی های جدید و اشتراک داده های گسترده ، هستند. ما در این مطلب به شما نحوه استفاده از قابلیت های جدید اپل مپ در iOS 14.5 و گزارش تصادفات و .. را آموزش می دهیم.

اپلیکیشن هایی مثل گوگل مپس و Waze ویژگی های ارزشمندی مانند گزارش تصادفات و چک کردن سرعت را چندین سال است که برای کاربران فراهم کرده اند. در نتیجه اپل با گنجاندن این ویژگی ها در ای او اس ۱۴.۵ ، سعی داشته است اختلاف سرویس اپل مپ را با گوگل مپس و Waze کمتر کند.

در کنار قادر بودن به گزارش تصادف ها ، خطرات و چک کردن سرعت با سیری یا صفحه نمایش ایفون، سرویس Apple Map حالا به کاربران اجازه می دهد تا داده های همان زمان خود در هنگام راه رفتن یا دوچرخه سواری را با دیگران به اشتراک بگذارند. همچنین قسمت تجربیات و راهنمایی ها هم با طراحی جدید بسیار پویا تر شده است.

فعلاً گزارش تصادف ها فقط برای کاربران ایالات متحده و چین در دسترس است اما به زودی کاربران دیگر مناطق جهان نیز می توانند از آن ها استفاده کنند و اما روش انجام این کار:

هنگام رانندگی و در حال استفاده از اپل مپ برای مسیر یابی از فرمان های سیری مانند “there’s a crash up ahead,” به معنی ” یک تصادف در جلوتر اتفاق افتاده است” ، there’s something on the road به معنی “یک چیزی در جاده وجود دارد” ، “there’s a speed check,” به معنی “آنجا یک دوربین کنترل سرعت وجود دارد” ، می توانید استفاده کنید. سیری نیز با گفتن عبارت “Ok, sending report” به معنی ” باشه، ارسال کردن گزارش” دستور شما را تایید می کند.

برای افراد پیاده، گزارش تصادف ها به صورت دستی انجام می پذیرد. روش انجام این کار:

۱- بر روی علامت فلش در پایین گوشه سمت راست بزنید سپس Report را انتخاب کنید.

۲- حالا شما می توانید گزارش تصادف ( Accident ) ، خطرات ( Hazard ) و یا کنترل سرعت ( Speed Check ) را انتخاب کنید.

۳- برای تصادف ها که از قبل بر روی اپل مپ نمایش داده شده است ، می توانید بر روی آن ها بزنید و از بین گزینه های “Cleared” به معنی برطرف شده و “Still here” به معنی هنوز اینجا، یکی را انتخاب کنید.

در پایین نحوه گرفتن تاییدیه از سیری برای گزارش یک تصادف را مشاهده می کنید.

در پایین نحوه ارسال دستی گزارش تصادف برای افراد پیاده را مشاهده می کنید.

هنگام پیاده روی و دوچرخه سواری داده های ETA اپا مپ را به اشتراک بگذارید + Carplay

هنگامی که شما با دستگاهی که از ای او اس ۱۴.۵ بهره می برد شروع به پیاده روی یا دوچرخه سواری می کنید، یک گزینه مختصر در پایین صفحه نمایش می بینید که Share ETA نوشته است.

اگر این پیغام را مشاهده نکردید که یا نتوانستید در زمان کافی به آن پاسخ دهید. بر روی فلش به سمت بالا که در گوشه سمت راست پایین صفحه نمایش قرار ارد بزنید.

سپس بر روی گزینه share ETA بزنید.

گزینه اشتراک گذاشتن داده های ETA هنگام استفاده از Carplay با سیری یا صفحه کلید نیز در دسترس کاربران قرار دارد.

راهنمایی های آپدیت شده اپل مپس

یک دیگر از قابلیت های جدید اپل مپ در iOS 14.5 ، ارتقا یافتن و بروز رسانی راهنمایی های اپل مپ است. این محتوا های آپدیت شده شامل تصاویر بسیار با کیفیت و تمام صفحه و دکمه های تازه طراحی شده برای ذخیره و به اشتراک گذشتن راهنمایی ها ، می شود.

شما راهنمایی های جدید را با جست و جو کردن عبارت هایی مثل “Best Parks” به معنی بهترین پارک ها و “best hotels” به معنی بهترین هتل ها می توانید بیابید.

بعضی راهنمایی ها به ظاهر یک مجموعه و کالکشن در صدر نتایج ظاهر می شوند و بعضی هم به همراه تصاویر در نزدیکی انتهای صفحه و نتایج حضور دارند.

در بالا ، شما گزینه های دوباره طراحی شده ذخیره ( Save ) و اشتراک گذاری ( Share ) را مشاهده می کنید و همچنین گزینه ای برای یک وب سایت مرتبط.

شکل این راهنمایی های جدید را در پایین مشاهده می کنید.