قیمت روز محصولات اپل

رشد کاربران اسپاتیفای به دلیل رقابت با اپل؛ اسپاتیفای ۱۵۸ میلیونی شد!

در رده بندی نخست ژورنال‌ ها با داغ شدن رقابت بین Apple Music و اسپاتیفای ، شاهد رشد تعداد کاربران اسپاتیفای و رسیدن به رقم ۱۵۸ میلیون نفر هستیم که ۲۱ درصد نسبت به سال قبل افزایش عضویت داشته است.

درحالی که اسپاتیفای از مشترکین جدید خود استقبال می‌ کند، اما این توسعه رو به به جلو را نامعلوم می‌ داند و راجع به آن هشدار می‌ دهد برخی از بازارهای اسپاتیفای از جمله هند که از رشد خوبی برخوردار هستند. در حال حاضر با مشکلاتی از قبیل کرونا دست پنجه نرم می‌ کند که باعث رشد معکوس یا به عبارتی رو به عقب شده است.

بازدهی یا به عبارتی درآمد متوسط هر کاربر نسبت به سال گذشته ۷درصد کاهش یافته و به ۴.۱۲ یورو یا ۴.۹۸ دلار رسیده است. این شرکت علت سقوط این بازدهی را کاهش قیمت‌ ها در بازار‌ های جدید و برنامه‌ های تخفیفی طراحی شده برای جذب کاربران جدید می‌ داند. در نتیجه رشد تعداد کاربران اسپاتیفای ، چندان برای این شرکت بر خلاف انتظارها ، سود دهی نداشته است

کل درآمد اشتراکان اسپاتیفای با ۱۴درصد افزایش به ۱.۹۳ میلیارد یورو معادل ۲.۳۳میلیارد دلار رسیده است. ساعات مصرف جهانی نیز سال به سال در حال رشد است. مصرف هر کاربر در مناطق توسعه یافته رشد کرده است. در همین حال مناطق در حال توسعه نشانه‌ هایی از پیشرفت را نشان داده‌ اند. اما در بحث کرونا همچنان به سختی درگیر این بیماری هستند.

خرید اکانت اشتراکی اسپاتیفای – کلیک کنید
خرید اکانت اشتراکی اپل موزیک – کلیک کنید

اگرچه اپل موزیک پس از اسپاتیفای دومین نرم‌ افزار محبوب پخش موسیقی است. اما سازنده آیفون از سال ۲۰۱۹ که ۶۰ میلیون کاربر پولی را پشت سر گذاشته است، تعداد مشترکین خود را منتشر نکرده است. بر اساس نرخ رشد قبلی ، اپل موزیک ماه های گذشته احتمالاً ۷۰ میلیون مشترک از این قبیل را پشت سر گذاشته است. اما این شرکت این اعداد را برای خود نگه داشته است.

پادکست

رشد تعداد کاربران اسپاتیفای

اسپاتیفای تبلیغات را به عنوان یک زمینه اصلی برای رشد ، به ویژه در پادکست ها می داند. اکنون ۲.۶ میلیون پادکست در دسترس است که نسبت به سه ماهه قبل میزان این پادکست‌ ها ۱۸ درصد افزایش یافته است. مصرف پادکست نیز همراه با مصرف کلی محتوا رشد کرده است.

 در اوایل این ماه ، اپل تلاش‌ های پادکست خود را با برنامه Apple podcasters افزایش داد. این ابتکار به سازندگان پادکست این امکان را می دهد تا از شنوندگان بابت محتوای انحصاری مانند گوش دادن بدون آگهی ، محتوای اختصاصی و دسترسی انحصاری به سری های جدید هزینه دریافت کنند.

جوش لیندگرن ، رئیس دپارتمان پادکست آژانس هنرمندان خلاق ، به وال استریت ژورنال گفت: “با اقدام اپل برای اشتراك ، رقابت بین این سیستم عامل در حال ظهور است.”

اسپاتیفای در اپل با استفاده از ابزاری به اسم Anchorکه راهی برای ساختن پادکست است با یک سیستم اشتراک پولی مقابله کرد. این راه به سازندگان این امکان را می‌ دهد که لینک‌ هایی را به پرداخت‌ های Anchor ارسال کنند که خارج از برنامه اسپاتیفای ای او اس است.

به نظر می‌ رسد که این روشی برای جلوگیری از کاهش ۳۰ درصدی اپل در معاملات اپل استور بدون نقض هیچ قانونی است. و در واقع راه گریزی برای بهره‌ برداری از اپ استور است. باید دید آیا اپل مقابله خواهد کرد یا سعی در جلوگیری از راه حل خلا اسپاتیفای دارد.

بسته‌های نرم افزاری(bundles)

شاید برای کمک به جبران رشد نامشخص بازارهای در حال ظهور ، اسپاتیفای همچنان به افزایش قیمت برنامه خانوادگی خود را ادامه داده است. پس از افزایش هزینه های بسته نرم افزاری خانوادگی در چندین بازار در اواخر سال ۲۰۲۰ ، سرویس پخش موسیقی افزایش قیمت در ایالات متحده را از ۱۴.۹۹ دلار به ۱۵.۹۹ دلار از این هفته اعلام کرد.

قیمت بسته‌های خانوادگی Apple Music هنوز همان۱۴.۹۹ دلار است.

سرویس Apple Music نیز بخشی از بسته‌ های Apple One است. برنامه‌ های فردی Apple music در بسته‌ های نرم‌ افزاری ۱۴.۹۹دلاری Apple One گنجانده شده است. برنامه‌ های خانوادگی Apple Music نیز بخشی ازبرنامه‌ های ۱۹.۹۵و ۲۹.۹۵ دلاری Apple One این شرکت است، که خدمات مختلف دیگری را به آن اضافه می‌ کند.

های فای (Hi-Fi) در حالت افقی

رشد تعداد کاربران اسپاتیفای

اسپاتیفای همچنین اعلام کرده است كه برنامه پخش موسیقی, spotify Hi-Fi را بعداً در سال ۲۰۲۱ ارائه می دهد. این ردیف جدید شامل پخش موسیقی بدون ضرر خواهد بود و آهنگ های با بیت بالاتر و کیفیت  CD را به محبوب ترین بستر پخش موسیقی ارائه می دهد.

Tidal, Deezer, Amazon Musicدر حال حاضر گزینه‌های پخش بدون ضرر را ارائه می‌دهند.

اسپاتیفای هنوز قیمت یا تعهد برای انتشار در تاریخ مشخصی بیشتر از اواخر امسال را برای طرح اشتراک Hi-Fi خود اعلام نکرده است.

اگرچه صدای برتر از مخاطبان پرشور و مشتاقی برخوردار است ، اما مشخص نیست که آیا این سرویس در آینده کاربران جدیدی را به خود جذب خواهد کرد یا به طریق قابل توجهی دارایی اسپاتیفای را تقویت می کند. یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ نشان داد که اکثر کاربران می توانند تفاوت بین صدای فشرده و بدون ضرر را تشخیص دهند ، اما آنها گاهی اوقات به “آموزش” نیاز دارند تا بدانند چگونه این دو را تشخیص دهند.

خرید گیفت کارت اسپاتیفای – کلیک کنید

صوت Hi-Fi معمولا به تجهیزات گران قیمت نیاز دارد تا کاربران تفاوت مد نظر را احساس کنند .AirPods به احتمال زیاد این تفاوت را برای کاربران نشان نمی‌دهد. اما ممکن است با AirPods Max این تفاوت به صورت فاحش‌ تری حس شود.

درحال حاضر جریان اسپاتیفای با فرمت Ogg Voribs با سرعت ۳۲۰ کیلوبیت بر ثانیه پخش می‌شود. Apple Music با سرعت ۲۵۶ کیلوبیت بر ثانیه در ACC رمزگذاری می‌ کند.

اپل هیج برنامه‌ای برای آوردن گزینه مشابه با کیفیت CDدر گزینه Apple Music اعلام نکرده است.

ازطریق  HomePod خود از تمامی اخبار اپل  مطلع باشید. بگویید ، “سلام ، سیری ، AppleInsider را بازی کن” ، و جدیدترین پادکست AppleInsider را دریافت خواهید کرد. یا در عوض HomePod mini خود را برای “AppleInsider Daily” بخواهید و مستقیماً از تیم خبری ما یک به روزرسانی سریع خواهید شنید. و اگر به اتوماسیون خانگی اپل محور علاقه دارید ، بگویید “سلام ، سیری ، HomeKit Insider را بازی کن” ، و لحظاتی به جدیدترین پادکست تخصصی ما گوش خواهید داد.

AppleInsider دارای مشارکت های وابسته است و ممکن است کالاهایی را که از طریق پیوندهای وابسته خریداری می شوند ، بدست آورد. این مشارکت ها بر محتوای سرمقاله ما تأثیر نمی گذارد.