قیمت روز محصولات اپل

معرفی قابلیت های جدید اپل پنسل ۲ ؛ مداد هوشمند اپل

معرفی قابلیت های جدید اپل پنسل 2
معرفی قابلیت های جدید اپل پنسل 2

نسل دوم اپل پنل همراه با iPad Pro 2018 به بازار عرضه شد و برخی موارد تفاوت‌هایی با قبل پیدا کرد. نسل جدید اپل پنسل از نظر ظاهری تغییراتی کرده است، اتصال لایتنینگ و درپوش اتصال قدیمی از بین رفته و این تغییرات باعث کوتاه‌تر شد ظاهر مداد شده است. در این مطلب از بی نهایت کالا با معرفی قابلیت های جدید اپل پنسل ۲ همراه ما باشید.

Apple  Pencil 2 با یک روکش مات جدید، ظاهری نازک‌تر و یک طرف مسطح که باعث راحتی استفاده از آن می‌شود، ظاهر شده است. بطور کلی مداد جدید در مقایسه، ظاهری مدرن پیدا کرده اما همین تغییرات ظاهر باعث تفاوت‌های بسیاری شده است.

معرفی قابلیت های جدید اپل پنسل ۲

بررسی سازگاری، اتصال و شارژ اپل پنسل

اولین چیزی که دارندگان اپل پنسل ۲ باید بدانند سازگاری آن با دستگاه‌‌های اپل است. Apple  Pencil 2 تنها با آیپد پرو ۲۰۱۸ و مدل‌های بعد از آن و بالعکس کار می‌کند. زیرا که از مدل آیپد پرو ۲۰۱۸ به بعد، به USB-C مجهز شده است و مدل قبل اپل پنسل قدیم نمی‌تواند به مدل‌های آیپد جدید متصل شود. پس اگر آیپدی با پشتیبانی از اپل پنسل دارید که قبل از ۲۰۱۸ عرضه شده است، باید مداد جدید را خریداری کنید.

نسل دو اپل پنسل از سیستم شارژ جدید برخوردار هستند که آیپد های قدیمی پشتیبانی سخت‌افزاری آن‌را ندارند. در حالی‌که اپل پنسل قدیم برای شارژ به کاربران نیاز داشت تا از طریق لایتنیگ آنرا به آیپد متصل کنند، در مدل جدید کافیست پنسل را به کنار آیپد جدید نزدیک کنید تا به بریدگی شارژ بی‌سیم متصل شود. پنسل بصورت مغناطیسی در جای خود قرار می‌گیرد.

اگر قبلا به آیپد متصل شده باشد سریعا و بصورت خودکار pair می‌شود.  اکنون هر زمان که پنسل را متصل می‌کنید میزان شارژ باتری را نمایش می‌دهد. همچنین می‌توانید از طریق ویجت باتری از برنامه ویجت‌ها، میزان عمر باتری را بررسی کنید.

نکته قابل توجه درباره‌ی این روش شارژ این است که، شارژ از طریق اتصال مغناطیسی قوی صورت می‌گیرد. بنابراین شما می‌توانید آیپدتان را در کیفتان قرار دهید یا آیپد را در دستتان حمل کنید بدون آنکه نیاز باشد مداد را از آن جدا کنید. هر زمان که مداد را به شارژ متصل می‌کنید، تا زمانی که بلوتوث روشن است مداد در حالت شارژ شدن باقی می‌ماند.

با مداد قدیمی امکان شارژ هنگام حمل و نقل در کیف و جا به جایی وجود نداشت. زیرا مداد از درگاه لایتنینگ خارج می‌شد. اتصال پهلو به پهلو برای شارژ، طراحی شارژ قدیمی عجیب را از بین برد و حمل و نقل هنگام شارژ را امکان‌پذیر و آسان ساخت. در طی آزمایشات لرزش و انتقال مشخص شد که اپل پنسل جدید با هیچ انتقال و لرزشی نمی‌افتد.

در صورت استفاده از کیس‌های شخص ثالث برای آیپد نیز مشکلی پیش نمی‌آید. پس از بررسی کیس‌های آیپد پرو ۲۰۱۸ مشخص شد که برش‌ها به گونه‌ای هستند که به پنسل اجازه می‌دهند که بدون برداشتن کیس به آیپد pair و شارژ شود. این بدان معناست که اپل برای پنسل جدید وسایل جانبی دیگری نخواهد داشت.

معرفی قابلیت های جدید اپل پنسل ۲

قابلیت Double Tap در اپل پنسل ۲

بزگترین مورد اضافه شده به Apple Pencil جدید قابلیت Double Tap است. کافیست تنها روی هر نقطه‌ای در نزدیک نوک مداد دوبار تب کنید تا مداد به پاک‌‌کن تبدیل شود. سپس به راحتی و سرعت می‌توانید برای اصلاح و پاک کردن اشتباهاتتان از آن استفاده کنید.

اگر وارد تنظیمات اپل پنسل شوید می‌توانید قابلیت Double Tap را برای تغییر ابزار کنونی به ابزاری که پیش از آن استفاده می‌کردید، تبدیل کنید. مثلا پالت رنگ را نمایان کنید و یا آن‌ها به کلی غیر فعال کنید. اگر می‌خواهید مدت زمات Double Tap را تنظیم کنید، ابتدا به Settings رفته و بعد General و Accessibility و Apple Pencil را انتخاب کنید تا به گزینه‌های آن دسترسی داشته باشید.

در حال حاضر چند برنامه‌ی شخص ثالث وجود دارند که از قابلیت Double Tap پشتیبانی می‌کنند. از جمله ProCreate ،Concepts, LiquidText ،OmniGraffle 3 و موارد دیگر که در آینده انتظار داریم برنامه‌های بیشتری به این لیست اضافه شود.

معرفی قابلیت های جدید اپل پنسل ۲

قیمت اپل پنسل ۲

شما می‌توانید اپل پنسل جدید را به مبلغ ۱۲۹ دلار از سایت اپل خریداری کنید و حتی می‌توانید بصورت رایگان رویش حکاکی کنید. مواظب باشید که اگر اپل پنسل با حکاکی بخرید دیگر نمی‌توانید در صورت مشکل آن را پس بدهید. زیرا که بازسازی و فروش مجدد آن دشوار است.

برخلاف مدل قدیمی و استاندارد اپل پنسل، همراه با مدل جدید هیج نوک قلم اضافی وجود ندارد. ممکن است به این دلیل باشد که مردم هیچ وقت از نوک قلم اضافی در جعبه اطلاعی نداشتند و ممکن بود هیچ وقت آن را با نوک قلم اورجینال تعویض نکنند.

چه کارهایی با اپل پنسل می‌توان انجام داد؟

همه شاید ندانند که اپل پنسل در مقایسه با قلم معمولی تبلت چه کارهای متفاوتی می‌تواند انجام دهد. بطور خلاصه هم اپل پنسل جدید و هم مدل قدیمی آن قابلیت‌های زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند، خصوصا برای کارهایی که انگشت کافی نیست.

می‌توانید از اپل پنسل در تمام جاهایی که با انگشت نیز حرکت می‌دهید، استفاده کنید. برای نمایش جستجوی Spotlight می‌توانید بامداد از مرکز صفحه به سمت پایین بکشید. همچنین برای تایپ استفاده کنید.

البته بسیاری از حرکات را نیز نمی‌توانید با پنسل انجام دهید. حرکاتی مانند کشیدن روی نوار هوم برای رفتن به هوم، دسترسی به نوار کنترل و یا فشار طولانی برای شبیه‌سازی حالت فشار با انگشت.

نسل دوم و سوم آیپد پرو از ویژگی ProMotion برخوردار است که صفحه نمایشگر را تا ۱۲۰ باردر ثانیه تازه می‌کند و این خود سرعت عملکرد اپل پنسل را افزایش می‌دهد. ios دارای قابلیت ردیابی کف دست است و می‌توانید هنگام طراحی اگر دستتان خسته شد آن  را روی صفحه آیپد قرار دهید.

معرفی قابلیت های جدید اپل پنسل ۲

اپل پنسل فشار و شیب را نیز تشخیص می‌دهد، بنابراین هنگام استفاده از آن احساس می‌کنید از یک مداد طراحی، خودکار یا مارکر واقعی استفاده می‌کنید.

در صورت نیاز به یادداشت فوری کافیست با اپل پنسل یک بار روی صفحه قفل ضربه بزنید تا برنامه‌ی Notes بدون باز کردن قفل صفحه کلید آیپد پرو برایتان باز شود.

Inline drawing در ایمیل و یادداشت‌ها به شما اجازه می‌دهد که فورا بتوانید نقاشی کنید، بدون اینکه برای تغییر وضعیت به دستگاه بگویید.

با استفاده از هوش مصنوعی، ios به اندازه‌ای هوشمند است که می‌تواند متن دست‌‌نویس شما را بخواند و بفهمد. همچنین امکان امضای اسناد و قراردادها نیز در برنامه‌ی اسکن وجود دارد که امکان پر کردن قراردادهای مهم را به شما می‌‌دهد.

با توجه به به‌روزرسانی‌های سریع ios در طی هر سال، امکان اضافه شدن قابلیت‌های جدید در هر نسخه برای اپل پنسل وجود دارد. هم برای مدل‌های قدیم و هم مدل‌های جدید، که باعث می‌شوند اجرای نوشتاری مبتنی بر تبلت اپل بسیار مفیدتر باشد.