قیمت روز محصولات اپل

آموزش نحوه نصب اپلیکیشن بروی اپل واچ

آموزش نحوه نصب اپلیکیشن بروی اپل واچ
آموزش نحوه نصب اپلیکیشن بروی اپل واچ

اپل واچ یکی از محبوب‌ترین محصولات اپل به حساب می‌آید و بعنوان ابزاری برای قرار گرفتن هر آنچه نیاز دارید بروی مچ دست شما عمل میکند. می‌توانید بدون آنکه آیفون‌تان را بردارید ایمل‌تان را در ساعت مچی‌تان چک کنین، یا از پیام‌ها و تماس‌های دریافتی‌تان مطلع شوید. در ادامه این مطلب  در بی نهایت کالا قصد داریم تا شما را با نحوه نصب اپلیکیشن بروی اپل واچ آشنا کنیم.

این روزها از زمانی که برنامه‌های اپل واچ تنها یک نمایش کوچک از برنامه‌های داخل آیفون‌تان بود می‌گذرد. حال میبینیم که اپل واچ App store مخصوص برنامه‌های خودش را دارد.

همچنان می‌توانید برنامه‌ها را به روشهای گذشته به اپل واچ اضافه کنید اما این قابلیت نیز افزوده شده تا مستقیما با اپل واچ اپلیکیشن‌های مورد نظرتان را دانلود و نصب کنید.

خرید و قیمت اپل واچ – کلیک کنید

این واقعیت که بتوان از طریق خود اپل واچ و مستقیما اپلیکیشن‌ها را دانلود و نصب کرد بسیار عالی است. این که ناچار بودیم برای تهیه برنامه برای اپل واچ به آیفون مراجعه کنید یک مانع فیزیکی به حساب می آمد و زحمت بیشتری داشت. این مساله که برنامه‌ها بعنوان برنامه آیفون خریداری میشد به این معنا بود که برنامه‌های اپل واچ بعنوان مکمل عمل می‌کردند. اما حالا برنامه‌های اپل واچ برنامه اصلی به حساب می‌آیند و عملا به آیفون نیازی ندارند.

نحوه دانلود برنامه‌های اپل واچ از App Store

ابتدا اپلیکیشن مورد نظرتان را از اپ استور پیدا کرده و انتخاب کنید و برای دانلود تایید کنید.

آموزش نحوه نصب اپلیکیشن بروی اپل واچ

چگونه اپلیکیشنهای اپل واچ را در App Store پیدا کنیم؟

۱_ دیجیتال کرون را فشار دهید تا از صفحه‌ی ساعت خارج شوید.

۲_اگر از صفحه‌ی اصلی معمولی لانه زنبوری استفاده می‌کنید بروی App Store بروید.

۳_اگر برنامه‌ها را بصورت لیست مشاهده می‌کنید اسکرول کنید تا به اپ استور برسید.

۴_ از طریق برنامه‌های پیشنهادی و ویژه اسکرول کنید.

۵_ در غیر این صورت روی قسمت search در بالا تب کنید.

۶_یا یک نقطه دیگر را فشار داده و نگه دارید تا دکمه search ظاهر شود.

۷_ روی Dictate یا Scribble تب کنید‌

۸_ نام برنامه مورد نطرتان را نوشته و یا صحبت کنید.

۹_ روی Done تب کنید.

 حال لیستی از برنامه‌ها را مشاهده می‌کنید. هر برنامه با یک تصویر کوچک همراه با نام برنامه در کنارش، ستاره‌های رتبه بندی و چهار حالت دکمه برای ارائه ظاهر میشود. این دکمه‌ها همیشه برای استفاده شما از برنامه است اما بسته به اینکه آن برنامه را قبلا داشته و یا نداشتید متفاوت است.

در حالت اول این است که برنامه را روی اپل واچتان داشته اما نمی‌توانستید در لیست لانه زنبوری پیدایش کنید، در این حالت دکمه Open ظاهر میشود و تنها کافیست آنرا تب کنید تا برنامه در Apple Watch باز شود.

حالت دوم این است که برنامه را قبلا دانلود کرده اما آنرا حذف کرده اید. در این حالت دکمه به شکل آیکون دانلود iCloud است.

دو حالت آخر مربوط به زمانی است که برنامه رایگان نیست. در این حالت زمانی که برنامه پولی است قیمت را نشان می‌دهد. بسیار رایج است که برنامه در حال دانلود رایگان است اما بعدا برای مفید بودن و ارتقا به پرداخت هزینه نیاز دارد.

در این حالت گزینه  Getرا مشاهده می‌کنید اما اینبار در زیر آن یک برچسب مشاهده می‌کنید که نوشته In-App Purchases (خرید درون برنامه ای) .برای اطلاع بیشتر روی توضیحات ویژه برنامه یا تصاویر تب کنید.

در بخش توضیحات صحبت و تاییدی از رضایت مندی برنامه نیامده و در برنانه های ios توضیحات خریدهای درون برنامه ای را طبیعی میدانند. در اینجا ممکن است برنامه نویس تنها متنی از خلاصه برنامه را بنویسد.بر خلاف خلاصه، یک متن طولانی است که در انتهای آن قیمت برنامه آمده است.

اگر همه متن را خواندید و قصد خرید داشتید و یا فقط می‌خواهید ببینید که برنامه برایتان کاربرد دارد یا نه Get را تب کنید.

آموزش نحوه نصب اپلیکیشن بروی اپل واچ

خرید شما باید تایید شود و این مستلزم پشت سر هم زدن دکمه دیجیتال کرون است. این تاییدها برای اطمینان از یک خرید مثبت است و اینکه بطور تصادفی چیزی را دانلود نمی‌کنید.

گاهی ممکن است از شما بخواهد که رمز Apple ID خود را وارد کنید .این ممکن است خسته کننده باشد. مخصوصا این‌ که هر بار لازم باشد آیفون‌تان را برای تایپ رمز اپل آیدی خارج کنید. به نظر می‌رسد اینکار مزیت خرید مستقیم از طریق اپل واچ را نفی می‌کند. البته همیشه این اتفاق نمی‌افتد.

وقتی برنامه‌ها را به Apple Watch اضافه می‌کنید چه اتفاقی میافتد؟

پس از تایید دانلود، برنامه مستقیما بروی اپل واچ بارگیری می‌شود. بطور پیش فرض اگر برنامه‌ای که دانلود می‌کنید نسخه آیفون نیز داشته باشد، بطور خودکار آن برنامه در آیفونتان نیز بارگیری میشود. با این حال می‌توانید جلوی این کار را بگیرید.

آموزش نحوه نصب اپلیکیشن بروی اپل واچ

چگونه همگام‌سازی خودکار برنامه‌های آیفون با اپل واچ را خاموش کنیم؟

۱_برنامه settings را در آیفون باز کنید.

۲_ گزینه iTunes & App Store را انتخاب کنید.

۳_در زیر عنوان Automatic Downloads، دکمه Apps را on یا off کنید.

در واقع دو قسمت از بارگیری خود‌کار در گوشی شما وجود دارد. یکی همین که در بالا گفتیم و دیگری در پایین صفحه در  Mobile Data و کاملا متفاوت است.

نحوه افزودن برنامه‌ها به اپل واچ از طریق آیفون

همانطور که آیفون بطور خودکار برنامه‌هایی را که از طریق اپل واچ دانلود می‌کنید همگام سازی و دریافت می‌کند، اپل واچ نیز بطور خودکار برنامه‌های جدیدی را که از طریق آیفون دانلود می‌کنید دریافت می‌کند.

بطور پیش فرض هر زمان که برنامه ios را همراه با نسخه اپل واچ آن دانلود می‌کنید، آن نسخه را در اپل واچ نصب می‌کنید.

اصولا اینطور نیست که شما بخواهید همه‌ی برنامه‌های موجود در Iphone را در اپل واچ نیز داشته باشید، زیرا هم شاید کاربردی برایتان نداشته باشد و هم وجود نیمی از برنامه های آیفون در صفحه لانه زنبوری اپل واچ مشکل ساز خواهد شد.

حتی اگر در حالت لیست برنامه‌های اپل واچ را قرار دادید، برای پیدا کردن هر برنامه باید مدتها در لیست اسکرول کنید.

اگر نمی‌خواهید این اتفاق برایتان بیفتد همگام سازی خودکار همه آنها را خاموش کرده و تنها برنامه‌های مورد نظرتان را مستقیم روی اپل واچ دانلود کنید.

نحوه افزودن برنامه‌ها بصورت مجزا بروی اپل واچ از طریق آیفون

۱_ برنامه اپل واچ را در آیفون خود باز کنید.

۲_در زیر دکمه My Watch بروی General تب کنید.

۳_ حال می‌توانید دکمه Automatic App Install را off کنید.

انتخاب برنامه هایی که می‌خواید در اپل واچ در دست رستان باشد.

۱_ برنامه Apple watch را در آیفونتان باز کنید.

۲_ در زیر تب My watch به پایین اسکرول کنید.

۳_ در زیر قسمت Available Apps برنامهها را بررسی و برنامه‌ مورد نظرتان را انتخاب و دکمه install کنار آنها را تب کنید.

پس از انجام این کار برنامه‌های مورد نظر بروی اپل واچتان نصب میشود. همچنین از لیست برنامه‌های موجود با لیست برنامه های نصب شده در بالا با برچسب installed منتقل میشود.

آموزش نحوه نصب اپلیکیشن بروی اپل واچ

نکته عجیب آن است که لیست برنامه‌های نصب شده به گونه ای متفاوت عمل میکند. به جای وجود یک دکمه حذف نصب در کنارشان، باید برویشان تب کنید تا وارد صفحه ویرایش شوید. بر خلاف انتظار به جای دکمه Uninstall تنها یک دکمه  با عنوان Show App on Apple Watch وجود دارد و فقط می‌توانید ضامن آنرا on یا off کنید.

در حال حاضر نمی‌توانید بطور مستقیم برنامه‌ها را از اپل واچ حذف کنید و برای اینکار به آیفون نیاز دارید. همچنین امکان مرتب کردن برنامه‌های اپل واچ تنها از روی آیفون امکان پذیر است. بنابراین اینگونه نیست که برای استفاده از اپل واچ به هیچ وجه به آیفون نیازی نباشد. با این حال امکان جستجو و دانلود برنامه از طریق خود اپل واچ گام بزرگی به حساب می آید.