قیمت روز محصولات اپل

آپدیت جدید پلی استیشن ۵: جزییات بروزرسانی آوریل ۲۰۲۱

جزییات آپدیت جدید پلی استیشن 5

این آپدیت به شما امکان انتقال بازی هایتان به دستگاه‌های USB را نیز می دهد.

آپدیت جدید پلی استیشن ۵ بالاخره منتشر شد و شامل چندین بهبود شگفت‌انگیز مثل پشتیبانی از HDR و نمایش ۱۲۰Hz است. مهم‌ترین تغییر به وجود آمده در این آپدیت این است که سونی به کاربران خود اجازه داده تا بازی های پلی استیشن را به حافظه های خارجی SSD و HDD منتقل – و نه بازی – کنند. دیگر بهبود جدید این آپدیت این است که بازی ها یا برنامه هایی که از HDR پشتیبانی نمی کنند، به طور خودکار روی حالت non-HDR برروی صفحه نمایش اجرا می‌شوند.

این قابلیت جدید آپدیت آوریل پلی استیشن ۵ در حقیقت کار کاربران سونی را بسیار راحت‌تر کرده است. کاربرانی که محتوای SDR بازی می کنند، دیگر لازم نیست تا در تنظیمات کنسول به دنبال غیرفعال کردن حالت HDR باشند؛ این آپدیت به طور خودکار حالت HDR را برای بازی های غیر HDR غیرفعال می کند.

خرید گیفت کارت پلی استیشن – کلیک کنید

در آپدیت جدید پلی استیشن ۵ علاوه بر تغییرات اساسی حالت HDR کنسول، همچنین قابلیت تنظیم HDMI نیز به منو setting پلی استیشن ۵ اضافه شده است. شما می توانید از قابلیت one-touch play استفاده کنید؛ اگر کنسول PS5 به خروجی درست و به پریز برق متصل باشد، این ویژگی جدید باعث می شود که تلویزیون به طور خودکار روشن شود و خروجی نمایشی، کنسول PS5 باشد. همچنین می توانید از قابلیت power off استفاده کنید؛ این قابلیت ویژه این امکان را فراهم می کند که در صورتی که تلوزیون را خاموش کنید، کنسول PS5 به طور خودکار به حالت Rest Mode برود.

کنسول سونی همچنین در این آپدیت از مانیتورهای PC گیمینگ ۱۲۰هرتزی بیش‌تری پشتیبانی می کند. اگر شما مانیتور کامپیوتری ۱۰۸۰p دارید که تا ۱۲۰هرتز را پشتیبانی می کند، حالا می توانید همان میزان فریم را با کنسول PS5 خود از آن بگیرید. با این حال، متاسفانه PS5 هنوز قابلیت پشتیبانی از میزان فریم متغیر (VRR) را ندارد.

با این آپدیت جدید همچنین خواهید توانست چت داخل گیم را خیلی راحت‌تر غیرفعال کنید؛ به علاوه آپشنی برای جستجو میان بازی های خریداری شده خود خواهید داشت و همچنین می توانید بازی های خود را در library پنهان کنید. برای اطلاع از دیگر اخبار بازی و کنسول با ما همراه باشید.