قیمت روز محصولات اپل

مقایسه پابجی و کالاف دیوتی موبایل: ۵ تفاوت عمده دو بازی بتل رویال

مقایسه پابجی موبایل و کالاف دیوتی موبایل

PUBG و Call of Duty Mobile بدون توجه به گیم پلی متفاوت خود، هردو تجربه‌ی جذاب نبرد را در اختیار مخاطبان خود می گذارند. این دو بازی غولِ بتل رویال توانسته‌اند صنعت موبایل گیمینگ را در اختیار خود بگیرند و به چندین میلیون پلیر آنلاین همزمان در روز برسند. با این حال در این مطلب از بخش اخبار بازی و کنسول وب‌سایت بینهایت کالا قرار است به مقایسه پابجی و کالاف دیوتی موبایل بپردازیم.

پلیرهای این دو بازی سلیقه های مختلفی نیز دارند و ما وظیفه خود می دانیم که به مقایسه و برشمردن تفاوت های میان دو بازی پابجی و کالاف دیوتی موبایل خواهیم پرداخت. از آن جایی که این دو بازی، هردو در ژانر بتل رویال هستند، دیگر بازی های اکشن را در مقایسه خود نمی گنجانیم.

دو بازی پابجی موبایل و کالاف دیوتی موبایل را می توانیم از ۵ جهت مختلف مقایسه کنیم تا بلکه ببینیم کدامیک از دیگری بازی بتل رویال بهتری است.

خرید گیفت کارت پابجی – کلیک کنید

#۱ قابلیت های داخل بازی

کالاف دیوتی موبایل و PUBG

پلیرهای هردو بازی کالاف دیوتی و پابجی موبایل ابتدا باید از هواپیما به پایین بپرند و به دنبال آیتم باشند تا خود را برای میدان نبرد آماده کنند. هدف پلیرها در هردو بازی نیز یکسان است؛ گیمرها باید تا جایی که می توانند داخل دایره کوچک‌شونده بمانند و آخرین نفری باشند که توانسته است از میدان نبرد جان سالم به در ببرد. با این حال، این تنها شباهت این دو بازی بتل رویال است.

پابجی موبایل یک بازی بتل رویال بسیار سنتی و کلاسیک است که اکثر پلیرها بعد از چندبار بازی می توانند به ویژگی های آن عادت کنند. اما کالاف دیوتی موبایل برخلاف پابجی قابلیت های پیشرفته تری نسبت به این بازی دارد.

در کالاف دیوتی موبایل شما می توانید از بین ۶ class مختلف یکی را برای شخصیت خود برگزینید و perkهای پیشفرض را برای کاراکتر خود انتخاب کنید. مثلا یک نفر می تواند نقش defender را برای تیم بازی کند و جلوی گلوله ها را با سپر بگیرد. دیگری می تواند نقش دکتر تیم را داشته باشد و در تیراندازی های سهمگین برای شما آیتم heal دراپ کند. شما همچنین می توانید این کلاس ها را در بازی upgrade کنید.

#۲ حالت اول شخص .Vs حالت سوم شخص

مقایسه کالاف دیوتی موبایل با PUBG

کالاف دیوتی موبایل در مقایسه با پابجی حالت سوم شخص روان و راحتی ندارد. با این حال باید در نظر داشت که حالت اول شخص در هیچکدام از این دوبازی لگ یا پرش ندارد.

در نتیجه اگر از دید حالت اول یا سوم شخص به مقایسه این دو بازی نگاه می کنید باید بگوییم که پابجی موبایل برنده این قسمت از مقایسه است.

#۳ جزییات اسلحه ها

مقایسه اسلحه های کالاف دیوتی و پابجی موبایل

مکانیسم و جزییات اسلحه های این دو بازی بسیار باهم متفاوت است. کالاف دیوتی موبایل و پابجی، برخلاف دیگر بازی های بتل رویال که توجهی به مکانیسم اسلحه های واقعی ندارند و خیلی روی آن تمرکز نکرده اند، هردو در بحث ساخت و کدنویسی اسلحه ها بسیار قدرتمند اند.

نحوه حرکت گلوله ها در این دو بازی بسیار باهم متفاوت است. شما می توانید در پابجی تقریبا تمام گلوله هایتان را از دور به هدف بزنید در صورتی که در کالاف دیوتی موبایل به هیچ وجه اینگونه نیست. کدهای کالاف دیوتی طوری نوشته شده اند که تنها اسلحه‌ی مناسب برای فاصله بیش از ۴۰۰ متر، اسنایپر باشد؛ در نتیجه قابلیت های دیگر اسلحه ها تا حد قابل توجهی محدود شده است.

خرید یوسی ارزان بازی پابجی موبایل PUBG – کلیک کنید

در کالاف دیوتی موبایل، فقط باید برای شلیک به هدف های نزدیک از SMGها استفاده کرد. در نبردهای دور نمی توانید با اسلحه UMP تیری به هدف خود بزنید. این ویژگی کالاف دیوتی موبایل این بازی را در مقایسه با پابجی بسیار دشوارتر و پیچیده‌تر می‌سازد.

یکی دیگر از شباهت های این دو بازی، تعداد متعلقات اسلحه ها است. هم پابجی و هم کالاف دیوتی متعلقات اسلحه متنوعی – از صدا خفه‌کن گرفته تا نشانه و خشاب اضافی – دارند. اما متعلقات اسلحه کالاف دیوتی مثل فورتنایت، بر اساس نادر بودن دسته بندی شده اند.

#۴ نقشه ها

مقایسه نقشه پابجی و کالاف دیوتی موبایل

نقشه های بازی پابجی موبایل منحصر به فرد، دائما درحال آپدیت و به اندازه ای بزرگ است که لازم نیست از بین دشمنان راه تان را باز کنید و پیش روید. پابجی موبایل درحال حاضر ۴ مپ دارد:

  • Erangel
  • Miramar
  • Sanhok
  • Vikendi

اما کالاف دیوتی موبایل در مقایسه با پابجی تنها یک نقشه در بخش بتل رویال دارد و آن هم خطرناک‌ترین نقشه بازی است! از آن جایی که این تنها نقشه بازی کالاف دیوتی است پلیرها ممکن است بعد از مدتی از آن خسته شوند.

با این حال توسعه‌دهندگان بازی از این مشکل باخبر شدند و طوری این نقشه را طراحی کردند که یکی از باحال ترین نقشه های بتل رویال باشد. با تمام این تفاسیر، در این که نقشه کالاف دیوتی موبایل بسیار جذاب و سرگرم‌کننده است هیچ شکی نیست!

#۵ سرعت گیم پلی

تمام پلیرهای پابجی و کالاف دیوتی می دانند که گیم پلی PUBG Mobile از CoD: Mobile سرعت کمتری دارد.

اگر در منطقه‌ی نسبتا شلوغی مثل Pochinki یا School دراپ شوید احتمالا در ابتدای گیم با چند تیم و enemy رو‌به‌رو خواهید شد. اما بعد از شروع بازی احتمال این که نبردی بین شما و دشمنان صورت بگیرد نسبتا پایین است؛ تنها زمانی تیراندازی شروع می شود که دایره zone بسیار کوچک شده باشد.

کالاف دیوتی چند class ویژه و منحصر به فرد و یک وسیله نقلیه شبیه هلیکوپتر دارد و همچنین گیم پلی آن شبیه بازی های آرکید است. حالت بتل رویال CoD که کمتر از ۲۰ دقیقه طول می کشد گیم پلی بسیار سرعتی دارد. در صورتی که در پابجی بعضی بازی ها ۴۰ دقیقه یا بیشتر به طول می انجامند.