قیمت روز محصولات اپل

ترفند های مخفی ایفون که از آن ها اطلاعی نداشته اید!

هم گوشی های اندرویدی و هم ایفون ها ، مزیت ها و معایب مخصوص به خود را دارند اما از دیدگاه اکثر کارشناسان این حوزه ، سیستم عامل iOS برای انتخاب و شروع به کار کردن ، گزینه آسان تری است اما سیستم عامل اندرویدی از لحاظ شخصی سازی و تنظیمات امکانات بیشتری را ارائه می دهد. اما هر چه قدر هم که سیستم عامل اپل ساده باشد ، باز هم ویژگی و قابلیت های پیشرفته نهفته زیادی در آن وجود دارد. اگر شما تا به حال این ویژگی ها و ترفند ها را نمی شناخته اید ، به احتمال بسیار زیاد هیچ گاه آن ها را کشف نخواهید کرد. به همین دلیل ما در این مطلب از بخش آموزش های ایفون بینهایت کالا ، ترفند های مخفی ایفون مانند پنهان کردن عکس های شخصی و … را آموزش می دهیم.

ترفند های مخفی ایفون

از کیبورد به عنوان یک ترک پد Trackpad استفاده کنید!

آیا می دانستید که کیبورد ایفون می تواند به عنوان یک ترک پد نیز عمل کند؟ ترک ‌پد  trackpadیک حسگر لمسی مسطح است که می ‌تواند حرکت و موقعیت انگشت کاربر را با موقعیت نشانگر ماوس در صفحه ‌نمایش تبدیل می ‌کند. ترک پد ها بر روی اکثر لپ‌ تاپ‌ ها موجود است و می ‌تواند جایگزین ماوس گردد، به ویژه در فضاهای کم. حالا شما می توانید در ایفون نیز ترک پد داشته باشید. با این ویژگی شما می توانید نشانگر را با دقت بیشتری حرکت دهید و به بخش های مختلفی از یک متن بروید بدون این که نیاز باشد بر روی صفحه نمایش ضربه بزنید. برای استفاده از این ترفند شما نیاز به یک ایفون با قابلیت تاچ سه بعدی ( ایفون ۶s و جدیدتر ) دارید. همچنین این قابلیت بر روی همه مدل ایپد نیز وجود دارد.

در ایفون ، هر جایی از کیبورد را لمس و نگه دارید تا ترک پد فعال شود. هنگامی که کیبورد خالی شود ، شما یک ترک پد آماده به کار خواهید داشت. حال انگشت خود را در ترک پد حرکت دهید تا نشانگر به قسمت های مختلف متن برود. در ایپد ، دو انگشت را به صورت همزمان در هر قسمت از کیبورد بکشید تا ترک پد فعال شود.

ایفون خود را تبدیل به گونیا کنید!

ترفند های مخفی ایفون

شاید تا به حال توجه نکرده باشید که اپلیکیشن اندازه گیری درون ساخت ایفون، قابلیت های سنجش سطح و تراز و زاویه را دارا می باشد. اگر هم که می دانستید احتمالاً از تمام کار هایی که می تواند انجام دهد اطلاع ندارید. برای پیدا کردن آن اپلیکیشن Measure را اجرا کنید و بر روی قسمت Level در سمت راست بزنید.

شما می توانید از قابلیت Level هنگامی که گوشی خوابیده است یا برروی یک سمت به صورت افقی یا عمودی ایستاده است ، استفاده کنید. اگر شما می خواهید میزان اختلاف بین دو سطح را بسنجید و یا با یک سطحی سر و کار دارید که به صورت کامل افقی یا عمودی نیست ، بر روی صفحه نمایش ضربه بزنید تا زاویه صفر درجه شود. سپس ایفون را حرکت دهید. قسمت قرمز نشان داده شده به شما میزان اختلاف دو زاویه را نشان می دهد.

شما می توانید از این قابلیت برای این که بفهمید یک قاب عکس را در جای مناسب نصب کرده اید یا نه نیز استفاده کنید. ایفون شاید نتواند به اندازه یک گونیا دقیق باشد اما باز هم کار راه انداز است.

خرید و قیمت روز ایفون ۱۲ پرو – کلیک کنید

به جای پاک کردن یک عدد به صورت کامل در ماشین حساب ، از گزینه Backspace استفاده کنید!

اگر شما زمان زیادی را در اپ ماشین حساب سیستم عامل iOS صرف می کنید، عذاب آور بودن اشتباه در تایپ یکی از اعداد و شروع دوباره محاسبه از اول را خوب می شناسید. این ترفند مخفی backspace بدین معنی است که هر بار که اشتباهی در وارد کردن یک عدد رخ می دهد ، نیازی نیست گزینه C یا AC را بزنید و کل محاسبه پاک شود. برای استفاده از این ترفند مخفی ایفون ، انگشت خود را به سمت چپ بکشید و یا در بالای جایی که اعداد نمایش داده می شوند انگشت را به سمت راست بکشید. این عمل به عنوان دستور backspace عمل می کند و تنها آخرین رقمی را که وارد کرده اید را پاک می کند.

از آنجایی که داریم در مورد ماشین حساب صحبت می کنیم به شما پیشنهاد می کنیم که حین استفاده از این اپ ، گوشی را به حالت افقی بگیرید و برنامه به صورت Landscape نمایش داده شود. این نما از ماشین حساب ، قابلیت و دکمه های بیشتری برای شما فراهم می کند.

تصاویر شخصی را پنهان کنید !

ترفند های مخفی ایفون
ترفند های مخفی ایفون – تصاویر شخصی را پنهان کنید !

ما همه تا به حال گوشی خود را به دوستان یا اعضای خانواده برای نشان دادن یک عکس یا ویدئو داده ایم اما اگر گالری گوشی شما دارای تصاویر حساسی باشد که شما تمایل نداشته باشید به دیگران نشان دهید چه کار باید کرد؟ خوشبختانه ، ایفون پنهان کردن تصاویر شخصی شما را از دید تبدیل به کاری آسان کرده است.

درون اپ Photos ، یک یا تعداد بیشتری عکس را انتخاب کنید ، سپس گزینه Share را بزنید و از آن جا Hide را انتخاب کنید. همان طور که در پیغام تایید گفته می شود، تصاویری که انتخاب کرده بودید از موقعیت مکانی قبلی خود ناپدید خواهند شد. اما شما همچنان از طریق آلبوم Hidden می توانید به آن ها دسترسی داشته باشید.

سر وقت بخوابید !

به علاوه اجازه دادن به شما برای تنظیم زنگ هشدار و بیدار شدن سر موقع ، سیستم عامل iOS به شما کمک می کند که در یک ساعت مقرر به تخت خواب بروید. برای این کار اپ Clock را روی ایفون باز کنید و بر روی قسمت Bedtime در پایین بزنید تا شروع به کار کنید.

ابتدا ایفون از شما خواهد پرسید که در چه ساعتی از صبح می خواهید از خوب بیدار شوید. پس از این که آن را انتخاب کنید ، می توانید صدای زنگ هشداری که دوست دارید ، زمانی که دوست دارید به تخت خواب بروید و چه روزهایی از هفته که باید شامل این برنامه باشند را انتخاب کنید. تلفن شما هنگامی که زمان مقرر فرا برسد شما را آگاه می کند ، به صورت خودکار بر روی حالت Do Not Disturb یا مزاحم نشوید می رود و چگونگی عملکرد و چرخه خواب شما برای رسیدن به اهداف خوابی که معلوم کرده اید را می سنجد.

گوشی گم شده خود را پس بگیرید!

ترفند های مخفی ایفون
ترفند های مخفی ایفون – گوشی گم شده خود را پس بگیرید!

اگر که شما از اپلیکیشن Health اپل استفاده می کنید، باز هم این ارزش را دارد که قسمت اطلاعات پزشکی و هویتی آن را پر کنید. این موضوع به خاطر این است که جزئیاتی که اینجا وارد می کنید همانند آلرژی ها و اطلاعات تماس با شخص مورد نظر شما ، هنگامی که یک نفر بر روی قسمت تماس اضطراری بزند ، نقش می بندند. به عبارتی دیگر هر کسی که گوشی شما را بردارد می تواند به این اطلاعات دسترسی داشته باشد. در نتیجه اگر شما گوشی تان را جا بگذارید یا آن را گم کنید ، شخصی درستکار می تواند برای پیدا کردن راه برای باز گرداندن گوشی به شما از آن استفاده کنید.

برای پیدا کردن این اطلاعات پزشکی به تنظیمات وارد شوید ، بر روی قسمت Medical ID بزنید و سپس Edit را انتخاب کنید. حالا هر اطلاعاتی که می خواهید را وارد کنید. اگر می خواهید که حتماً همه به این اطلاعات دسترسی داشته باشند ، گزینه Show When Locked ( نمایش بر روی صفحه قفل ) را فعال کنید.

یک راه بهتر شناخته شده دیگر برای پیدا کردن یک دستگاه گم شده ، ویژگی Find My iPhone است که به شما اجازه می دهد گوشی خود را در نقشه ردیابی کنید. این قابلیت را از طریق تنظیمات و زدن بر روی نام خود و سپس انتخاب Find My فعال کنید.

خرید گیفت کارت اپل – کلیک کنید

با فلاش دوربین متوجه دریافت نوتیفیکیشن ( اعلان ) شوید!

کسانی که هشدار تصویری گوشی همراه را به صوتی ترجیح می دهند این مورد از ترفند های مخفی ایفون برای آن ها بسیار مناسب است. شما می توانید فلش ایفون را به نحوی تنظیم کنید که هنگامی که یک نوتیفیکیشن دریافت کنید چندین بار چشمک بزند.

برای استفاده از این ویژگی ، برنامه تنظیمات را باز کنید و به قسمت Accessibility بروید. سپس بخش Audio / Visual را انتخاب و گزینه LED Flash for Alerts را فعال کنید. اگر شما ترجیح می دهید هنگامی که گوشی را در حالت Silent قرار می دهید هیچ مزاحمتی برای شما ایجاد نشود ، می توانید فلش را برای آن زمان غیرفعال کنید.

به سیری یاد بدهید تا از القاب استفاده کند !

ترفند های مخفی ایفون

سیری هنگام تشخیص شخصی که می خواهید به او زنگ بزنید یا پیام بدهید بسیار سریع است اما شما با اضافه کردن القاب مانند mom برای مادر و غیره ، می توانید به این پروسه را سرعت بیشتری ببخشید. در حقیقت اپ Contacts اپل بخشی مخصوص به همین القاب دارد و سیری می تواند از این القاب برای شناسایی افراد استفاده کند.

برای وارد کردن یک لقب به صورت دستی ، به بخش اطلاعات هر یک از مخاطبین تان بروید ، بر روی Edit بزنید. قسمت Add field را انتخاب کنید و از لیست Nickname را بزنید. سیری همچنین روابط شما با افراد را نیز به خاطر می سپارد. اگر به دستیار صوتی بگویید “call mom” ( به مادر زنگ بزن) و یا ” call my boss” ( به رئیسم زنگ بزن) ، سیری از شما می پرسد که این القاب متعلق به چه کسی است و آیا باید آن ها را برای تماس های آینده به خاطر بسپارد یا خیر؟ اگر هم که می خواهید روابط تان را به صورت دستی وارد کنید ، به بخش اطلاعات خودتان در اپ مخاطبین بروید. Edit را انتخاب و پس از آن Add related name را انتخاب کنید. از میان لیست روابط مختلف بر روی آیکون i کنار هر کدام که می خواهید بزنید تا آن را به یکی از شماره های مخاطبین بدهید.

از ویژگی ذره بین در دوربین استفاده کنید!

قابلیت زوم کردن برروی تصاویر واقعی محیط اطراف می تواند در موقعیت های مختلفی کارآمد باشد. به عنوان مثال در یک کافی شاپ با نور بسیار کم می خواهید اسامی منو را ببینید و به چشمان خودتان فشار می آورید. برای استفاده از ذره بین به اپ تنظیمات بروید ، زبانه Accssebility را باز کنید و سپس ویژگی Magnifier را فعال کنید. شما همچنین می توانید در آن جا ویژگی Auto – Adjust Exposure را نیز فعال کنید. با این ویژگی دوربین شما به نور های کم واکنش نشان خواهد داد.

با فعال بودن ذره بین ، شما می توانید اپ دوربین iOS را اجرا کنید ، سپس سه بار بر روی دکمه جانبی بزنید ( برای ایفون های قدیمی تر سه بار بر روی دکمه Home) تا قابلیت ذره بین باز شود. از اسلایدر پایین صفحه استفاده کنید تا نگاه نزدیک تری به هر چیزی که می خواهید داشته باشید. حتی نگاهی نزدیک تر از زوم دوربین.

بر روی پیوست های ایمیل ( attachments ) یادداشت کنید!

گاهی اوقات یک پیوست ایمیل نمی تواند به تنهایی اطلاعات کافی را منتقل کند. به همین دلیل شما می توانید آن را به وسیله اپ Mail درون ساخت اپل ، دستکاری کنید. شما حتی می توانید به صوت دیجیتال با خط ناخوانا چیزی یادداشت کنید ، از پوشش های متنی استفاده کنید ، پنجره زوم شدن روی قسمتی از رسانه ایجاد کنید و یا امضای دیجیتال بزنید. شما همه این کار ها را می توانید به یک پیوست ایمیل اضافه کنید.

ترفند های مخفی ایفون

برای اعمال تغییرات بر روی یک پیوست تصویر یا فایل PDF که دریافت کرده اید ، آن را باز کنید و بر وی آیکون نوک خودکار در بالا گوشه سمت راست بزنید. هنگامی که Done را بزنید از شما پرسیده می شود که چگونه می خواهید پاسخ دهید و یا می خواهید تغییرات را اعمال نکنید. اگر شما Reply یا ایجاد یک پیام جدید را انتخاب کنید ، شما قادر خواهید بود تا ایمیل تان را پیش از ارسال بررسی کنید. برای یک فایل که پیوست یک ایمیل جدید کرده اید ، بر روی آن پیوست بزنید و دوباره آیکون نوک خودکار در بالا گوشه سمت راست را انتخاب کنید.