قیمت روز محصولات اپل

مقایسه اپل موزیک و اسپاتیفای :شما از کدام برنامه استفاده می‌کنید؟

مقایسه اپل موزیک و اسپاتیفای

همانطور که کاربران اندروید و iOS همیشه باهم درحال بحث و جدل‌ اند، کاربران اپل موزیک و اسپاتیفای نیز سعی می‌کنند دیگری را متقاعد کنند تا برنامه استریم موزیک خود را عوض کنند. بحث سر مقایسه اپل موزیک و اسپاتیفای از سال ۲۰۱۵ شدت گرفت. از آن‌جایی که رقابت بین این دو غول استریم آنلاین موسیقی به لطف تولید روزافزون پادکست‌ها و کیفیت HiFi بالا گرفته انتخاب بین آن‌ها اندکی دشوار شده است. شما کدام برنامه را به دیگری ترجیح می‌دهید؟ در این مطلب به مقایسه Spotify و Apple Music خواهیم پرداخت.

کاربران زیادی از زمان استارت برنامه اپل موزیک، از آن استفاده می‌کردند. گاهی اوقات اپل موسیقی‌های ما را پاک می‌کرد اما مساله بزرگی نبود. بعضی اوقات هم موزیک‌های ما کپی می‌شدند و دو نسخه از آن‌ها در گوشی خود داشتیم. حالا هم اپل موزیک کاور آهنگ‌ها و آلبوم‌ها را به درستی نشان نمی‌دهد و چندین باگ آزاردهنده دارد؛ آیا باید اسپاتیفای را بر این برنامه ترجیح دهیم؟

خرید گیفت کارت اپل موزیک – کلیک کنید
خرید اشتراک اپل موزیک – کلیک کنید

از آن سوی قضیه، شاهد تغییرات متعدد در برنامه‌ی اسپاتیفای به طور متوالی هستیم. اسپاتیفای بخش پادکست را اضافه کرده و داده‌های اولیه نشان می‌دهند که در این زمینه موفق عمل کرده است. اسپاتیفای همچنین قصد دارد اشتراک HiFi خود را امسال معرفی کند و شروع کرده به خانه‌تکانی و تغییر اساسی رابط‌ کاربریِ خود.

پیش‌تر خیلی‌ها از ظاهر اسپاتیفای راضی نبودند اما با مقایسه مشخصه‌های ظاهری اپل موزیک و اسپاتیفای می‌بینیم که این دو برنامه شباهت‌های زیادی باهم دارند. در تصاویر زیر متوجه این شباهت‌ها خواهید شد:

اپل موزیک

مقایسه برنامه اپل موزیک و اسپاتیفای
خرید اشتراک اسپاتیفای – کلیک کنید
خرید گیفت کارت اسپاتیفای – کلیک کنید

اسپاتیفای

مقایسه برنامه Spotify و Apple Music

در مقایسه قیمت اشتراک اپل موزیک و اسپاتیفای نیز می‌بینیم که کاملا شبیه هم‌اند؛ ۹.۹۹دلار برای اشتراک یک‌نفره (Individual)، ۱۴.۹۹دلار برای اشتراک خانوادگی (Family) و ۴.۹۹دلار برای اشتراک دانش‌آموزی (Student). اما تفاوت این دو برنامه این‌جا است که اپل اشتراک اپل وان نیز به مشتریان خود ارائه می‌دهد؛ در نتیجه شما می‌توانید علاوه بر اشتراک اپل موزیک از آی کلاود، اپل آرکید و اپل تیوی پلاس نیز استفاده کنید.

اشتراک یک‌نفره اپل وان ماهانه ۱۴.۹۵دلار است اما اشتراک خانوادگی آن ۱۹.۹۵دلار قیمت دارد که کاملا مقرون به صرفه است. اسپاتیفای در مقایسه با اپل موزیک، اشتراک دونفره‌ی (Duo) پرمیوم و بدون تبلیغات دارد که قیمت ماهانه آن ۱۲.۹۹دلار است.

خرید اشتراک اپل وان – کلیک کنید

هردو برنامه – نسبت به نیاز شما – خدمات خوب و مناسبی ارائه می‌دهند. با این حال اگر شما طرفدار اپل هستید شاید از خود بپرسید که آیا اسپاتیفای با دستگاه‌های اپلی شما سازگار است یا نه. اسپاتیفای برای اپل واچ یک برنامه مخصوص دارد؛ یک برنامه مخصوص برای macOS و یک browser ویژه دارد. اما متاسفانه هنوز از هوم پاد پشتیبانی نمی‌کند.

به عنوان مثال اگر به اشتراک‌گذاری موسیقی‌هایتان با دوستان‌تان علاقه‌مند اید یا می‌خواهید بدانید که آن‌ها درحال حاضر به چه آهنگی گوش می‌کنند، اسپاتیفای گزینه مناسب شما است. یا اگر می‌خواهید که پادکست و موسیقی را یک‌جا باهم داشته باشيد، اسپاتيفای این نیاز شما را نیز برآورده می‌کند. یا حتی اگر می‌خواهید اطلاعاتی از موسیقی‌های مورد علاقه‌تان در آخر سال داشته باشید، اسپاتیفای در مقایسه با اپل موزیک از این نظر عملکرد بهتری دارد.

من به شخصه به عنوان یک مشترک اپل موزیک تصمیم دارم تا از این به بعد از اسپاتیفای استفاده کنم؛ نظر شما نسبت به این دو برنامه ارائه‌دهنده موسیقی چیست؟ شما کدامیک را بر دیگری ترجیح می‌دهید و از کدام برنامه استفاده می‌کنید؟