قیمت روز محصولات اپل

نحوه انلاک کردن اپل ایدی غیرفعال شده (بازیابی اپل ایدی)

unlock an Apple ID

اگر اپل شک کند که حساب کاربری شما هک شده است ، آن را به حالت تعلیق در خواهد آورد و شما پیغامی با متن “locked for security reasons” ( قفل شده به دلایل امنیتی ) دریافت خواهید کرد. ما در این مطلب به شما نحوه انلاک کردن اپل ایدی قفل شده به دلایل امنیتی را آموزش خواهیم داد.

اگر شخصی حساب کاربری اپلی شما را هک کند ، پسوورد تان را چندین بار اشتباه وارد کنید یا به سوالات امنیتی پاسخ های غلط بدهید ، کمپانی اپل شما را به عنوان یک حمله سایبری خواهد شناخت و اپل ایدی شما را به دلایل امنیتی قفل خواهد کرد.

این مکانیزم بسیار مفید است زیرا فرد مهاجم نمی تواند به اپل ایدی شما دسترسی پیدا کند. اگر این اتفاق بیفتد می تواند به ایمیل های iCloud ، پیام های اپ iMessage و FaceTime دسترسی پیدا کند. حتی هکر می تواند از پول شما برای خرید در اپ استور یا ای تیونز استفاده کند.

خرید اپل ایدی آمریکا تحویل آنی – کلیک کنید
خرید اپل ایدی آمریکا با ایمیل شخصی شما – کلیک کنید
خرید اپل ایدی کشور دلخواه – کلیک کنید

ما در این مطلب به شما نحوه انلاک کردن اپل ایدی که قفل شده است را به صورت کامل آموزش می دهیم تا بتوانید دوباره از حساب کاربری و سرویس های خود استفاده کنید. البته همان طور که گفتیم دلیل این قفل شدن حمله یک هکر نیست و ممکن است شما خودتان موجب قفل شدن شوید زیرا پسوورد خود را فراموش کرده اید. اگر این اتفاق افتاده است ، ما در مطلب تغییر پسوورد اپل ایدی از طریق ایفون و سایت اپل ، بازیابی پسوورد اپل ایدی را به صورت کامل آموزش داده ایم.

نحوه انلاک کردن اپل ایدی

به هر دلیلی که اپل ایدی شما قفل بشود ، باز هم بازگشت و انلاک شدن آن ممکن است. شما تنها نیاز دارید تا مراحل زیر را انجام دهید تا حساب کاربری خود را بازیابی کنید و یک پسوورد جدید ایجاد کنید.

۱- به آدرس iforgot.apple.com بروید.

۲- اپل ایدی خود را وارد کنید ( معمولا آدرس ایمیل برای اپل ایدی استفاده می شود ).

۳- کد ارسال شده را وارد کنید تا ثابت شود که یک روبات نیستید.

۴- گزینه Continue را بزنید.

صفحه بعدی که باز می شود نسبت به شیوه امنیتی که از قبل برای حساب کاربری اپل خود تنظیم کرده اید ، متغیر است.

اگر شما تشخیص هویت دو مرحله ای را فعال کرده باشید ، شما یک کد را در یک دستگاه قابل اعتماد یا یک پیام در گوشی همراه خود دریافت خواهید کرد. شما برای انلاک کردن حساب کاربری خود و تغییر پسوورد حتماً باید این کد تشخیص هویت را وارد کنید.

اگر شما از حالت تشخیص هویت دو مرحله ای قدیمی تر استفاده کرده باشید ، علاوه بر کدی که به دستگاه مورد اعتماد شما ارسال شده است ، باید Recovery Key که برای شما هنگام فعال کردن تشخیص هویت دو مرحله ای فرستاده شده بود را نیز وارد کنید. اگر شما این Recovery key ( یک کد ۱۴ رقمی که اپل در آن هنگام فرستاده است ) را نداشته باشید ف کارتان کمی سخت می شود.

اگر شما هیچ کدام از این متد های امنیتی را استفاده نکرده باشید ، شما می توانید حساب کاربری اپل ایدی خود را از طریق وارد کردن پسوورد یا پاسخ دادن به یک سری سوالات امنیتی ، انلاک کنید. اگر هم که پسوورد تان را فراموش کرده اید یا فکر می کنید پسوورد تان چندان قوی و امن نیست می توانید آن را همان جا تغییر دهید.

اگر شما باز هم نتوانستید در چند تلاش ، اپل ایدی خود را انلاک کنید ، همچنان حساب کاربری شما قفل خواهد ماند اما جای نگرانی وجود ندارد زیرا می توانید دوباره پس از ۲۴ ساعت برای انلاک کردن اپل ایدی ، تلاش کنید.

چگونه بفهمیم که اپل ایدی هک شده است یا خیر؟

اگر اپل ایدی شما قفل شود و به خاطر وارد کردن پسوورد اشتباه از سوی شما نباشد ، اولین نشانه ای از قفل شدن برای شما ارسال می شود یک پیغام از سوی اپل با متن هایی مانند “This Apple ID has been disabled for security reasons” یا “You can’t sign in because your account was disabled for security reasons” یا “This Apple ID has been locked for security reasons” نمایان می شود.

شما شاید که یک ایمیل از سوی اپل نیز دریافت کنید که در آن چگونگی ریست کردن پسوورد اپل ایدی توضیح داده شده است. این ایمیل ممکن است به این دلیل فرستاده شده باشد که هکر برای تغییر پسوورد شما تلاش کند.

در حالت دیگر ، اگر شما تخثی هویت دو مرحله ای را فعال کرده باشید ، ممکن است یک هشدار در دستگاه تان ببینید که می گوید یک نفر به حساب کاربری شما وارد شده است و یک اطلاعات محدود در مورد موقعیت مکانی که این ورود به حساب صورت گرفته باشد ، به شما می دهد.

البته لازم به ذکر است که موقعیت های مکانی که نمایش داده می شوند ممکن است اصلا نزدیک به محلی که شما لاگین کرده باشید ، نباشند . پس اگر به حساب کاربری خود وارد شدید و برای شما پیغام لاگین شدن از موقعیتی کیلومتر ها دور تر ارسال شد ، نترسید. اگر هم که شما لاگین نشده اید اما چنین پیغامی برای شما ارسال شود ، به احتمال زیاد یک هکر به حساب شما وارد شده است و جای نگرانی وجود دارد.

چگونه از اپل ایدی در برابر هکر ها محافظت کنیم؟

برای جلوگیری از تبدیل شدن به یک طعمه برای کسانی که قصد ورود و هک کردن اپل ایدی شما را دارند ، اطمینان حاص کنید که به هیچ ایمیل فیشینگ پاسخ ندهید. این ایمیل های قلابی در ظاهر از سوی اپل هستند از به شما می گویند که از آن جا به حساب اپل ایدی خود وارد شوید.

شما معمولاً می توانید ایمیل های فیشینگ را به خاطر گرامر بد و غلط های املایی تشخیص دهید. شما همچنین باید آدرسی که از آن جا ایمیل برای شما ارسال شده است را نیز چک کنید. این ادرس فقط آن چه نمایان می شود نیست ؛ شما باید بر روی فلشی که در کنار آدرس ایمیل وجود دارد بزنید تا آدرس واقعی را ببینید و در صورت فیشینگ بودن ، آدرس واقعی با آن آدرسی در صفحه اصلی نمایان شده است کاملاً متفاوت خواهد بود. برای پیشگیری از هر گونه شانسی برای هک شدن ، هیچ وقت از درون یک ایمیل به حساب کاربری خود وارد نشوید و همیشه به iCloud.com بروید.

راه دیگر برای جلوگیری از هک شدن ، انتخاب یک پسوورد بسیار قوی برای اپل ایدی می باشد.