قیمت روز محصولات اپل

بهترین بازی های زامبی محور تاریخ

هنوز دانشمندان کشف نکرده اند چرا بازی های زامبی محور و شلیک کردن به آن ها اینقدر جذاب و سرگرم کننده هستند اما باید دلیلی برای محبوبیت بی نظیر این زیر شاخه از سبک بازی های ترسناک وجود داشته باشد. از سری بازی های Resident Evil گرفته تا بازی Call of Duty: Black Ops 3 ، بازی های زیادی وجود دارند که ضربان قلب شما را از شدن هیجان بالا ببرند و ما در این مطلب بهترین بازی های زامبی محور تاریخ را به شما معرفی خواهیم کرد.

با این که قالب کلی بازی های زامبی محور یکسان است ، هر عنوان تجربه ای منحصر به فرد برای بازیکن به ارمغان می آورد و این ایده خوبی است که قبل از خرید یا دانلود و نصب بازی بدانید که اثری که خریده اید چه چیزی را ارائه می دهد. ما بسیاری از بازی های زامبی محور را بررسی کردیم تا ترسناک ترین ، خونین تر و از همه مهم تر سرگرم کننده ترین ها را برای شما در فهرست بهترین بهترین بازی های زامبی محور تاریخ جمع آوری کنیم پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

بهترین بازی های زامبی محور تاریخ

بازی The Last of Us

افراد آلوده شده در بازی The Last of Us از لحاظ فنی زامبی محسوب نمی شوند زیرا مسئله مردن و دوباره زنده شدن در مورد آن ها صادق نیست اما آن ها بسیاری از ویژگی های دیگر را با زامبی ها به اشترا ک دارند. آن ها گرسنه گوشت هستند و با همان حرص و عطشی به سمت الی و جوئل حرکت می کنند که در بازی های زامبی دیگر دیده ایم. آن ها بسیار ترسناک هستند مخصوصاً وقتی که به فورم Clicker در آمده اند و سر هایی تهوع آور و مانند قارچ های گوشتی دارند.

بازی The Last of Us در هر بخشی که تصور کنید ، عملکردی عالی به نمایش گذاشته است ؛ از گیم پلی اکشن سوم شخص واقعی گرایانه اش بگیرید تا روایت خیره کننده داستانی. حتی اگر شما از بازی های زامبی محور بیزار باشید ، The Last of Us به یقین ارزش تجدید نظر دارد. افراد آلوده شده بسیار بهتر و باهوش تر از زامبی های سنتی در دیگر بازی ها هستند و داستان بازی نیز یکی از بهترین ها در تاریخ بازی های سبک ترسناک است. بازی The Last of Us 2 نیز در سال ۲۰۲۰ منتشر شد که نظر بسیاری را به خود جلب کرد.

بازی The Last of Us برای کنسول های PS3 و PS4 ( نسخه Remastered ) در دسترس است.

بازی Dying Light

بازی Dying Light پارکور ، مدیریت منابع و خلق کردن اشیاء را با هم ترکیب کرده است تا یک بازی را به شما ارائه دهد که یا عاشق آن خواهید بود و یا از آن متنفر می شوید. شما در بازی در نقش یک مامور مخفی هستید که در یک منطقه قرنطینه حضور دارد و برای بقا باید متریال های مختلف را پیدا کنید و از آن ها استفاده کنید. تمرکز بسیار زیادی بر روی پیدا کردن اشیا و خلق چیز های جدید است که همین موضوع می تواند نکته منفی برای برخی بازیکنان باشد اما زمانی که با روند بازی آشنا شوید ، بسیار جذاب است.

در هنگام روز ، شما با استفاده از گجت هایی که به شما اجازه پارکور کردن می دهند ، به راحتی می توانید از زامبی ها دور بمانید. اما در شب قضیه متفاوت است و زامبی ها می توانند بدوند و یک تهدید بسیار جدی برای بقای شما هستند. برای پیشرفت در بازی ، بیشتر ابزار هایی که در اختیار شما قرار میگیرند ، سلاح های سرد هستند. در نتیجه بازی Dying Light در ماهیت مملو است از درگیری های نزدیک و خشن. Dying Light را می توان یکی از بهترین بازی های زامبی جهان باز که وجود دارند ، در نظر گرفت.

یک دنباله برای این عنوان ، Dying Light 2 ، نیز در حال ساخت است. بازی Dying Light برای PS4 ، ایکس باکس وان و PC در دسترس است.

خرید بازی ایکس باکس وان – کلیک کنید
خرید گیفت کارت ارزان ایکس باکس – کلیک کنید

بازی Call of Duty: Black Ops 3

حالت چند نفره زامبی در سری بازی های Call of Duty از زمان اولین حضورشان در بازی Call of Duty: World at War توانسته اند طرفداران بی شماری پیدا کنند و تبدیل به یک بخش جدایی ناپذیر این سری شده اند. حالت گله مانند این بخش به بازیکنان اجازه می دهد تا موج هایی از زامبی ها را بکشند و سپس بنا های دفاعی را بازسازی کنند ، به مناطق جدید دسترسی پیدا کنند و ابزار و اسلحه های جدید به دست آورند. به عنوان یک بخش چند نفره ، این قسمت همانند یک گنجینه غیر منتظره برای بازیکنان است.

با این که ما باور داریم که تمام قسمت های زامبی در تمام بازی های Call of Duty مزیت های خود را دارند ، بخش زامبی بازی Call of Duty: Black Ops 3 در میان بقیه عنوان ها به قطع ، بهترین است. در کنار نقشه های عالی منحصر به فرد و مکانیزم های جدید برای زامبی ها ، نسخه Zombies Chronicles بازی ، شامل نقشه های بازسازی شده از عنوان های World at War، Black Ops و Black Ops 2 می باشد. همچنین جف گلدبلوم ، بازیگر معروف ، در داستان بخش زامبی Black Ops 3 حضور دارد.

بازی Call of Duty: Black Ops 3 برای PS4 ، ایکس باکس وان و PC در دسترس است.

بازی Dead Rising 3

سری بازی های Dead Rising ساخته استودیو کپکام ، نگاهی روشن تر به زامبی ها نسبت سایر عنوان های دیگر این سبک دارد. این بازی مملو است از دیالوگ های خنده دار و تفنگ های عجیب و غریب. بازی Dead Rising 3 به عنوان یکی از بهترین بازی های زامبی برا ایکس باکس وان شناخته می شود که در اصل در سال ۲۰۱۳ عرضه شد.

بر خلاف دو نسخه اول بازی ، بازی Dead Rising 3 به معنی واقعی کلمه یک بازی جهان باز است. با توجه به این موضوع محیط های بزرگ تر و موقعیت های بیشتری برای رو در رو شدن با خیل عظیم مردگان متحرک برای بازیکنان محیا شده است. در این بازی معمولا مناطق لبریز است از زامبی ها و در هر نما ده ها زامبی از سر و کله هم بالا می روند.

در حالی که بیشتر آن ها به سادگی کشته می شوند ، قدرتی که موج های عظیم آۀن ها با خود دارند باعث می شود که شما بهره مناسب را از سیستم خلق اشیا جدید جالب بازی ، ببرید. این بازی شبیه به یک فیلم هالیوودی زامبی محور می ماند. قسمت چهارم این سری از لحاظ تعداد زامبی ها انتظارات را بالا تر برد اما ما همچنان محیط و پیشرفت روند بازی در Dead Rising 3 را ترجیح می دهیم.

بازی Dead Rising 3 برای ایکس باکس وان و PC در دسترس است.

بازی Resident Evil 2 (2019)

بازی Resident Evil 2 یکی از بهترین بازی های ترسناک و بر پایه بقا در تاریخ صنعت بازی های ویدئویی و یکی از بهترین ها در سری Resident Evil است. در اصل زاویه دوربین و نحوه کنترل بیشتر ترس این بازی را خلق کرده بودند اما استودیو کپکام به نحوی موفق شد که ماجراجویی لئون و کلیر در راکون سیتی را با سیستم کنترل مدرن از آنچه بود ترسناک تر و سرگر کننده تر کنند.

شبیه به یک نسخه با اکشن کمتر از بازی Resident Evil 4 ، عنوان Resident Evil 2 (2019) ترسناک و مهیج ترین تقابل ها با زامبی را دارد که تا به حال در بازی ها تجربه کرده ایم. از صدا های وحشتناک زامبی ها هنگام رسیدن به گردن شما تا ترس مطلق از شنیدن صدای Mr.X در انتهای راهرو ، همگی بازی Resident Evil 2 (2019) را از آغاز تا پایان تبدیل به یکی از ترسناک ترین بازی های تاریخ بکند. یکی از نکات جالب در مورد این بازی این است که شما باید این بازی را دوباره با قهرمان دیگر داستان به اتمام برسانید تا بتوانید پایان واقعی را ببینید.

بازی Resident Evil 2 (2019) برای PS4 ، ایکس باکس وان و PC در دسترس است.

خرید بازی پلی استیشن – کلیک کنید
خرید گیفت کارت ارزان پلی استیشن – کلیک کنید

بازی Resident Evil 4

با این که ما قصد داشتیم از هر فرنچایز تنها یک عنوان را در لیست بهترین بازی های زامبی محور تاریخ قرار دهیم ، به هیچ وجه نتوانستیم از بازی Resident Evil 4 صرف نظر کنیم زیرا این بازی را می توان به عنوان یکی از بهترین بازی های اکشن ترسناک تاریخ در نظر گرفت. در این اثر استودیو کپکام شیوه جدیدی را به کار گرفت و بازی بیشتر با محوریت اکشن ساخته شد و نتیجه بی نظیر بود.

ماجراجویی تک نفره لئون کندی برای نجات دختر رئیس جمهور از یک منطقه روستایی در اروپا که مملو است از اهالی روستا که تبدیل زامبی شده اند ، بسیار جذاب بود. مهمات به اندازه کافی در بازی وجود داشت و ترس اصلی در نکات پنهان بازی بود. زامبی ها هم نسبت به قبل بسیار بهتر طراحی شده بودند.

بازی Resident Evil 4 این فرنچایز نمادین را به عرصه های جدیدی معرفی کرد و دوره ای جدید را با تاکید بر مبارزات با قدرت آتش زیاد در برابر گروه بزرگ زامبی ها در تاریخ بازی های زامبی محور شروع کرد. بسیاری بازی Resident Evil 7 را بهترین بازی مجموعه می دانند اما همچنان از نظر ما Resident Evil 4 , عنوانی است که این ژانر را تعریف کرده است.

بازی Resident Evil 4 برای PS4 ، ایکس باکس وان ، PC و نینتدو سوییچ در دسترس است.

خرید گیفت کارت ارزان نینتندو – کلیک کنید

بازی The Walking Dead: Season One

بازی The Walking Dead: Season One ساخته استودیو Telltale Games ،تجربه ای متفاوت از بازی های زامبی محور را ارائه می دهد. با بهره بردن از روایت گری پویا ، این بازی مکانیزم های جذابی داشت ، انتخاب دیالوگ ها را به شما واگذار می کرد ، از انتخاب های لحظه ای برخوردار بود و زدن دکمه ها در زمان درست بسیار مهم بود.

با روایت داستان که مخاطب را با خود همراه می کرد ، بازی The Walking Dead: Season One تکیه زیادی بر داستان داشت. شروع ماجراجویی لی و کلمنتین نیز نفس گیر بود. قالب اپیزودی بازی، داستان را به پنج بخش مختلف تقسیم کرده بود که هر کدام از قبلی جذاب تر بود و اطلاعات بیشتری را به بازی باز می داد.

بازی The Walking Dead: Season One برای PS4 ، ایکس باکس وان ، PC و گوشی های همراه در دسترس است.

بازی Plants vs. Zombies

بازی Plants vs. Zombies ساخته استودیو PopCap Games یک اثر رنگارنگ ، و کارتونی است که شما در آن باید از باغچه خود در برابر زامبی ها محافظت کنید. این بازی از سایر عنوان های این لیست خون و خونریزی کمتری دارد و بعضی جا ها زامبی ها بامزه نیز هستند!

در این بازی که در سبک محافظت از قلعه ساخته شده است ، شما گیاهان مختلف را در راستای خط کشی های باغچه خود می کارید و آن ها از پیشروی زامبی ها و رسیدن به خانه جلوگیری می کنند. این بازی جزو پیچیده ترین عنوان ها محسوب نمی شود اما به قطع جزو معتاد کننده ترین ها و جذاب ترین ها است.

یک دنباله برای این بازی ، Plants vs. Zombies 2 ، و یک سری اسپین آف پر خرج به نام Garden Warfare نیز از این مجموعه در دسترس علاقه مندان قرار گرفته اند. تمام عنوان های این سری جذاب هستند و ارزش بازی کردن را دارند اما هیچ کدام به سادگی و لذت بخشی عنوان اورجینال نیستند.

بازی Plants vs. Zombies برای PC و گوشی های اندروید و iOS در دسترس است.

بازی Red Dead Redemption: Undead Nightmare

Red Dead Redemption: Undead Nightmare به نحوی بسیار غافلگیر کننده عرضه شد. بازی Red Dead Redemption ساخته استودیو راکستار یکی از بهترین بازی های جهان باز تاریخ است و سازندگان این بازی دست به خلاقیت زدند و جهان وسترن این بازی را به یک آخرالزمان پر از زامبی تبدیل کردند. بله ؛ این عنوان بسیار عجیب بود و از بسیاری از فاکتور های بازی اصلی بهره نمی برد اما یقیناً تجربه ای سرگرم کننده بود.

بازی Red Dead Redemption: Undead Nightmare یکی از بهترین محتوا های اضافه ساخته شده برای یک بازی است و ما امیدواریم که چنین بسته الحاقی برای Red Dead Redemption 2 که ما را بیشتر از عنوان اول شگفت زده کرده است نیز منتشر شود.

بازی Red Dead Redemption: Undead Nightmare برای PS3 ، ایکس باکس ۳۶۰ و ایکس باکس وان ( از طریق سازگاری معکوس ) در دسترس است.

بازی Left 4 Dead 2

بازی چند نفره ساخته استودیو Valve را می توان به عنوان یک جایگزین لایق برای بخش زامبی بازی های کال آف دیوتی در نظر گرفت. این موضوع بیشتر به دلیل نکات ظریفی است که به کمک هوش مصنوعی در بازی گنجانده شده اند و در هر بازی کردن همان تجربه هیجان انگیز را می توان حس کرد.

بخش کمپین چند نفره بهترین بخش بازی بود اما بازی Left 4 Dead 2 یک حالت نوآورانه نیز داشت که در آن بازیکنان آلوده شده در برابر نجات یافتگان قرار می گرفتند. تقریبا ده سال از انتشار بازی Left 4 Dead 2 می گذرد اما ما هنوز فکر می کنیم که این اثر تاثیر زیادی را بر بازی های مولتی پلیر و رقابتی داشته است.

بازی Left 4 Dead 2 برای PC و ایکس باکس ۳۶۰ در دسترس است.

بازی ZombiU

بازی ZombiU یکی از آثاری است که در دهه گذشته مورد کمترین توجه قرار گرفته است. استودیو یوبی سافت در این بازی ما را به یک لندن آلوده شده می برد و این بازی یک تجربه ترسناک و در سبک بقا برای ما می سازد که تا به حال تجربه نکرده ایم. با تمرکز بر پیدا کردن وسایل و یک داستان خوب ، بازی ZombiU جوی ترسناک ، اسلحه هایی جالب و زامبی هایی خونخوار دارد.

با اختلاف ، جذاب ترین نکته بازی ZombiU ، ویژگی Permadeath شخصیت ها بود. شما به سادگی کشته خواهید شد و اگر کاراکتر شما بمیرد ، برای همیشه مرده است. جسد شخصیت مرده به زامبی تبدیل می شود و شما باید با یک کاراکتر جدید به بازی کردن ادامه دهید. برای جمع آوری دوباره آیتم هایی که داشتید ، شخصیت قبلی خودتان که زامبی شده است را بکشید و نام بازی هم به همین موضوع اشاره دارد.

بازی ZombiU برای PS4 ، ایکس باکس وان ( با نام Zombi) و PC در دسترس است.

بازی State of Decay

بازی State of Decay ، یک عنوان زامبی آخرالزمانی و در کنار آن بنا کردن سازه است. ساخت چنین بازی نامتعارفی نتیجه ای خوبی در برداشت و طرفداران زیادی را پیدا کرد. بازی State of Decay یک عنوان بسیار جدی است و ژانر های مختلفی را با هم ترکیب می کند و شما می توانید برای خود ساختمان یا پایگاه بسازید و با زامبی ها مبارزه کنید.