قیمت روز محصولات اپل

آموزش آپدیت اپل واچ به دو شیوه‌ی دستی و اتوماتیک

در این مقاله آموزش آپدیت اپل واچ به دو شیوه‌ی دستی و اتوماتیک را به شما ارائه می‌دهیم و مشکلاتی را که ممکن است هنگام آپدیت کردن با آن ها مواجه شوید به اطلاعتان می‌رسانیم.

. برای آپدیت اپل واچ‌، ابتدا مطمئن شوید که اپل واچ شما به میزان کافی شارژ دارد، سپس از اپلیکیشن Watch در گوشی آیفون خود وارد قسمت updates شوید.

. این امکان برای شما فراهم است که اپل واچ به شکل اتوماتیک آپدیت شود یا این که بر روی گزینه‌ی update manually بزنید تا به شکل دستی بتوانید آپدیت آن را انجام دهید.

. اگر اپل واچ شما آپدیت نشد، احتمالا به علت منطبق نبودن با آیفون شما باشد؛ حتما مطمئن شوید که با گوشی آیفون شما و نرم افزار جدید آن سازگاری داشته باشد.

. درست همانند آیفون، اپل واچ نیز آپدیت های نرم افزاری را به شکل دوره‌ای دریافت می‌کند که همه چیز از تعمیرات باگ گرفته تا ویژگی های جدید را دربر می‌گیرد.

. معمولا اپل واچ از طریق یک اعلان (notification) آپدیت های جدید را به اطلاع شما می‌رساند، با این حال شما به شکل دستی هم می‌توانید آن را بروز رسانی کنید.

در ادامه، آموزش آپدیت اپل واچ به دو شیوه‌ی دستی و اتوماتیک را در اختیار شما می‌گذاریم و به شما توضیح می‌دهیم که در صورت برخورد با مشکلی در حین آپدیت چه کاری انجام دهید.

خرید و قیمت اپل واچ سری ۶ – کلیک کنید

آموزش آپدیت اپل واچ به شکل اتوماتیک

۱. اگر یک اعلان برای موجود بودن آپدیت جدید دریافت کردید، بر روی گزینه‌ی Update Tonight بزنید، سپس این اقدام را از روی گوشی آیفون خود تایید کنید.

۲. برای این که از انجام آپدیت به شکل کامل اطمینان حاصل کنید، آیفون و اپل واچ خود را به شارژ بزنید و آن ها را در طول شب نزدیک یکدیگر قرار دهید. در ضمن مطمئن شوید که هر دوی آن ها به Wi-Fi متصل هستند.

آموزش آپدیت اپل واچ به شکل دستی

قبل از شروع هر چیز، حتما مطمئن شوید که آیفون شما جدید ترین آپدیت های نرم افزاری را دریافت کرده و هم آیفون و هم اپل واچ هر دو به Wi-Fi متصل باشند.

۱. اپل واچ خود را به شارژ بزنید و تا اتمام آپدیت شدن آن را به همان شکل در شارژ نگه دارید.

۲. اپلیکیشن Watch را از روی آیفون خود اجرا کنید و بر روی تب My Watch بزنید.

۳. روی گزینه General بزنید و وارد Software Update شوید. اگر آپدیت جدیدی موجود باشد یک شماره‌ی قرمز رنگ کنار Software Update نمایان می‌شود.

۴. اگر آپدیت جدیدی موجود نباشد، عبارت Your software is up to date به شما نشان داده می‌شود و لازم نیست هیچ اقدام دیگری انجام دهید.

۵. اگر آپدیت جدیدی در دسترس بود، آن را دانلود کنید. در این مرحله رمز عبور آیفون یا اپل واچ شما لازم است که باید آن را وارد کنید.

۶. میزان تکمیل شدن آپدیت بر روی صفحه‌ی اپل واچ شما نمایش داده می‌شود. اپل واچ را در شارژ متصل نگه دارید و هنگام آپدیت شدن آن را نزدیک آیفون خود قرار دهید. به هیچ وجه هنگام بروز رسانی، آیفون یا اپل واچ خود را ری‌استارت نکنید و یا از اپلیکیشن Watch خارج نشوید.

پس از اتمام فرآیند آپدیت، اپل واچ به صورت خودکار ری‌استارت خواهد شد.

خرید و قیمت اپل واچ SE – کلیک کنید

چگونه مشکل اپل واچی که آپدیت نمی‌شود را حل کنیم؟

پس از آموزش آپدیت اپل واچ، اکنون نوبت آن رسیده که توضیح دهیم چگونه مشکل آپدیت نشدن اپل واچ را حل کنید.

اول از همه، مطمئن شوید که مدل اپل واچ یا آیفون خود خیلی قدیمی نباشد که امکان آپدیت شدن نداشته باشد.

جدید ترین سیستم‌عامل اپل واچ، یعنی WatchOS 6، تنها امکان نصب شدن بر روی اپل واچ سری ۱ یا پس از آن را دارد. در ضمن حتما باید از مدل iPhone 6s  یا مدل های پس از آن استفاده کنید و آی او اس هم حتما باید iOS 13 یا بالاتر باشد.

اگر از بابت جدید بودن و سازگار بودن آیفون و اپل واچ خود مطمئن شدید و باز هم در بروز رسانی مشکل داشتید، گام های زیر را دنبال کنید:

۱. مطمئن شوید اپل واچ خود به شارژ متصل است و فرآیند شارژ آن به درستی انجام می‌شود.

۲. اپل واچ خود را ری‌استارت کنید.  

۳. آیفون خود را در حالتی که با اپل واچ جفت شده است، با فشردن دکمه‌ی Sleep/Wake ری‌استارت کنید تا اسلاید power off ظاهر شود. دکمه‌ی power از روی اسلاید نمایش داده شده بکشید. اکنون آیفون خود را با فشردن دکمه‌ی Sleep/Wake روشن کنید.

۴. پس از انجام مراحل بالا، برای آپدیت اپل واچ خود طبق آنچه که در بخش آموزش آپدیت اپل واچ گفته شد اقدام کنید.