قیمت روز محصولات اپل

کلاب هوس club house چیست؛چگونه به این اپ دعوت شوید؟

 ممکن است تا کنون چیز هایی راجع به کلاب هوس club house شنیده باشید و اگر به این پیام‌رسان پیوسته‌اید، نباید از شما بابت این کار خرده‌گرفت! به این دلیل که این پلتفرم اجتماعی جدید، بخشی از شهرت خودش را به خاطر انحصاری کردن پیوستن به این پیام‌رسان بدست آورده. در این پیام‌رسان شما می‌بایست یک دعوت از طرف شخصی که عضو آن است دریافت کنید تا شما هم بتوانید عضو شوید؛ هرچند که این حالت ممکن است به زودی تغییر کند. در این مقاله هر آنچه را که لازم است تا درباره‌ی کلاب هوس club house بدانید، در اختیارتان قرار می‌گیرد.

کلاب هوس چیست؟

به طور خلاصه، کلاب هوس club house یک پیام‌رسان اجتماعی بر پایه‌ی صدا (Voice) است. شرکت سازنده‌ی این اپلیکیشن آن را این چنین تعریف کرده:  کلاب هوس club house نوع جدیدی از شبکه های اجتماعی بر پایه‌ی صدا است که به مردم اجازه می‌دهد تا در هر جایی صحبت کنند، داستان تعریف کنند، ایده هایشان را گسترش دهند، به روابط دوستانه شان عمق ببخشند و دوستان جدید و جذاب را از سراسر جهان ملاقات کنند!

به‌طور اساسی شما می‌توانید در بین چت های مختلف با موضوعاتی متفاوت جابه‌جا شوید و این حس را به شما می‌دهد که انگار یک پادکست روان به طور زنده و مستقیم اجرا می‌شود! به سادگی می‌توانید به آن ها گوش دهید و از بین‌شان پادکست هایی را که به طرز فکر شما نزدیک تر است انتخاب کنید!

نشریه‌ی Vogue تجربه‌ی استفاده از کلاب هوس club house را به این نحو توصیف کرده است: یک گفت‌وگو حیرت‌آور به‌شکل زنده و مستقیم و به سبک پادکست، یک پنل گفت‌وگو و فرصت های شبکه سازی، همگی در کلاب هوس club house دور هم گردآمده اند. امکانات چت خصوصی و قفل کردن در این اپلیکیشن در دسترس هست و شما می‌توانید با دوستانتان به راحتی صحبت کنید. استفاده از این پیام‌رسان حس زیستن در زندگی واقعی را به شما می‌دهد!

صدا، عنصر جدا نشدنی این اپلیکیشن است و از بابت حریم خصوصی خیالتان راحت باشد، چرا که هیچ گفت و گویی ضبط و ذخیره نمی‌شود.

دانلود اپلیکیشن کلاب هوس Clubhouse از اپ استور – کلیک کنید

چه کسی از کلاب هوس استفاده می‌کند؟

از کلاب هوس club house به شکل گسترده ای توسط سلبریتی ها استفاده شده. اگر چرخ کوچکی در این اپ بزنید، متوجه می‌شوید که چهره هایی از جمله: Opera، Kevin Hart، Drake، Chris Rock یا Ashton Kutcher در کلاب هوس حضور دارند. حتی ممکن است آن ها پذیرای چت ها نیز باشند! اصلا یکی از دلایلی که گرایش به کلاب هوس club house افزایش یافته می‌تواند همین باشد! ممکن است شما شانس شنیدن و یا حتی شرکت کردن در گفت و گویی دوستانه با چهره های مشهور و قدرتمند را پیدا کنید. وب‌سایت Refinery29 دلیل اولیه محبوبیت کلاب هوس را همین قابلیت از شبکه سازی عنوان کرده است.

به نظر می‌رسد تمرکز کلاب هوس club house به غیر از سلبریتی ها، بر روی مشتریان ممتاز نیز باشد. از سال گذشته که این پیام‌رسان منتشر شده است تا به امروز، به الگویی برای طبقه بندی در سیلیکون ولی بدل شده. یکی از امکاناتی که  ظاهرا به شکلی خیلی جدی به آن توجه شده، ضرورت دعوت دیگران برای عضویت در این شبکه اجتماعی است. البته کلاب هوس اکنون در حال رشد است. Taylor Lorenz در ماه دسامبر در روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد که تا کنون ۶۰۰ هزار اکانت در کلاب هوس ثبت شده است و سیل اینفلوئنسر ها به این اپلیکیشن روانه شده.

چه کسی کلاب هوس را ساخت؟

Paul Davison و Rohan Seth سال گذشته این اپ را ایجاد کردند. طبق گزارش CNBC، تا ماه می، ارزش کلاب هوس club house به ۱۰۰ میلیون دلار می‌رسید، البته لازم به ذکر است که در آن زمان صرفا هزار و پانصد نفر کاربر از این اپلیکیشن استفاده می‌کردند!

مورد مناقشه برانگیز درباره کلاب هوس چیست؟

کلاب هوس club house از گذشته به خاطر مسائلی از قبیل “عدم نظارت بر محتوا” با مشکلاتی دست و پنجه نرم کرده است. طبق گزارش نشریه تایمز، شکایت های فراوانی از کلاب هوس به علت عدم رعایت اقدامات لازم جهت حفاظت از کاربران در برابر سوء استفاده سایرین انجام گرفته است.

وب‌سایت The Verge در ماه جولای بیان کرد به نظر نمی‌رسد که کلاب هوس club house برنامه ای برای نظارت بر محتوا های منتشر شده در این اپلیکیشن داشته باشد و آنطور که پیداست حتی ذره‌ای هم شاهد بهبود در این زمینه نبوده‌ایم! نشریه Vanity Fair در ماه دسامبر، در یادداشت های روزانه خود این موضوع را مطرح کرد که ماهیت شکل گرفته شده‌ی کلاب هوس club house بر پایه‌ی صدا، این قابلیت را دارد تا این اپلیکیشن را به پناهگاهی برای ترویج زن‌ستیزی و نژادپرستی تبدیل کند! کلاب هوس در پاسخ به این ادعا این پیام را منتشر کرد: همانطور هم که در قسمت Community Guidelines and Terms of Service در سایت شرکت ما مطرح شده، ما به طور واضحی هرگونه نژادپرستی، نفرت پراکنی و سوءاستفاده را قویاً محکوم می‌کنیم و دستورالعمل های مطمئن و امنی برای تحقیقات و اعلام هرگونه تخطی از این قوانین را در اختیار داریم.   

چطور یک “دعوت” برای کلاب هوس دریافت کنیم؟

در حال حاضر، شما بدون دریافت دعوت از یکی از اعضای کلاب هوس club house امکان پیوستن به این پیام‌رسان را ندارید. اگر از گوشی آیفون استفاده می‌کنید، می‌توانید این اپ را دانلود کرده و یک username برای خودتان رزرو کنید، البته اگر از چنین حالتی خوشتان می‌آید!! ظاهرا کلاب هوس برنامه هایی برای گسترش آن جهت دسترسی سریع عموم مردم به این برنامه در سر دارد. طبق اعلام کلاب هوس این اتفاق تا کنون به خاطر ۲ دلیل هنوز رخ نداده است: اول این که مدیران این اپلیکیشن تمایل دارند تا جامعه کلاب هوس به صورت آهسته شکل بگیرد؛ دوم هم به این دلیل که می‌خواهند زیرساخت های کافی برای پذیرش تعداد بسیار زیادی از مردم را آماده کنند.

طبق گفته‌ی سایت کلاب هوس: ما در حال ساخت کلاب هوس برای دسترسی همگان هستیم و سخت تلاش می‌کنیم تا هرچه سریعتر آن را در اختیار جهان بگذاریم.

چگونه کلاب هوس را پاک کنیم؟

خب، فرض کنیم که بالاخره دعوتی نصیب شما شد و بعد از استفاده از کلاب هوس، پس از مدتی به این تصمیم رسیدید که این اپ به درد شما نمی‌خورد می‌خواهید از شر آن خلاص شوید!

طبق یادداشت Jack Morse  درباره‌ی نحوه پاک کردن کلاب هوس که در وب‌سایت Mashable منتشر شده است، رها شدن از کلاب هوس کار آنچنان ساده ای هم نیست!

هیچ دکمه و آپشنی در داخل اپلیکیشن وجود ندارد که بتوان از آن طریق کلاب هوس را پاک کرد. شما باید مستقیما با کلاب هوس تماس بگیرید و از آن ها درخواست کنید تا اطلاعات شما را پاک کنند.  

در قسمت privacy policy داخل اپلیکیشن این چنین نوشته شده که اگر نیاز به تغییر یا اصلاح اطلاعات شخصی تان داشتید و یا اگر تمایل داشتید تا اکانت خود را پاک کنید، از طریق آدرس support@alphaexplorationco.com با ما تماس بگیرید.

از متن بالا معلوم نیست که چقدر زمان می‌برد تا کلاب هوس پاسخ درخواست شما را بدهد.

و جا دارد در پایان بیان کنم ممکن است که پیوستن به کلاب هوس کار سختی باشد، اما جدا شدن از کلاب هوس نیز همانند آن سخت است!