قیمت روز محصولات اپل

نحوه حذف اسپم ویروس از تقویم آیفون

نحوه حذف اسپم ویروس از تقویم آیفون
نحوه حذف اسپم ویروس از تقویم آیفون

شاید تا به حال متوجه رویدادهایی در تقویم آیفونتان شده باشید که خودتان آن‌را وارد نکرده‌اید. در این حالت شما با اسپم ویروس تقویم مواجه شده‌اید. تقویم یک راه زیرکانه برای اسپمرها و هکرها است که از طریق آن به اطلاعات شخصی شما دست پیدا کنند. این یکی از مهمترین تهدیدات امنیتی است، که اطلاعات آیفون شما به خطر می‌اندازد. در ادامه این مطلب در بی نهایت کالا می‌خواهیم شما را با نحوه حذف اسپم ویروس از تقویم آیفون آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

اسپم و هرزنامه‌های تقویم آیفون، مشابه ایمیل‌های فیشینگ، ایمیل‌هایی هستند که عنوان یک شخص یا شرکت آشنا ظاهر می‌شوند و کاربران را فریب می‌دهند. که روی پیوندهای تعبیه شده، پیوست‌ها یا اعلان‌های پاپ آپ آن‌ها کلیک کنند. با کلیک کردن روی پذیرش یا رد کردن و یا پاسخ به آن پیام، به فرستنده اطلاع می‌دهید که حساب شما فعال است.

خرید و قیمت روز ایفون ۱۲ پرو – کلیک کنید

بخشی از این مشکل به این دلیل است، که تنظیمات آیفون به کاربران این امکان را می‌دهد که دعوتنامه‌های تقویم را از هر کسی دریافت کنند، خواه در لیست مخاطبین شما باشد یا نباشد. این باعث می شود که اسپمرها به آسانی به تقوین آیفون شما نفوذ کنند. پس هرکاری که می‌کنید فقط پیام‌های ناخواسته را تایید نکنید.

چرا در گوشی آیفون دعوت‌نامه‌ اسپم تقویم دریافت می‌کنیم؟

هکرها به امید اینکه کاربران روی پیوند‌ها یا پیوست‌های تعبیه شده کلیک کنند، راههای خلاقانه‌ای برای حمله به آیفونتان پیدا می‌کنند. اسپمرها و هکرها می‌دانند که بیشتر کاربران انتظار اسپم و هرزنامه را در تقویم خود ندارند، بنابراین امکان دارد آن را باز کنند و به دنبال آن به اطلاعات گوشی تان نفوذ پیدا کنند.

نحوه حذف اسپم ویروس از تقویم آیفون

چگونه می‌توان از شر اسپم ویروس موجود در تقویم آیفون خلاص شد؟

هنگامی که اسپم تقویم آیفون را فرا می‌گیرد، اغلب از آن بعنوان ویروس یاد می‌شود. از آنجایی که هر کسی می‌تواند از طریق آدرس ایمیلتان اسپم به تقویمتان ارسال کند، ممکن است تعداد زیادی رویداد ناخواسته دریافت کنید و نادانسته روی آنها کلیک کنید.

گیرنده‌ی اسپم تقویم نباید به هیچ وجه روی پیوندها کلیک کند، زیرا این کار او را درمعرض ویروس یا هک قرار می‌دهد و در نتیجه هکر به اطلاعات گوشی شما دسترسی پیدا کند. حال اگر ناخواسته روی پیوندی کلیک کرده و یا پیوستی را که باعث ایجاد مشکل نرم افزاری در گوشی‌تان شده دریافت کردید، مراحلی که برای حذف آن ویروس باید انجام دهید به مشکلی که بوجود آمده بستگی دارد.

اما اقدامات فوری زیر از اطلاعات شما محافظت می‌کند و ویروس‌های موجود در آیفونتان را کاهش می‌دهد.

نحوه جلوگیری و توقف اعلان‌ها

جلوگیری از اعلان‌ها بهترین روش برای به حداقل رساندن حمله ویروس‌ها به تقویم شماست. برای این کار کافیست تنظیمات تقویمتان را تغییر دهید. اطمینان حاصل کنید که هیچ یک از دستگاه‌های شما ( آیفون، مک ) برای دریافت خودکار دعوتنامه تقویم تنظیم نشده باشند. اگر چه ممکن است این تنظیم برای افراد شلوغ بسیار مناسب باشد، اما این تنظیمات بعنوان یک آسیب پذیری برای نفوذ مطالب ناخواسته به تقویم شما به حساب می‌آید.

همچنین از آنجایی که هرکسی به آدرس ایمیل شما می‌تواند اسپم یا هرزنامه ارسال کند می‌توانید آدرس ایمیل او را بلاک کرده و یا دعوت نامه‌های او را بعنوان هرزنامه گزارش دهید.

 راه دیگر نیز این است که یک آدرس ایمیل burner برای اشتراک‌گذاری ایجاد کنید، که به حساب اصلی شما متصل نباشد و هرزنامه و اسپم به آنجا برود.

چگونه رویدادهای اسپم تقویم آیفون را حذف کنیم؟

حذف رویدادهای مشکوک و ناخواسته‌ی تقویم آیفون کار ساده‌ای است و به دو روش می‌توان آنرا انجام داد:

 یک روش حذف هر رویداد بصورت جداگانه است. تنها کاری که بایدانجام دهید این است، که برنامه‌‌ی تقویم را باز کنید. event را باز کرده و درصورت وجود، رویداد مورد نظر را Delete کنید. اگر نمی‌توانید آنرا حذف کنید همینطور رهایش کنید. به هیچ وجه روی آن و یا پیوندهایش کلیک نکنید.

با این حال اگر تقویم‌تان با دعوت‌های ناخواسته زیادی رو به رو شد، آسانترین راه ساخت یک تقویم جدید است. می‌توانید همه‌ی رویدادها را به تقویم جدید انتقال دهید و سپس همه‌ی دعوتنامه‌های ناخواسته را با یک حرکت پاک کنید.

راهکار دیگر حذف کامل برنامه‌ی تقویم است. البته تا قبل از اینکه این چند کار را انجام نداده‌اید، اقدام به حذف برنامه نکنید.

نحوه‌ حذف کامل برنامه‌ی تقویم از آیفون

یکی از بهترین روش‌ها برای مدیریت اسپم و ویروس تقویم آیفون، حذف کامل برنامه‌ی تقویم است. حذف و شروع دوباره برنامه یک روش منطقی و مفید برای خلاصی از شر اسپم ویروس‌ از تقویم آیفون شماست. برای این کار مراحل زیر را طی کنید:

  • در ios14 به settings بروید.
  • به برنامه‌ی Calendar بروید وAccounts را تب کنید.
  • حال Subscribed Calendars را تب کنید.
  • تقویمی را که قصد حذف آن را دارید انتخاب و Delete Account را تب کنید.

همچنین شما می‌توانید به جای تقویم داخلی، تقویم متفاوتی را بطور کامل انتخاب کنید زیرا بسیاری از برنامه‌های تقویم با آیفون سازگار هستند.