قیمت روز محصولات اپل

ترفندهای ساخت میانبر shortcuts در آیفون

ترفندهای ساخت میانبر shortcuts در آیفون
ترفندهای ساخت میانبر shortcuts در آیفون

اگر تا به حال از برنامه‌ی shortcuts اپل استفاده نکرده و یا اطلاعاتی درباره‌ی آن نداشتید، خوب است که با جزئیات آن آشنا شوید. در این مطلب از بی نهایت کالا می‌خواهیم شما را با ترفندهای ساخت میانبر shortcuts در آیفون آشنا کنیم.

تا پیش از این برنامه‌ی shortcuts نادیده گرفته می‌شد چرا که اکثرا نمی‌دانستیم دقیقا چه کاری انجام می‌دهد. یا اینکه به نظر می‌رسد که کارهای زیادی انجام می‌دهد اما سر در آوردن از آن سخت بوده است. در هر صورت با انتشار نسخه‌ی IOS 14، برنامه‌ی shortcuts به لطف قابلیت جدید ساخت آیکون‌های سفارشی برای برنامه‌ها، در میان کاربران آیفون شناخته شده و به محبوبیت دست پیدا کرد.

قابلیت‌های میانبرها زیاد هستند. از جمله می‌توان به گزینه‌های سفارشی که شامل افزودن ویجت‌ها به صفحه اصلی شما می‌شود، اشاره کرد. میانبرها می‌توانند در وقت شما صرفه‌جویی کنند، از پیش آمد برخی مشکلات جلوگیری کنند و حتی با گفتن چند کلمه اقدامات زیادی را برایتان انجام دهند.

ترفندهای ساخت میانبر shortcuts در آیفون

ابتدا Shortcuts را نصب کنید

اولین قدم این است که برنامه‌ی Shortcuts را از اپ استور بروی IOS 12 و بالاتر از آن بروی آیفون یا آیپد نصب کنید. سپس با انگشت خود صفحه‌ی اصلی خود را به سمت راست بکشید و در پایین صفحه روی Add Widget بزنید. سپس روی دکمه‌ی سبز بعلاوه در کنار Shortcuts تب کنید.

۱-آیکون‌های سفارشی برای برنامه‌ها بسازید

شاید محبوب‌ترین مورد اضافه شده به  برنامه‌ی میانبرها در IOS 14 قابلیت ساخت آیکون‌های سفارشی برای برنامه‌هاست. می‌توانید آیکون‌های سفارشی برنامه‌ها در هر جایی با ویجت‌ها ترکیب کنید و در نهایت یک صفحه‌ی اصلی جذاب و خیره‌کننده ایجاد کنید. برای آشنایی با نحوه کار این میانبر مطلب آموزش تغییر آیکون برنامه ها در IOS 14 را مطالعه کنید.

۲-در صورت ایجاد مشکل با سیری به نزدیکانتان خبر دهید

(سیری من گیر افتادم!!) این قابلیت بسیار به درد شما می‌خورد. تصور کنید در حال دویدن فشارتان پایین آمده و بروی زمین می‌افتید. اگر این میانبر را تنظیم کرده باشید می‌توانید به سیری بگویید: I’m being pulled over ( من به عقب افتاده‌ام ). همان زمان آیفونتان موقعیت مکانی‌تان را برای یکی از نزدیکانتان که مشخص کرده‌اید ارسال می‌کند و بطورخودکار ضبط فیلم را از دوربین جلو آغاز می‌کند. حال تصور کنید کسی به شما حمله می کند. پس از ضبط می‌توانید فیلم را برای یکی از نزدیکانتان که از پیش مشخص کرده‌اید ارسال کنید و با دو ضربه بروی گوشی آن را در آیکلود یا دراپباکس بارگذاری کنید.

 3-قابلیت تصحیح خودکار (Check Spelling)

قابلیت تصحیح خودکار خیلی خوب است اما هر اشتباهی را نمی‌گیرد و تغییر نمی‌دهد. شما می‌توانید یک بند از هر متنی را از برنامه‌ی دیگر کپی و در برنامه‌ی اصلاح املا قرار داده و یا به اشتراک بگذارید. آنر را از نظر املایی بررسی می‌کند و متن اصلاح شده را به شما ارائه می‌دهد سپس صفحه‌ی اشتراک را فعال کنید تا بتواندی متن جدید را کپی و یا در برنامه‌ی دیگر به اشتراک بگذارید.

۴-برای انجام بهترین معامله تاریخچه‌ی قیمت‌ها را در آمازون مشاهده کنید

CamelCamelCamel یک وب سایت مناسب است که تاریخچه ی قیمت‌های موارد ذکر شده را در آمازون ردیابی می‌کند. با استفاده از این میانبر می‌توانید روند جستجوی مورد نظرتان را در سایت سرعت بخشید و حتی زمانی که قیمتها به قیمت مورد نظرتان کاهش پیدا کرد پیام هشدار دریافت کنید. هنگام مشاهده‌ی هر چیزی در سایت آمازون که مد نظرتان بود روی دکمه‌ی اشتراک‌گذاری تب کنید و سپس CamelCamelCamel را از لیست میانبرهای موجود انتخاب کنید.

ترفندهای ساخت میانبر shortcuts در آیفون

۵-برای قابلیت Do Not Disturb یک زمان مشخص کنید

با استفاده از Do Not Disturb timer آیفون خود را برای مدت مشخص ساکت نگه دارید. بدون این میانبر برای فعال کردن قابلیت مزاحم نشوید، باید به تنظیمات DND بروید. با استفاده از این میانبر می‌توانید زمان مورد نظرتان را وارد کرده و در زمان مشخص شده قابلیت فعال شود.

حتی در صورت نیاز می‌توانید از طریق Siri این میانبر را فعال کنید. فقط کافیست بگویید :  Do Not Disturb timer. siri

۶- Intelligent Power :برای حفظ عمر باتری دستگاهتان این میانبر را فعال کنید

اگر دائما استرس تمام شدن شارژ باتری گوشی تان را دارید، این میانبر شخص ثالث که در Reddit به اشتراک گذاشته شده است را فعال کنید. این میانبر درصد شارژ باتری‌تان را بررسی کرده آن را با تنظیمات از پیش تنظیم شده مقایسه می‌کند، سپس عملکردهای دستگاه را متناسب با میزان درصد باتری تنظیم می‌کند. این میانبر را مستقیما از طریق برنامه‌ی Shortcuts یا از طریق ویجت Today View فعال کنید.

۷-با دوربین گوشی‌تان GIF درست کنید

میانبر Shoot a GIF برنامه‌ی دوربین دستگاهتان را باز کرده و تعداد مشخصی عکس می‌گیرد (بطور پیش فرض ۴ عکس). پس از گرفتن آخرین عکس آنها را در بصورت یک تصویر متحرک ترکیب می‌کند که می‌توانید آن را ذخیره و یا به اشتراک بگذارید.

ترفندهای ساخت میانبر shortcuts در آیفون

۸-از هر چیزی که می‌خواهید PDF تهیه کنید

با میانبر Make PDF فقط با چند ضربه هر سند یا صفحه‌ی وب را به فرمت PDF تبدیل کنید و سپس آنرا ذخیره و یا به اشتراک بگذارید. پس از افزودن میانبر به برنامه‌ی خود، با استفاده از صفحه‌ی اشتراک که Share Sheet نامیده می‌شود از داخل برنامه استفاده کرده و فایل PDF را بسازید.

۹-میانبر Unzip and Save

با استفاده از این برنامه می توانید یک فایل ZIP را باز کرده و به اطلاعات درون آن دسترسی پیدا کنید. حال می‌توانید محتوای داخل فایل ZIP را مشاهده و یا ویرایش کنید. برای این کار کافیست فایل مورد نظرتان را انتخاب کرده و از طریق دکمه‌ی اشتراک گذاری به برنامه‌ی میانبر ها فرستاده سپس میانبر Unzip and Save را انتخاب کنید.

۱۰-برای ایمنی بیشتر یک URL کوتاه را گسترش دهید

از پیوندهای کوتاه شده می‌توان برای پنهان کردن مقصد واقعی یک URL استفاده کرد. اگر به یک پیوند کوتاه شده مانند bit.ly مشکوک هستید که ممکن است شما رابه جایی برساند که نباید، با استفاده از میانبر Expand URL مقصد واقعی آن را مشاهده کنید.

میانبر Expand URL را از طریق ویجت Today View فعال کرده و سپس URL مورد نظر را در آن کپی کنید. وقتی میانبر در حال اجرا است آنرا در Safari یا Notes جایگزاری و بررسی کنید.

۱۱-میانبر های خود را با  Automation افزایش دهید

در پایین برنامه‌ی Shortcuts سه تب مختلف وجود دارد: My Shortcuts ,Automation و Gallery.

هر آنچه در بالا معرفی کردیم یا در Gallery پیدا می‌شد و یا یا بعد از افزودن به My Shortcuts قابل مشاهده بود.

تب Automation جایی است که با استفاده از محرک‌هایی مانند زمان روز، موقعیت مکانی و یا وقتی تمرینی را تمام می‌کنید، میانبرهای بیشتری را باز کنید.

مثلا با Automation خودکار NFC می توانید هنگامی که وارد منزلتان شدید، یک برچسب NFC را اسکن کنید. سپس هوم پادتان شروع به پخش لیست آهنگ‌های مورد علاقه شما در حساب Apple Music تان بکند.

اپل دقیقا نتوانسته راهی شبیه میانبرها برای اشتراک Automation پیدا کند، اما فرایند تنظیم آن به راحتی انجام شده و چند ثانیه بیشتر طول نمی‌کشد. سخت‌ترین بخش در مورد Automation است که می‌خواهید انتخاب کنید.

توصیه می‌کنم از قسمت gallery میانبرهای اپل، شخصی‌سازی آنچه برایتان مفید است و میانبر های مورد نظرتان را اجرا کنید.