قیمت روز محصولات اپل

ریستور کردن آیفون بدون پورت شارژ

ریستور کردن ایفون

آیفون ۱۳ بدون پورت شارژ عرضه می‌شود و قابلیت ریستور کردن به شکل بی‌سیم دارد. این نخستین بار است که گوشی آیفون بدون اتصال سیم به بازار می‌آید اما زمان دقیقی از عرضه‌ی آن در دست نیست. بدون شک این اقدام، شرکت اپل را با چالش های جدیدی روبه‌رو می‌کند.

حذف جک هدفون از گوشی آیفون یک اقدام بی‌سابقه و اساسی از سوی شرکت اپل بود، اما چه بسا این اقدام مقدمه‌ای برای اتفاقی بزرگ‌تر بوده باشد؛ اتفاقی مثل به بازار آمدن گوشی های آیفون بدون همراه داشتن هیچ پورت و کابلی! چند سالی است که  تنور شایعات پیرامون این موضوع لذت‌بخش داغ است، حتی در یک مورد ادعا می‌شد که این اتفاق در سال ۲۰۲۱ رقم خواهد خورد. اما اکنون احتمال می‌رود که سال ۲۰۲۲ یا پس از آن شاهد عرضه شدن این مدل آیفون از سوی شرکت اپل باشیم.

هرچه که باشد، یک باور همگانی نسبت به مطلب بالا وجود دارد. اما یک وب‌سایت هم به نام Appleosophy پیش‌بینی کرده است که مدل وایرلِس یا بی‌سیم آیفون۱۳ به بازار خواهد آمد. (البته لازم به ذکر است که بیش‌تر پیش‌بینی های این وب سایت تا به امروز دقیق نبوده است)

خرید و قیمت روز ایفون ۱۲ پرو – کلیک کنید
۱۸ ماه گارانتی شرکتی – رنگ بندی متنوع – ریجستر شده – ارسال به سراسر کشور

از نوشته‌ی Appleosophy کاملا مشخص نیست که این مدل جدید به چه نحوی در استراتژی اپل برای آیفون۱۳ قرارگرفته است، اما تصور ما این است که در حال حاضر این طرح به عنوان یک نمونه اولیه جهت آزمایش برنامه های بلند مدت شرکت در حال اجرا شدن است و هنوز به یک پروژه تجاری مناسب در اپل تبدیل نشده است. بعید به نظر می‌رسد که اپل بخواهد همزمان دو ورژن باپورت و بدون‌پورت را عرضه کند اما این موضوع هم که اپل نخواهد همزمان دو طراحی متفاوت را عرضه کند باورپذیر نیست!

بنابراین با توجه به مطالب فوق بهتر است گمانه زنی ها درباره‌ی نوع آیفون ۱۳ را به عنوان راهنمایی برای برنامه های طراحی اپل در آینده تلقی کنیم و انتظار این را ‌که این مطالب شاخصی برای طراحی امسال اپل باشد نداشته باشیم.  

البته بسیاری از ابزار های لازم برای ساخت یک آیفون بدون پورت وجود دارد، کما اینکه ما قبلا تجربه‌ی شارژ کردن وایِرلس را داشته‌ایم و کاربران از گوشی های آیفون خود بدون استفاده از هیچ کابلی استفاده کرده‌اند (هرچند که برای این کار ها سخت افزار هایی مثل اکسسوری شارژ وایرلس و هدفون های بلوتوث مورد نیاز بوده‌اند)، همچنین تنظیم و بازیابی نیز می‌تواند از سایر دستگاه های اپل و آی‌کلود، بدون اتصال کابل انجام شود.

با توجه به آنچه گفته‌ شد، مقدمات اساسی برای ساخت یک آیفون بدون پورت از قبل پایه ریزی شده است. اما مشکل واقعی وقتی پیش می‌آید که دستگاه، ورودی کاربر را تشخیص نمی‌دهد و وی دیگر نمی‌تواند به نسخه های پشتیبان خود در آی‌کلود دسترسی پیدا کند.

طبق گفته‌ی وب‌سایت Appleosophy، شرکت اپل به خوبی از پس این مشکل برمی‌آید و روش های مختلفی را برای ریستور کردن آیفون بدون پورت شارژ در نظر گرفته است.

در ادامه به بیان روش های ریستور کردن آیفون بدون پورت شارژ می‌پردازیم.

در روش اول، کاربر یک گزینه‌ی ریکاوری ویژه را فعال می‌کند که ریستور کردن از طریق جریان اینترنت را فعال می‌کند و یک پیام از طریق اینترنت به اپلیکیشن آی‌تیونز در مَک یا ویندوز کاربر فرستاده می‌شود که کاربر را برای فرآیند بازیابی راهنمایی می‌کند.

روش دوم درست همانند روش اول است، با این تفاوت که در صورت بروز مشکل، آیفون به طور خودکار بر روی حالت بازیابی قرار می‌گیرد.

آخرین روش برای ریستور کردن آیفون بدون پورت شارژ این است که گوشی آیفون ما از طریق بلوتوث به یک دستگاه نزدیک متصل شود. برای این روش حالت بازیابی نیز لازم است. البته ما خیلی این روش را پیشنهاد نمی‌کنیم، زیرا سرعت انتقال داده ها از طریق بلوتوث بسیار کند تر از سرعت انتقال از طریق Wi-Fi است.

طبق گزارش ها، اپل در حال کار کردن بر روی گزینه های فوق می‌باشد، اما هنوز به سرعتی قابل قبول برای انتقال داده ها دست نیافته است و این امر شرکت اپل را وادار می‌کند تا جهت توسعه‌ی امکانات لازم برای سرعتی بهتر گام بردارد.