قیمت روز محصولات اپل

تنظیم سیری (siri) بر روی آیفون و دیگر محصولات اپل

این یک امر معمول است که جواب سیری را از دستگاه اشتباهی دریافت کنید . به عنوان مثال شما از اپل واچ خود می خواهید که یک زنگ هشدار برای شما ایجاد کند ولی می بینید که هوم پادتان زنگ هشدار پخش می کند. در این مطلب ما به شما آموزش می دهیم که چگونه از این که سیری روی دستگاه مورد نظر شما دستورات شما را بشنود , اطمینان حاصل کنید .

هر گاه که شما عبارت “ hey siri “ را بگویید قرار است قابلیت بسیار خوبی برای شما فعال شود . اما ممکن است اپل واچ , آیپد , هوم پاد یا گوشی آیفون تان به هم دیگر نگاه کنند و بگویند با کدام ما بود ؟

الگوریتم اپل برای استفاده از دستیار صوتی

این قابلیت اپل دارای یک سیستم بی نظیر است که به دادن جواب درست به شما وقف شده است . شما اپل واچ خود را به همراه دارید اما ممکن است در همان لحظه گوشی همراه خود را به دست بگیرید . این بیشتر محتمل است که شما می خواهید از سیری بر روی تلفن همراهتان استفاده کنید.

و شاید اگر در عرض چند دقیقه شما پنج بار hey siri را گفته باشید و هر دفعه هوم پاد شما پاسختان را داده باشد , احتمال این زیاد است که دردفعه ششم نیز آن دستگاه به شما جواب بدهد.

اپل تا به الان الگوریتم این که چگونه این اتفاقات و در چه دستگاهی اتفاق می افتند را نداده است ولی متاسفانه اکثر اوقات این الگوریتم اشتباه واضحی انجام می دهد . شما مچ دست تان را  چرخانده اید تا با اپل واچ خود صحبت کنید ولی ناگهان گوشی آیفون تان از جیب عقبتان به شما پاسخ می دهد. یا شما می خواهید از گوشی خود سوالی بپرسید ولی در محدوده ۵۰ کیلومتری هوم پادتان در خانه هستید و هوم پاد در نتیجه پاسخ می دهد . این موضوع قابل درک ولی بسیار آزار دهنده است.

ولی شاید آزار دهنده ای هم بیشتر شود . ممکن است شما از اپل واچ بخواهید برای شما یک زنگ هشدار تنطیم کند ولی هوم پادتان این کار را انجام دهد و شما یک جلسه کاری مهم را از دست بدهید.

حال ما می خواهیم نحوه دور زدن الگوریتم اپل و اطمینان حاصل کردن از گوش کردن گجت مورد نظرتان به دستور هایتان را  به شما آموزش دهیم.

نحوه تنظیم گوش کردن سیری به شما بر روی اپل واچ

 1. Digital crown را بزنید و روی آن نگه دارید
 2. درخواست خود را بگویید و آن را رها کنید

و حالا اگر صحبت کنید می بینید سیری بر روی اپل واچ در حال گوش کردن به صحبت های شماست . دیگر نیاز نیست شما عبارت hey siri را بگویید و اگر بگویید هم تفاوتی ایجاد نخواهد شد. پس اگر این کار را انجام دهید دیگر نیازی نیست در جمعی که هستید عبارت hey siri را بگویید تا سیری به حرف شما گوش دهد. همچنین این ممکن است که هنگامی که آیکون سیری پدیدار شد گزینه digital crown را رها کنید . اما اگر این گزینه را تا آخر صحبتتان نگه دارید می توانید مطمئن باشید که سیری حرف شما را شنیده است.

نحوه تنظیم گوش کردن سیری به شما بر روی آیفون , آیپد یا آیپاد مینی

 1. دکمه روشن و خاموش جانبی را بزنید و روی آن نگه دارید
 2. درخواست خود را بگویید و آن را رها کنید

تمام این مراحل و راه حل ها برای گوش کردن سیری به شما در این گجت ها به این دلیل است که شما از شر مزاحمت های رندوم خلاصی پیدا کنید . اگر شما دائما در میابید که گوشی آیفون شما به عبارت hey siri واکنشی نشان نمی دهد , ممکن است بعه این دلیل باشد که برای این دستور تنظیم نشده باشد.

 1. به تنظیمات گوشی خود بروید
 2. اطمینان حاصل کنید که گزینه listen for “hey siri” فعال باشد

در همین قسمت شما می توانید هم کدام از قابلیت های گفتن hey siri یا فشردن و نگه داشتن دکمه جانبی را فعال یا غیر فعال کنید. البته پیچیدگی برای قابلیت های دکمه جانبی بیشتر است زیرا در دو قسمت از تنظیمات این دکمه آپشن هایی مختلف دارد. در تنظیمات و زبانه siri & search  شما می توانید قابلیت press side button for siri را غیر فعال کنید. اما هنگامی که در تنظیمات و در قسمت accessibility و زبانه siri بروید , میتوانید روی گزینه type to siri بزنید .این کار باعث می شود هنگامی که دکمه جانبی را بزنید و روی آن نگه دارید سیری فعال شود. خاموش کردن راه دکمه جانبی از قسمت siri & search هیچ تاثیری بر فعال بودن و یا غیر فعال بودن گزینه type to siri نخواهد داشت .

نحوه تنظیم گوش کردن سیری به شما بر روی هوم پاد یا هوم پاد مینی

 1. بالای هوم پاد یا هوم پاد مینی را لمس و نگه دارید.
 2. سپس درخواست خود را بگویید و آن را رها کنید

نحوه تنظیم گوش کردن سیری به شما بر روی ایرپاد یا ایرپاد پرو

 1. برای تنظیم ایرپاد های نسل اول , هر کدام از ایرپاد ها را دو بار لمس کنید تا صدایی را بشنوید
 2. برای تنظیم ایرپاد های نسل دوم یا ایرپاد پرو , سیری را ابتدا اجرا کنید
 3. ایرپاد یا ایرپاد پرو شارژ شده را درون گوش خود قرار دهید
 4. به تنظیمات و زبانه How to make siri listen on your airpods بروید
 5. بر روی آیکون i در سمت راست نام ایرپاد خود بزنید
 6. زیر زبانه press and hold airpods چپ یا راست را انتخاب کنید
 7. روی سیری بزنید

شما می توانید این کار را برای هر کدام از گوشی های راست یا چپ ایرپاد یا هر دوی آن ها انجام می دهید. به صورت پیش فرض هر دو ایرپاد چپ و راست بر noise control تنظیم شده اند اما شما می توانید آن را تغییر دهید

وقتی کار شما تمام شد , سیری را صدا بزنید , تنه پایین ایرپادی که انتخاب کرده اید زا لمس و نگه دارید و منتظر صدا بمانید . همان لحظه که صدا را شنیدید آن چه که از سیری می خواهید را می توانید بگویید.

استفاده از سیری روی مک بوک

این قسمت یک مقدار پیچیده تر است زیرا به نوع و مدل مک بوکی که دارید و داشتن یا نداشتن قابلیت hey siri  بستگی دارد. اپل می گوید فقط چهر مک هستند که می توانند گوش بدهند بدون این که نیاز به اتصال به برق داشته باشند

مک بوک پرو از ۲۰۱۸ به بعد

مک بوک ایر از ۲۰۱۸ به بعد

آی مک پرو

مک پرو

اما اگر شما یک مک مینی دارید , شما هم می توانید تا موقعی که هدفون های سازگار داشته باشید می توانید از دستور hey siri استفاده کنید . این بدین خاطر است که مک مینی میکروفون درون ساخت ندارد.

اما چیزی که مک مینی دارد یک آیکون سیری جداگانه است که بدین معنی است که اگر شما بر روی این آیکون کلیک کنید دیگر هیچ اشتباهی در دستگاهی که به شما پاسخ می دهد , پیش نمی آید.

مک ها همچنین این آپشن را دارند که شما می توانید سیری را از طریق ستون منو و یا ایجاد یک میانبر کنترل و یا فعال کنید. برای انجام این کار به system preferences بروید و در قسمت siri یک یا هر دو را فعال کنید.

استفاده از سیری در اپل تی وی

اپل تی وی هم هیچ میکروفون درون ساختی ندارد . اما ریموت سیری برای اپل تی وی این میکروفون را دارد.

در نتیجه شما همیشه باید دکمه سیری را روی ریموت فشار داده و نگه دارید . شما هیچ چاره دیگری ندارید و این کار ممکن است در طولانی مدا کمی ملال آور باشد . اما هیچ مشکل و اشتباهی هنگام صحبت سیری در اپل تی وی پیش نمی آید.

راه حل های گفته شده خیلی آرمانی نیستند

اگر بخواهیم صادق باشیم , فشردن و نگه داشتن چیزی برای ارتباط با سیری کمی سخت و خسته کننده است . مخصوصا با اپل واچ این کار بسیار عذاب آور است زیرا مزیت اصلی قابلیت دستیار صوتی اپل این است که شما بتوانید در هر دو دست چیزی حمل کنید و باز هم بتوانید از آن استفاده کنید.

ما هنگامی که گفتیم الگوریتم اپل برای استفاده از دستیار صوتی در گجت های مختلف شما خوب است , شوخی نکردیم . موضوع این است که اشتباهات الگوریتم آن قدری هست که بتواند اعصاب تان را خورد کند . اما این راهکار ها می تواند کار را برای شما کم اشتباه تر کند.

اگر این که دستگاه اشتباهی به شما گوش می کند ,  مرتبا برای شما اتفاق می افتد شما می توانید ریست کردن را نیز امتحان کنید. این راهکار برای مواقع دیگری هم مناسب است . به عنوان مثال وقتی که شما از سیری روی اپل واچ می خواهید برای شما زنگ هشداری ایجاد کند و این کار انجام می شود ولی آیفون شما هم برای شما زنگ هشدار ایجاد می کند. چک کنید که تمام دستگاه های شما با یک اپل آی دی لاگین شده باشند . و برای تکمیل نیز می توانید چک کنید که به یک شبکه وای فای متصل باشند