قیمت روز محصولات اپل

اضافه کردن موزیک به ویدئو در ایفون با نرم‌افزارهای مختلف

اضافه کردن موزیک به ویدئو در ایفون

تا حالا برای‌تان پیش آمده که ویدئویی (مثل فیلمی آموزشی) را روی ایفون خود ادیت کنید اما قابلیت اضافه کردن موزیک به آن را نداشته باشید؟ اگر روی فیلم‌تان موسیقی مناسبی نداشته باشید، انگاری یک جای کار می‌لنگد.

ویرایش ویدئو به تنهایی برای ساخت یک فیلم آموزشی کافی نیست. بهتر است در کنار ادیت، افکت‌های موزیک نیز به فیلم‌تان اضافه کنید. به همین خاطر، در پست زیر به شما سه روش اضافه کردن موزیک به ویدئو در ایفون را توضیح خواهیم داد. ابتدا با آپشن Memory آیفون شروع می‌کنیم:

روش اول اضافه کردن موزیک به ویدئو در ایفون: تغییر و اضافه کردن آهنگ در قسمت Memory Videos

آپشن Memories در برنامه Photos به طور خودکار مجموعه‌ای از عکس‌ها و فیلم‌های شما را برای‌تان در یک کلاژ نشان می‌دهد. مموریز اتوماتیک روی این مجموعه‌ها افکت صدا می‌گذارد اما شما می‌توانید آهنگ را عوض کنید، عکس‌های مجموعه و مدت زمان نمایش آن‌ها را تغییر دهید و نیز عنوان آن‌ها را خودتان بنویسید.

چگونگی اضافه کردن و تغییر موزیک در مموری ویدئوز ایفون

ابتدا حواس‌تان باشد که نسخه آی او اس شما، ۱۰ یا بالاتر است. اسکرین‌ شات‌های پایین از آی او اس نسخه ۱۳ گرفته شده است.

برنامه Photos را باز کنید، پنجره For You را لمس کنید و غلتک را به پایین بکشید تا آپشن مموریز برای‌تان ظاهر شود.

مموری‌ای (خاطره‌ای) که خواهان ویرایش آن هستید را لمس کنید؛ آیکون پلی در پایین صفحه را انتخاب کنید تا ویدئو پیش‌فرض برای‌تان نمایش داده شود.

نحوه اضافه کردن آهنگ به فیلم در آیفون

برای تغییر عنوان فیلم، عکس کاور و مدت زمان و موسیقی مموری، گزینه Edit را لمس کنید.

اضافه کردن آهنگ به فیلم در آیفون

با انتخاب گزینه Music می‌توانید ژانرهای مختلف موسیقی را ببینید: بلوز، کلاسیک، کانتری، دنس، الکترو، هالیدِی، جاز، لاتین، پاپ و راک. (حتی آهنگ Memories از گروه محبوب Maroon 5 نیز در زیر زبانه پاپ قابل مشاهده است.)

اضافه کردن موسیقی به ویدئو در ایفون

بعد از اعمال تغییرات دلخواه، گزینه Done را لمس کنید. با انتخاب گزینه Share می‌توانید ویدئوتان را با ایمیل یا ایردراپ با بقیه به اشتراک بگذارید یا مستقیما آن را روی حافظه دستگاه خود ذخیره کنید.

چگونه به ویدئو در ایفون موزیک اضافه کنیم؟

روش دوم گذاشتن موزیک روی ویدئو در ایفون: اضافه کردن آهنگ به فیلم با برنامه Clips

دومین روش اضافه کردن موزیک به ویدئو ، استفاده از برنامه اختصاصی Clips ایفون است. بسیاری از آهنگ‌ها به طور پیش‌فرض درون این برنامه قرار داده شده‌اند. می‌توانید از بین ژانرهای مختلفِ پاپ، اکشن، چیل، شاد، احساسی و بسیاری دیگر، موسیقی دلخواه خود را انتخاب کنید. در پایین به شما توضیح خواهیم داد که چگونه می‌توانید با استفاده از برنامه کلیپز اپل، روی فیلم‌های خود آهنگ بگذارید.

گذاشتن آهنگ روی فیلم‌های آیفون با برنامه Clips

قدم اول: برنامه را باز کنید، آیکون Music که در گوشه بالا سمت چپ صفحه قرار دارد را لمس کنید.

قدم دوم: به قسمت My Music بروید و دسته‌بندی – خواننده، آلبوم، آهنگ – مورد نظر خود را انتخاب کنید.

قدم سوم: حالا موسیقی که می‌خواهید به بک‌گراند فیلم‌تان اضافه کنید را انتخاب کنید.

اضافه کردن موزیک به فیلم با برنامه Clips آیفون

قدم چهارم: گزینه Play را لمس کنید تا قبل از نهایی‌کردن تغییرات، بتوانید یک‌بار آن را بازبینی کنید.

قدم پنجم: اگر ویرایش‌تان مشکلی ندارد، آپشن Done که رد گوشه سمت راست صفحه قرار دارد را انتخاب کنید.

برنامه Clips ایفون - ادیت فیلم

گذاشتن آهنگ‌های پیش‌فرض برنامه Clips روی ویدیوکلیپ

قدم اول: ابتدا گزینه Music را انتخاب و سپس Soundtracks را لمس کنید.

گذاشتن آهنگ روی ویدیوکلیپ با برنامه Clips

قدم دوم: اگر برای اولین بار است که از این برنامه استفاده می‌کنید احتمالا باید برای لود شدن ساندترک‌ها اندکی منتظر بمانید. حالا، ساندترک مورد نظر را انتخاب کنید تا اندکی از آن را بشنوید.

برنامه کلیپز آیفون - ویرایش فیلم و موسیقی

قدم سوم: یک‌بار روی ساندترک بزنید و آن را انتخاب کنید. در کنار موسیقی انتخاب شده آیکون تیک را مشاهده خواهید کرد.

قدم چهارم: آیکون فلش‌مانند در گوشه بالا سمت چپ صفحه را انتخاب کنید.

برنامه Clips ایفون

قدم پنجم: حالا گزینه پلی (آیکون سه‌گوش) را لمس کنید و ببینید آیا موسیقی‌ انتخاب‌شده با ویدیو تناسب دارد یا خیر.

قدم ششم: در آخر، اگر از ادیت خود راضی هستید، آیکون Done گوشه بالا سمت راست را لمس کنید.

ادیت فیلم با برنامه Clips اپل

نکته: به یاد داشته باشید که متاسفانه نمی‌توانید زمان موزیک اضافه شده را با فیلم تنظیم کنید.

با این که Clips ایفون بسیار برنامه‌ی کاربردی‌ای برای اضافه کردن موزیک به ویدئو است اما متاسفانه به کاربران اجازه نمی‌دهد که موسیقی را در کلیپ جلو یا عقب ببرند. کاربران آیفون در برنامه کلیپز اپل آزادی کامل برای ادیت دلخواه فیلم خود را ندارند. فایل صوتی به طور خودکار روی ویدئو قرار می‌گیرد. مشکل این جا است که کاربران باید برای جلو یا عقب بردن فایل اهنگ، از برنامه‌ی دیگری استفاده کنند.

روش سوم اضافه کردن آهنگ به فیلم در آیفون: گذاشتن آهنگ روی ویدیوکلیپ با برنامه iMovie

دیگر روش اضافه کردن موزیک به ویدئو در ایفون، استفاده از برنامه iMovie است. این اپلیکیشن به شما این امکان را می‌دهد تا روی فیلم خود، فایل صوتی پس‌زمینه بگذارید و آن را ویرایش کنید. آموزش استفاده از این برنامه قدم به قدم برای شما توضیح داده شده است.

ابتدا برنامه iMovie را باز کنید و به قسمت Project که که در بالای صفحه قرار دارد بروید.

سپس گزینه Create Project که با آیکون + نشان داده شده است را لمس کنید. با انتخاب این گزینه، دو آپشن برای شما ظاهر می‌شود: ‘Movie و Trailer. گزینه اول را انتخاب و سپس دکمه Create را لمس کنید.

بعد از این که گزینه Create (ایجاد) را انتخاب کردید، شمای کلی پروژه‌ به شما نمایش داده می‌شود. سپس گزینه Media که بالا سمت چپ صفحه قرار دارد را انتخاب نمایید. ویدئوهای گالری گوشی شما در این قسمت نشان داده می‌شوند. فیلمی که مایل به ویرایش و گذاشتن آهنگ روی آن هستید را لمس کنید و آپشن Add را انتخاب کنید. فیلم انتخاب شده در تایم‌لاین برنامه آی مووی نمایش داده می‌شود.

غلتک فیلم را به ابتدای آن بکشید تا بتوانید به آن موسیقی مورد نظر خود را اضافه کنید. حالا از این قسمت می‌توانید به همان شیوه‌ای که فیلم را به برنامه اضافه کردیم، آهنگ مورد نظر خود را به iMovie اضافه کنید. اگر می‌خواهید ولوم صدای موسیقی شما پایین باشد، حتما به یاد داشته باشید که موسیقی را به قسمت «پس‌زمینه» اضافه کرده‌اید. گزینه Background در پایین صفحه قابل مشاهده است.

حالا با لمس گزینه پلی Play می‌توانید قبل از اعمال تغییرات نهایی، یک‌بار ویدیو ادیت شده (با آهنگی که اضافه کرده‌اید) را تماشا کنید.

توصیه: اگر مدت زمان فیلم شما از آهنگ‌تان بیش‌تر باشد، برنامه iMovie بعد از اتمام فایل صوتی به طور خودکار دوباره آن را روی فیلم پخش می‌کند. در نتیجه، تنظیماتی برای شما در اپلیکیشن قرار داده شده که می‌توانید با آن مدت زمان فایل را تغییر دهید.

روش چهارم اضافه کردن موزیک به ویدئو در ایفون: استفاده از برنامه‌ی Filmora

یکی از بهترین برنامه‌های دسکتاپ اضافه کردن فایل صوتی به فیلم، برنامه ویرایش ویدئو Wondershare Filmora است. این برنامه در میان کاربران بسیار محبوب است و گذاشتن موسیقی روی فیلم با آن بسیار راحت است. افکت‌ها، فیلترها، تم‌ها و ویژگی‌های بسیار جذابی در این برنامه وجود دارد؛ این برنامه ثابت کرده که از بقیه‌ی نرم‌افزارهای ویرایش فیلم قدرتمندتر است.

فیلمورا هم برای ویندوز و هم برای مک عرضه شده است. شما می‌توانید به طور رایگان از فایل‌های صوتی‌ِ درون‌برنامه‌ای این نرم‌افزار برای ویرایش عکس‌هایتان و اضافه کردن موزیک به ویدئو استفاده کنید. در توضیحات زیر از ویندوز برای آموزش گذاشتن موزیک روی فیلم در ایفون با نرم‌افزار Filmora استفاده شده است. قدم‌های آموزشی ویندوز و مک تفاوتی باهم ندارند.

قدم اول: باز کردن فیلم های آیفون در Filmora

برنامه واندرشِیر فیلمورا را باز کنید و فایل های ویدئویی را به این نرم‌افزار اضافه کنید. ابتدا گزینه Import و سپس آپشن Import from a Camera or a Phone انتخاب کنید.

برنامه ادیت فیلم و گذاشتن آهنگ روی ویدئو Filmora

نکته: اگر فیلم‌تان عمودی است و می‌خواهید آن را با نسبت ۹:۱۶ ادیت کنید، ابتدا باید با رفتن به قسمت تنظیمات پروژه (Project seetings)، ابعاد فیلم را تغییر دهید.

در پنجره‌ای که برای شما باز می‌شود می‌توانید فیلم را انتخاب کرده و پیش از اضافه کردن موزیک به آن، یک‌بار آن را بازبینی کنید. رسانه‌ای که انتخاب می‌کنید در پوشه‌ی پیش‌فرضی ذخیره می‌شود و سپس باید روی کلمه OK کلیک کنید.

نرم افزار ویرایش فیلم و اضافه کردن آهنگ به ویدئو

هر رسانه‌ای که روی این برنامه باز کنید به قسمت Project Media Library منتقل می‌شود. می‌توانید با درگ اند دراپ آن‌ها را به قسمت تایم‌لاین اضافه کنید.

قدم دوم: اضافه کردن موزیک و افکت‌ صدا به ویدئو

در بخش Audio Library نرم‌افزار فیلمورا تعداد بسیار زیادی آهنگ و افکت صوتی وجود دارد که می‌توانید به طور رایگان از آن‌ها استفاده کنید. موسیقی مورد نظر را انتخاب و آن را به تایم‌لاین Drag و Drop کنید. اگر نیز می‌خواهید از موزیک‌های روی حافظه خود استفاده کنید می‌توانید با کلیک برروی گزینه My music که در سمت چپ صفحه قرار دارد، این کار را انجام دهید.

برنامه ویرایش فیلم فیلمورا برای مک

قدم سوم: ویرایش ساندترک

قبل از نهایی کردن تغییرات ایجاد شده روی فیلم می‌توانید فایل صوتی را ویرایش کنید؛ مثلا قادر خواهید بود سرعت آن را زیاد و کم یا fade in و fade out به آن اضافه کنید. همچنین می‌توانید از equalizer استفاده کنید.

نرم افزار ادیت فیلم برای مک

قدم چهارم: ذخیره فایل ویدئویی

بعد از این که ویرایش‌تان تمام شد، نیاز به ذخیره‌ی فیلم مورد نظر دارید. برای این کار ابتدا باید روی گزینه EXPORT که روی صفحه اصلی قرار دارد، کلیک کنید. فیلمورا به شما این امکان را می‌دهد تا فایل‌تان را با فرمت‌های مختلف ذخیره کنید یا آن را در یوتیوب و ویمئو به اشتراک بگذارید، یا آن را روی دی وی دی رایت کنید. علاوه بر این‌ها، می‌توانید فایل‌های ویدئویی آیفون را از پنجره Device روی دستگاه‌های دیگر منتقل کنید. همچنین می‌توانید میزان فرم (Frame Rate)، رزولوشن و بسیاری از مشخصه‌های دیگر ویدئو را تغییر دهید. بعد از این که ویرایش‌تان تمام شد، روی گزینه Export کلیک کنید.

گذاشتن موزیک روی فیلم با برنامه فیلمورا مک

علاوه بر قابلیت‌های ویرایش فایل‌های صوتی نرم‌افزار فیلمورا، می‌توانید همچنین فیلتر، افکت، متن و عنوان به فیلم‌های آیفون‌تان اضافه کنید.