قیمت روز محصولات اپل

دستاوردهای سرویس‌ های اپل در شرايط پاندمی ۲۰۲۰

اپل در روز چهارشنبه از ميزان تعامل کاربران با سرویس‌هایش در سال ۲۰۲۰ خبر داد و به برنامه‌های اين شرکت در سال ۲۰۲۱ صحبت كرد.

این کمپانی گفت به خاطر شرایط پاندمی كرونا مردم مجبور شدند در خانه‌هاي خود بمانند در نتيجه «کاربران بیش‌تر از برنامه‌ها، اخبار، موسیقی‌ها، پادکست‌ها، سریال‌های تلویزیونی، فیلم‌ها استفاده می‌کنند تا خود را سرگرم کنند، چیزی بیاموزند، به دنیای بیرون در ارتباط و مراقب سلامت خود باشند.»

ادی کیو Eddy Cue ، مدیر سرویس‌های اپل گفت:« درحال حاضر، مشتریان Apple Services بیش‌ از هرزمان دیگر کیفیت بالا و اثربخشی سرویس‌ های اپل را دریافته‌اند که همين بر تمام جنبه‌های کوچک و بزرگ زندگی روزمره‌ی آنان تاثیر گذاشته است.»

خرید گیفت کارت اپل آمریکا – کلیک کنید

اپل گفته که توسعه‌دهندگان App Store نسبت به سال ۲۰۰۸، ۲۰۰ میلیون دلار بيش‌تر درآمد داشته‌اند.

در تعطیلات زمستانی، مشتریان اپ استور حدود ۱.۸ میلیارد دلار در بازه زمانی بین عید کریسمس و عید سال نو هزینه کردند که بیش‌تر این مبلغ صرف بازی‌هاي اين فروشگاه شده است. در روز عید سال نو، رکورد بیش‌ترین فروش روزانه با رقم ۵۴۰ میلیون دلار شکسته شد.

اپل همچنین از تاثيرگذارترين برنامه‌های Third-party در سرویس‌ های اپل امسال نام برد. Zoom و +Disney دو اپلیکشنی هستند که بیش‌ترين دانلود را داشتند و بازی‌هایی مثل Among us و Roblox پرمخاطب‌ترین‌های ۲۰۲۰ بودند.

همچنین این کمپانی افزود اپلیکیشن هایی مانند ShareTheMeal، Facetime و !Wakeout «مردم را به مهربانی با یکدیگر تشویق کرده، موجب شده که از حال عزیزان خود با خبر باشند و حواسشان به سلامتي خودشان باشد.»

تعامل کاربران با Apple Music در سال ۲۰۲۰ دوبرابر شده و بیش‌تر از %۹۰ کاربران IOS 14 از ویژگی‌های جدید این نسخه مثل Listen Now و ایستگاه‌های رادیویی شخصی‌سازی شده استفاده می‌کنند. به دلیل استفاده و بهره‌وری حداکثری کاربران از سرویس‌های استریم موسیقی، اپل سال ۲۰۲۰ را سال رکورد‌شکن خود نامید.

خرید اشتراک اپل موزیک با قیمت مناسب – کلیک کنید

اپل می‌گوید سرویس‌های تلویزیونی این شرکت هم قدم‌های بزرگی در سال ۲۰۲۰ برداشته است. برنامه Apple TV بر روی پلتفرم‌هایی از جمله LG, Sony, Vizio, Playstation و Xbox قابل اجرا است. از سال ۲۰۲۱، برنامه‌های Apple TV برروی بیش‌ از ۱میلیارد دستگاه پخش شده و در ۱۰۰ کشور و ناحیه قابل مشاهده است.

سرویس استریم +Apple TV همچنین نامزد ۱۵۹ جايزه شده و ۴۵ جایزه را برای اپل کسب کرده است: جایزه پرایمتایم امی، جایزه دِی تایم امی، جایزه SAG، جایزه تصویر NAACP، جایزه Peabody، جایزه اثر برگزیده منتقدان، جایزه مستند برگزیده منتقدان، جایزه انجمن منتقدان فیلم لس آنجلس، جایزه چشم سینما، جایزه تصاویر کودک و …

اپل تی وی پلاس

همچنین اپل از برنامه‌هاي آينده پخش فصل‌هاي جديد چند سريال مثل Dickinson، Servant و For All Mankind خبر داد. به علاوه، چند فيلم و سريال جديد مانند Losing Alice، Palmer و Cherry نيز قرار است به نمايش درآيد.

پلتفرم Apple Books نيز همچنين شاهد رشد و ارتقا در سال ۲۰۲۰ بوده است. اپل مي‌گويد ماهانه ۹۰ ميليون نفر كاربر فعال از اين پلتفرم استفاده مي‌كنند. سرويس Apple News هم به كاربران اجازه گلچين كردن اخبار محلي و شخصي‌سازي ايستگاه‌هاي راديويي را مي‌دهد.

كاربران به Apple Podcasts و Apple Arcade براي يادگيري و سرگرمي روي مي‌آورند. اپل تا پايان ۲۰۲۰ سرويس‌هاي جديد مثل +Apple Fitness و آپشن‌ سرويس‌ها مثل Apple One را راه‌اندازي مي‌كند.

خرید اکانت اشتراکی اپل وان – کلیک کنید

كيو مي‌گويد:« ما خيلي به مسيري كه پيش‌رو داريم خوش‌بين هستيم و معتقديم كه فرصت‌ براي توسعه‌دهندگان و كارمندان خلاق ما بي‌شمار بوده و اين فرصت‌ها براي كاربرانمان نيز سودمند و پرفايده است.

در ذيل برخي از دستاوردهاي سرویس‌ های اپل را باهم مي‌خوانيم.

  • توسعه‌دهندگان سودي حدود ۱.۸ ميليارد دلار بيش‌تر در مقايسه با سال ۲۰۰۸ عايدشان شده است.
  • كاربران اپ استور در فاصله چند روزه عيد كريسمس و عيد سال نو بالغ بر ۱.۸ ميليارد دلار خرج سرويس‌ها و كالاهاي اپل كرده‌اند.
  • مشتريان اپ استور با پرداخت مبلغي حدود ۵۴۰ ميليون دلار در ۱ ژانويه سال نو، ركورد فروش روزانه را شكستند.
  • بسياري از توسعه‌دهندگان مستقل و كوچك، به برنامه بيزنس كوچك اپ استور (Small Business Program) پيوسته‌اند.
  • ميزان استفاده از Apple Music در ۲۰۲۰ دوبرابر شده است.
  • سرويس اپل TV بر روي ۱ ميليارد دستگاه قابل اجرا و در ۱۰۰ كشور و ناحيه قابل استفاده است.
  • اپل +TV از سال ۲۰۱۹ با افتخار نامزد ۱۵۹ جايزه شده و از اين عدد ۴۵ جايزه را از آن خود كرده است. اين جوايز شامل: Primetime Emmy Award, Daytime Emmy Award و SAG Award است.
  • ماهانه ۹۰ ميليون نفر در Apple Books مشاركت فعال دارند.
  • بيش‌از %۹۰ فروشگاه‌ها در آمريكا، %۸۵ در بريتانيا و %۹۹ در استراليا از Apple Pay پشتيباني مي‌كنند.