قیمت روز محصولات اپل

ایجاد حالت مزاحم نشوید برای قابلیت ارتباط داخلی اسپیکر هوشمند HomePod

هیچ گونه قابلیت رسمی  مزاحم نشوید( do not disturb) برای اسپیکر هوشمند HomePod یا HomePod mini تعبیه نشده. و هر چقدر که این گجت ها عالی باشد , قابلیت ارتباط داخلی(intercom) این دستگاه ها گاهی باعث می شود که آرزو کنید که قابلیت مزاحم نشوید برایشان وجود داشت. در این مطلب ما به شما آموزش می دهیم که از اعلام پیام ها در موقعی که نمی خواهید جلوگیری کنید.

ارتباط  داخلی یک ویژگی عالی است و اگر این موضوع باعث ترغیب شما برای خرید اسپیکر هوشمند HomePod نشود, حداقل آن قدر خوب هست که به شما برای توجیه خرید خود دلیلی دیگر بدهد. این قابلیت فوق العاده است به جز موقعی که شما در یک جلسه کاری هستید و ناگهان صدای والدین تان پخش می شود که از پیدا شدن جورابتان به شما خبر می دهند!

در حقیقت مشکل این است که که اگر ارتباط داخلی و مخابره پیام ها برای اسپیکر هوشمند HomePod  شما فعال باشد, اعلام پیام دقیقا کاری است که این گجت موقع دریافت پیام انجام می دهد .برخلاف عملکرد intercom در گوشی های آیفون . در گوشی های آیفون قابلیت ارتباط داخلی می تواند بر روی حالت مزاحم نشوید قرار بگیرد. ولی شما حتی به این قضیه نیازی ندارید زیرا به صورت پیش فرض پیام های ارتباط داخلی در آیفون به صورت یک سری نوتیفیکیشن های عادی با یک علامت پخش روی گوشی شما نقش می بندند.شما می توانید یا همان جا به پیام گوش کنید یا در فرصت مناسب.انتخاب با شماست.

قابلیت ارتباط داخلی (Intercom) در گجت های دیگر

ولی برای آیپاد و آیپاد تاچ و اپل واچ هم این قابلیت مثل اسپیکر هوشمند HomePod  است. در حقیت اگر شما در حال استفاده از ایرپاد , ایرپاد پرو ,ایرپاد مکس و یا حتی بعضی از هدفون های بیسیم پاور بیتس هستید که به گوشی آیفون شما وصل هستند, پیام های صوتی به صورت خودکار پخش می شوند.

خرید و قیمت روز ایرپاد پرو اپل – کلیک کنید
۱۸ ماه گارانتی معتبر شرکتی – ۷ روز ضمانت تعویض – ارسال به سراسر کشور

ولی بدترین اتفاقی که می تواند برای شما بیفتد این است که ارتباط داخلی هنگامی که به قسمت جذاب یک کتاب صوتی رسیده اید در پخش مداخله کند. پس اگر شما با کسی تماس تصویری برقرار کرده اید یا در یک جلسه کاری هستید افراد مقابل پیام شما را نمی شونند و فقط حالت صورت شما را می بینند. اما اگر این پیام ارتباط داخلی هنگام استفاده شما از HomePods دریافت شود, همه آن را می شنوند و شما هیچ کاری نمی توانید حداقل در آن لحظه انجام دهید.

ولی با این حال دو راهکار وجود دارد که شما از قبل می توانید انجام دهید تا از مداخله intercom در لحظات نامناسب پیشگیری کنید.اولین راهکار که بسیار کلی ست, این است که قابلیت ارتباط داخلی را بر روی اسپیکر هوشمند HomePods   یا HomePods mini غیر فعال کنید.

چگونگی خاموش کردن دائمی ارتباط داخلی (intercom)  بر روی اسپیکر هوشمند HomePods  یا  HomePod mini

 1. اپ خانه (home) را روی آیفون یا آیپد باز کنید
 2. بر روی آیکون home در بالا گوشه سمت چپ یا rooms در پایین بزنید
 3. اتاقی که در آن HomePod یا homepod mini وجود دارد را انتخاب کنید
 4. بر روی آیکون بزنید و آن را چند لحظه نگه داری برای HomePod
 5. در لیست از روی قطعه در حال پخش و تمام زنگ های هشدارتان عبور کنید
 6. بر روی آیکون چرخ دنده تنظیمات در پایین صفحه بزنید
 7. به پایین بروید و بر روی گزینه intercom بزنید
 8. گزینه never (هیچوقت)  که زیر زبانه receive notification  when (هنگام دریافت نوتیفیکیشن) را بزنید
هوم پاد
شما می توانید به کلی قابلیت ارتباط داخلی(intercom) را غیرفعال کنید ولی ویزگی های مفیدی را از دست خواهید داد

این روشی سریع و قاطع نیست . ولی یک امر مفید است تا قبل از هر جلسه مهم مجبور به انجام آن نشوید. و قطعا شما لازم نیست تمام مراحل را دوباره برای فعال کردن ارتباط داخلی بعد از هرکدام از آن جلسات تکرار کنید.

در غیاب یک راهکار دائمی و سریع تر و یا یک قابلیت مزاحم نشوید واقعی , یک راه برای متوقف کردن موقت مداخله ها وجود دارد. شما می توانید یک میانبر برای کاهش میزان صدا به صفر ایجاد کنید.

چگونگی ایجاد قابلیت مزاحم نشوید قلابی بر روی اسپیکر هوشمند HomePod یا HomePod mini

 1. میانبر ها (shortcuts) را بر روی آیفون یا آیپد باز کنید
 2. علامت + را بزنید تا یک میانبر جدید ایجاد شود
 3. گزینه add action  را بزنید
 4. داخل جعبه جستجو که پدیدار می شود عبارت home  را وارد کنید
 5. Control  را انتخاب کنید.(نام خانه خود)
 6. در عملی که پدیدار می شود روی گزینه scenes and accessories بزنید
 7. در لیست scenes and accessories اتاقی که در آن HomePods قرار دارد را انتخاب کنید
 8. بر روی آیکون برای HomePod  خود بزنید و سپس گزینه next در گوشه سمت چپ بالا را بزنید
 9. زیر زبانه media بر روی audio بزنید
 10. بر روی play audio که در بالای لیست ظاهر می شود بزنید
 11. با انتخاب شدن آن , حالا گزینه adjust volume only  را انتخاب کنید
 12. گزینه set costume volume  را بزنید
 13. وقتی یک اسلایدر پدیدار شد آن را تا آخر به سمت چپ و میزان صدای صفر بکشید
 14. گزینه برگشت (back) را بزنید
 15. گزینه اتمام (done) را بزنید
 16. برای میانبر با زدن روی آیکون ((…)) در بالا سمت راست نامی انتخاب کنید.
 17. گزینه اتمام (done) را بزنید
هوم پاد
به جای خاموش کردن دائمی شما می توانید میانبری برای کاهش صدا به صصفر ایجاد کنید

ویژگی مثبت این روش

درست است, این ترفند هم سریع نیست.و مراحل این راهکار دو برابر مراحل روش خاموش کردن دائمی ارتباط داخلی (intercom) است. ولی به هر حال آن را انجام دهید و یک بار دیگر مراحل را تکرار کنید. اما بار دوم که این مراحل را انجام می دهید و میانبری جدید ایجاد می کنید, مراحل آخر را تغییر دهید جوری که دیگر صدا روی صفر نباشد و یک میزان قابل شنیدن باشد. حالا شما یک راهکار کارآمد برای خاموش کردن تداخل های ارتباط داخلی (intercom) دارید. یک میانبر که آن را خاموش می کند و یک میانبر دیگر که آن ها را دوباره روشن می کند. حالا که شما به صورت تفکیک شده تمام مراحل ایجاد این دو میانبر را انجام دادید شما دیگر مجبور به انجام این کار نخواهید بود. به علاوه این که شما نحوه ایجاد میانبر ها و تمام نحوه ها و اشکالی که می توانید از آن ها استفاده کنید را یاد گرفته اید.

چرا این راهکار یک قابلیت مزاحم نشوید قلابی است؟

انجام این مراحل به این معنی است که اگر شما در یک جلسه مهم هستید و فرزندانتان در حال بازی و امتحان کردن ارتباط داخلی هستند دیگر intercom برای شما مزاحمتی ایجاد نخواهد کرد.ولی برخلاف قابلیت مزاحم نشوید واقعی اپل, اگر فرزندانتان برای بار دوم با ارتباط داخلی با شما تماس برقرار کنند شما بازهم این پیام را دریافت نخواهید کرد.

در کلامی دیگر در این قابلیت هیچ فیلتری برای میانبر وجود ندارد.یعنی هیچ راهی وجود ندارد که اجازه عبور یک سری تماس ها و پیام ها از مزاحم نشوید را بدهید. همچنین homepods پیام های intercom را برای گوش کردن در فرصت مناسب برای شما ذخیره نمی کند. البته این مشکل در homepods به این دلیل است که گجت فکر می کند که پیام را برای شما موقع رسیدن پخش کرده است در حالی که شما میزن صدا را صفر کرده اید.

 اما اگر آیفون یا آیپد شما برای دریافت ارتباطات داخلی تنظیم شده است, این مسوله برای شما مشکلی ایجاد نخواهد کرد. مزاحم نشوید واقعی سیستم عامل ios , از ظاهر شدن نوتیفیکیشن ها پیشگیری خواهد کرد اما آن ها برای مشاهده و گوش کردن در زمانی دیگر ذخیره خواهند شد.

نتیجه گیری

ولی تا موقعی که اپل یک قابلیت مزاحم نشوید حقیقی به homepods  و homepod mini اضافه نکند, این میانبر های موقتی راه حلی برای شما خواهند بود.این میانبر ها به شما کمک خواهند کرد که مجبور نشوید به خاطر یک سری پیام های مزاحم به صورت کلی قابلیت فوق العاده ارتباط داخلی (intercom) را غیرفعال کنید.