قیمت روز محصولات اپل

رابطه‌ی اینترنت ۵G با باتری آیفون ۱۲

رابطه‌ی اینترنت 5G با باتری آیفون 12
رابطه‌ی اینترنت 5G با باتری آیفون 12

مودم ۵G تعبیه شده در آیفون ۲۰۲۱، سبب طول عمر بیشتر باتری آن می‌شود. بنابر شایعاتی که منتشر شده، در این مدلِ آیفون از مودم اسنپ‌دراگون  X60، ساخت شرکت کوالکام استفاده شده است تا مصرف انرژی آن کم‌تر شود و طول عمر باتری آن بهبود پیدا کند؛ این سخن می‌تواند حاکی از رابطه‌ی اینترنت ۵G با باتری آیفون باشد.

طبق گزارش وب‌سایت دیجی‌تایمز مستقر در کشور تایوان، شرکت اپل در جدید ترین مدل آیفون خود که پاییز سال ۲۰۲۱ به بازار می آید، از مودم ۵G اسنپ‌دراگون X60 استفاده می‌کند.

خرید و قیمت روز آیفون ۱۲ پرو-کلیک کنید
۱۲۸و۲۵۶ گیگ-ریجستر شده-دو سیم کارت-۱۸ ماه گارانتی معتبر

اسنپ‌دراگون X60 بر خلاف نسل قبلی خود که اسنپ‌دراگون X55 نام داشت و بر پایه‌ی فناوری ۷ نانومتری استوار بود، بر پایه‌ی فناوری ۵ نانومتری ساخته شده است. این یعنی مصرف کمترِ انرژی و طول عمر بیشترِ باتری تا همه شاهد رابطه‌ی اینترنت ۵G با باتری آیفون باشند!

مزیت مهم اسنپ‌دراگون X60 این است که قابلیت استفاده‌ی همزمان از فناوری های mmWave و sub-6GHz را دارد که این به معنی یک ترکیب بهینه از سرعت بالا و دامنه‌ی دوربرد می‌باشد.

به نظر می‌رسد شرکت اپل برای آیفون های مدل ۲۰۲۲ خود که احتمالا با نام آیفون۱۳ یا آیفون۱۲s به بازار عرضه می‌شوند، از مودم اسنپ‌دراگونX65 کوالکام استفاده کند. یقینا این نوع مودم، اینترنت ۵G را با سرعت ۱۰مِگ بر ثانیه در اختیار ما قرار می‌دهد. و به عنوان سخن آخر بیان کنم که شرکت اپل از مودم های ۵G مختص خودش استفاده خواهد کرد تا طرفداران این برند لذت رابطه‌ی اینترنت ۵G با باتری آیفون را تجربه کنند.