قیمت روز محصولات اپل

ویژگی جدید ایرپاد اپل در مدل‌های آینده

ویژگی جدید ایرپاد اپل در مدل‌های آینده
ویژگی جدید ایرپاد اپل در مدل‌های آینده

خبر ها حاکی از آن است در مدل‌های آینده ایرپاد قابلیتی وجود خواهد داشت که با استفاده از محدوده‌ی ultrasonic یا همان فراصوت ( امواج صوتی با فرکانس بالاتر از حد شنوایی انسان ) تشخیص می‌دهند که گوشی‌‌های ایرپاد به درستی در گوشتان جا گرفته یا نه و در صورت نیاز به کاربر هشدار دهد یا پیامی به آیفون یا دستگاه دیگر بفرستد. در ادامه این مقاله در بی نهایت کالا به بررسی این ویژگی جدید ایرپاد اپل که در مدل‌های آینده شاهد آن خواهیم بود، می‌پردازیم.

ویژگی جدید ایرپاد اپل

اگر ایرپاد پرو به درستی در گوشتان جا نگیرد ممکن است باعث ضعیف شدن صدا شود و آنها را از گوشتان در بیاورید. اما اپل می‌خواهد که قبل از این کار خودش به شما اخطار دهد و مانع از استفاده از دستگاه دیگر شود. این بخشی از هدف اپل برای ایجاد یک اکوسیستم و حفظ کاربران در آن است.

خرید ایرپاد اپل با ضمانت معتبر-کلیک کنید

در اینجا لازم نیست به خاموش یا روشن کردن دستگاه فکر کنید و دستگاه به هر آنچیزی که می‌خواهید، پاسخ می‌دهد. ما قبلا این موضوع را در انتقال خودکار اتصال ایرپادها از آیفون به آیپد تجربه کردیم، حتی اگر شما همیشه ازین قابلیت استفاده نکنید باز هم می‌دانید که در صورت لزوم این امکان برایتان به سادگی فراهم شده است.

“سنسورهای مجاورتی ultrasonic و سیستم‌ها و روش‌های مرتبط با آن ” که حق ثبت اختراع آن به تازگی به اپل اعطا شده است، می‌خواهد تفسیر کند که شما چه زمانی می‌خواهید به ایرپاد ها گوش دهید و چه زمانی می‌خواهید به اسپیکر آیفونتان گوش دهید و مطمئن باشد که شما در هر دو حالت بهترین تجربه صوتی را داشته باشید.

ویژگی جدید ایرپاد
ویژگی جدید ایرپاد اپل در مدل‌های آینده- استفاده از سنسورهای ultrasonic

اپل می‌گوید: ” کیفیت صدایی که می‌شنوید و درجه کارایی لوازم جانبی صوتی می‌تواند با محیطی که در آن لوازم جانبی محلی صوتی قرار دارد ارتباط داشته باشد.” بعنوان مثال کیفیت صدای دریافتی می‌تواند به دلیل درست قرار نگرفتن گوشی در گوش کاربر پایین بیاید.

این ثبت اختراع عمدتا مخصوص ایرپاد و یا دستگاههای مشابهی است که می‌توانند این تشخیص را انجام دهند و پیشنهاد می‌شود که این کار بیشتر با استفاده از سنسورهای مجاورتی ultrasonic انجام گیرد که می‌تواند بیشتر از یکی از خصوصیات محیط محلی اطراف را تشخیص دهد.

این محیط محلی می‌تواند اتاقی باشد که کاربر در آن حضور دارد و یا جایی که طبلی در کنارتان نواخته می‌شود. در هر صورت ایرپادها می‌توانند یک سیگنال ultrasonic به محیط اطراف منتشر کرده و یک سیگنال ultrasonic را دوباره از محیط دریافت کنند.

از طریق میزان و اندازه‌گیری سیگنال‌های ارسال شده و دریافت شده، سنسور می‌تواند آن محیط را طبقه بندی کند و کاربرد این اختراع می‌تواند ادامه داشته باشد. بطور مثال در جای دیگر تشخیص دهد که گوشی ایرپاد در گوش کاربر قرار دارد یا خیر.

به استثنا یک مورد، بقیه اختراع مربوط به تمام کاری نیست که ایرپادها با این اطلاعات انجام می‌دهند. با این حال زمانی که تشخیص می‌دهند گوشی ها به درستی در گوش قرار نگرفته و کیپ نشده‌اند، می‌تواند اعلانی به آیفون کاربر ارسال کنند و با صدایی را در گوش کاربر پخش کند.

ویژگی جدید ایرپاد
ویژگی جدید ایرپاد اپل در مدل‌های آینده

بطور بالقوه ایرپادها می‌توانند در صوتی که در حال پخش است تغییراتی ( مثلا ایجاد یک ترکیب استریویی مناسب با آن صدا ) ایجاد کنند تا پایین آمدن کیفیت صدا جبران شود حتی اگر یک ایرپاد کمی از ترازش در گوش خارج شده باشد.

نگرانی بعدی این اختراع این است که چرا کاربر ایرپاد را به درستی در گوشش قرار نداده است. در صورتی که اشتباهی رخ داده باشد و یا گوشی شل شده باشد با اعلانی کاربر را مطلع سازد. در غیر اینصورت و اگر کاربر عمدا گوشی را برای شنیدن صدای دیگری از گوشش کمی بیرون آورده، این موضوع را کشف و پس از آن صدای در حال پخش را قطع کند.

این اختراع می‌گوید که ایرپادها هنگامی که پیامی را مبنی بر درست قرار نگرفتن گوشی ها در گوش دریافت می‌کنند، می‌توانند سیگنالی را به دستگاه پخش موسیقی دیگری که در نزدیکیتان است بفرستد.

مقایسه ایرپاد پرو اپل و گلکسی بادز پرو سامسونگ

برای مثال زمانی که در حال گوش دادن موسیقی که از ایفونتان پخش می‌شود، با ایرپادها هستید، اگر ایرپاد به درستی در گوشتان قرار نگرفته باشد، موسیقی بطور خودکار از هوم پادی که در نزدیکی شماست پخش خواهد شد.

این اختراع به Charles L. Greenlee تعلق دارد. کارهای قبلی او شامل شکل متفاوتی از این حسگر ultrasonic برای اپل بوده است.

اپل بارها درباره‌ی استفاده از سنسورهای ultrasonic در طیف گسترده‌ای از اپلیکیشن‌ها تحقیق و بررسی کرده است. برای نمونه این مثال که ایرپادها به آیفون می‌گوید که مسیر صوتی خود را به دستگاه صوتی نزدیک دیگری منتقل کند، مربوط به تحقیقات قبلی در مورد چگونگی استفاده دستگاهها از پینگهای فراصوتی برای تعیین میزان نزدیکی دستگاههای دیگراست.

اخیرا مشخص شده است که اپل در پی استفاده از سنسورهای ultrasonic بعنوان بخشی از احراز هویت کاربر بوده است. در آینده نیز ممکن است Siri از چندین فناوری صوتی از جمله ultrasonic برای تشخیص صدای کاربر هنگامی که چندین نفر در حال صحبت هستند، استفاده کند.

حتی Apple Glass می‌تواند از سنسورهای ultrasonic برای تعیین مکان فیزیکی آن در محلی استفاده کند. توجه داشته باشد که حق ثبت اختراعات زیادی به اپل تعلق گرفته اما تمام آنها منجر به بکار گیری و تولید محصولی نشده است. برای مثال پیشنهاد وجود یک تراشه‌ی U1  در ایرپاد مکس که تشخیص دهد کدام قسمت ایر پاد صدمه دیده است. اما تاکنون اپل این ویژگی را عرضه نکرده است.