قیمت روز محصولات اپل

آموزش تغییر پسوورد اپل آیدی از طریق آیفون و سایت اپل

اپل راه های زیادی را برای بازیابی پسوورد اپل ایدی در صورت فراموش کردن آن , پیش پای کاربران می گذارد اما بعضی از آن ها کمی پیچیده می شوند. در این مطلب ما به شما روش های تغییر پسوورد اپل ایدی در صورت فراموش کردن آن یا گم کردن آیفون یا دیگر دستگاه های تان را آموزش می دهیم.

البته عیان است که تا جایی که می توانید نباید پسوورد اپل ایدی خود را فراموش کنید. این پسوورد را البته روی کاغذ یا جای دیگری یادداشت نکنید. سعی کنید آن را حفظ کنید و یا در یک برنامه Password manager مطمئن آن را ذخیره کنید. همچنین به صورت منظم پسوورد خود را به دلایل امنیتی تغییر دهید.

اپل ایدی شما در تمامی ابعاد، کلیدی است برای دسترسی شما به ایفون، آی کلود و ایمیل تان. به دلیل این که این پسوورد با آن چه شما برای دسترسی به مک بوک و یا باز کردن قفل صفحه دستگاه با سیستم عامل iOS استفاده می کنید، متفاوت می باشد در نتیجه آن را خیلی تایپ نمی کنید. به همین دلیل فراموش کردن آن بسیار ساده است و در زمانی که به آن نیاز دارید متوجه می شوید که آن را فراموش کرده اید. پس آموختن روش های تغییر پسوورد اپل ایدی ضروری به نظر می رسد.

خرید اپل ایدی آمریکا و یا کشور دلخواه با قیمت مناسب

اپل های راه زیادی برای ریکاوری این پسوورد ایجاد کرده است اما به همراه آن ها راه های حفاظتی زیادی نیز قرار داده است. این موضوع برای بیرون نگه داشتن افراد دیگر بسیار عالی است اما برای شما نیز ممکن است مشکل ایجاد کند.

البته این مشکل نیز وجود دارد که شما پسوورد را فراموش کرده اید یا آدرس اپل ایدی. برای آدرس معمولا از نام ایمیل استفاده می شود ولی شما ممکن است به یاد نیاورید که از کدام ایمیل استفاده کرده اید.

پیدا کردن آدرس ایمیل اپل ایدی

بر روی دستگاه ios خود، تنظیمات را باز کنید

بر روی نام خود بزنید و آدرس ایمیل تان در بالای صفحه نمایش داده می شود.

بر روی مک، System Preferences را اجرا کنید.

بر روی اپل ایدی در سمت راست نام خود کلیک کنید.

آدرس ایمیل زیر نام شما نوشته شده است.

البته این روش ها بر مبنای این است که شما از قبل وارد اپل ایدی در دستگاهی که استفاده می کنید، شده باشید. اگر روی مک وارد اپل ایدی نشده باشید، به احنمال زیاد دستگاه ایفون شما وارد شده است.

این به این دلیل است که شما برای باز کردن ایفون از کدی استفاده می کنید که مختص به همین دستگاه است و پس از استفاده خودتان دوباره گوشی را قفل نمی کنید و اجازه می دهید خود ایفون پس از مدتی ، خود را قفل کند. در نتیجه ، حتی اگر پسوورد اپل ایدی را به یاد نمی اورید، شما رمز قفل ایفون را می دانید و می توانید از این رمز برای پیدا کردن آدرس ایمیل اپل ایدی و تغییر پسوورد آن نیز استفاده کرد.

استفاده از رمز قفل ایفون به عنوان یکی از روش های تغییر پسوورد اپل ایدی

 1. به تنظیمات بروید
 2. بر روی اسم خود بزنید و سپس گزینه Password & Security را انتخاب کنید.
 3. گزینه Change Password را بزنید
 4. در این قسمت از شما خواسته می شود که رمز ایفون یا آیپد خود را وارد کنید
 5. در ادامه می توانید پسوورد اپل ایدی را تغییر دهید

این روش به این دلیل بسیار ساده است که استفاده شما از رمز برای باز کردن صفحه ایفون باعث شده است مورد تایید ایفون قرار گرفته باشید. اگر شما رمز ورود به مک را نیز به یاد داشته باشید، می توانید از همین روش بر روی مک نیز استفاده کنید.

روش های تغییر پسوورد اپل ایدی

استفاده از پسوورد ورود به مک به عنوان یکی از روش های تغییر پسوورد اپل ایدی

 1. به قسمت System Preferences بروید.
 2. بر روی نام خود کلیک کنید.
 3. گزینه Password & Security را انتخاب کنید.
 4. بر روی Change Password کلیک کنید.
 5. در زمانی که از شما خواست، پسوورد مک خود را وارد کنید.
 6. پسوورد جدید را وارد کنید.

دوباره، این روش به دلیل این ممکن است که شما با همان پسوورد وارد مک می شوید و به عنوان کاربر تایید شده شناخته می شوید.

اگر گوشی ایفون یا مک شما دزدیده شده باشند و نتوانید به آن ها وارد شوید، می توانید پسوورد اپل ایدی را از دستگاه دیگری تغییر دهید. شما می توانید این کار را از طریق مرورگر دستگاه دوست یا اعضای خانواده تان یا اپ Apple Support ، انجام دهید.

روش های تغییر پسوورد اپل ایدی

تغییر پسوورد اپل ایدی با اپلیکیشن Apple Support

 1. بر روی دستگاه ثانویه اپلیکیشن Apple Support را دانلود کنید.
 2. اپلیکیشن در صفحه ای باز می شود که در مورد دستگاه iOS دوست یا اعضای خانواده تان است. بر روی قسمت Products در بالا گوشه سمت چپ بزنید.
 3. به پایین بروید و بر روی زبانه More Products بزنید و سپس گزینه اپل ایدی را انتخاب کنید.
 4. بر روی قسمت Forgot Apple ID Password بزنید.
 5. در زیر قسمت Reset your Password گزینه Get Started  را انتخاب کنید.
 6. در صفحه بعد تیک A Different Apple ID را بزنید.
 7. Continue را بزنید.
 8. اپل ایدی خود را وارد کنید.
 9. شماره تلفن همراه یکی از دوستان یا اعضای خانواده که در آن جا حاضر است را برای شناسایی وارد کنید.
 10. پس از این قادر خواهید بود تا پسوورد اپل ایدی را تغییر دهید.
روش های تغییر پسوورد اپل ایدی

به یاد داشته باشید که زدن تیک A Different Apple ID در مرحله ۶ بسیار مهم است . در صورت فعال نکردن این گزینه شما برای تغییر اپل ایدی دستگاه دوست خود تلاش خواهید کرد. هم چنین حتما صاحب دستگاهی که از آن برای تغییر پسسوورد اپل ایدی استفاده می کنید، به همراه شما باشد تا بتوانید در موقع خواسته شده ، پسوورد آن ها را وارد کنید.

با این که شما این کار را در گوشی آن ها انجام داده اید و از اپلیکیشن Apple support  دانلود شده روی آن دستگاه استفاده کرده اید، هیچ داده ای بر روی آن دستگاه ذخیره نمی شود.

استفاده از برنامه Find My iPhone

شاید هیچ دوست یا اعضایی از خانواده تان در دسترس نباشند تا از دستگاه آن ها استفاده کنید یا دستگاه آن ها برای استفاده از اپلیکیشن Apple Support که حداقل نیاز به آی او اس ۱۳ دارد، قدیمی باشد.

در این صورت دستگاه آن ها باز هم برنامه Find My iPhone را دارد و شما تقریبا با همان روش می توانید از این برنامه استفاده کنید. اپلیکیشن Apple Support انتخاب های بیشتری را ارائه می دهد اما برنامه Find My iPhone شامل یک گزینه جداگانه به نام Forgotten Apple ID or Password می باشد.

استفاده از مرورگر در گوشی اندروید به عنوان یکی از روش های تغییر پسوورد اپل ایدی

 1. به آدرس https://iforgot.apple.com/ بروید.
 2. اگر به صورت خودکار از شما چسوورد خواسته شد، Cancel را بزنید.
 3. بر روی قسمت Forgotten Your Apple ID or password? بزنید
 4. گزینه Continue with Password را انتخاب کنید.
 5. هنگامی که از شما خواسته شد، آدرس ایمیل اپل ایدی خود را وارد کنید و Continue را بزنید.

ادامه این مراحل بستگی به چگونگی تنظیم اپل ایدی برای بار اول توسط شما دارد. به عنوان مثال ممکن است از شما خواسته شود که شماره تلفن همراه مورد اعتماد و در دسترس را برای ادامه فرآیند تغییر پسوورد اپل ایدی وارد کنید.

و یا اگر شما اپل ایدی خود را برای پرسش سوال های امنیتی تنظیم کرده باشید، از شما خواسته می شود که به این سوال ها قبل از ادامه مراحل بعد پاسخ دهید.

دو راه دیگر نیز با توجه تنظیمات اکانت اپل ایدی شما وجود دارد. یکی از آن ها گزینه دریافت ایمیل است. با استفاده از این روش یک ایمیل تاییدیه به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد.

در روش دیگر ممکن است از شما Recovery Key ( کلید بازیابی) خواسته شود. در این صورت شما یک فرآیند دو مرحله ای شناسایی برای اکانت خود خواهید داشت. اگر این از شما پرسیده شود باید قبل از تغییر پسوورد ، شناسایی شوید.

برای  انجام این کار باید , Recovery key که هنگام راه اندازی اکانت یا اضافه کردن روش شناسایی دو مرحله ای ، ساخته اید را وارد کنید.

چگونگی استفاده از فرآیند بازیابی اکانت اپل

 1. به سایت https://iforgot.apple.com/ بروید.
 2. بر روی قسمت ?Forgotten Your Apple ID or password بزنید.

دوباره از شما خواسته می شود تا اپل ایدی خود را وارد کنید ، اما هنگامی که مراحل شناسایی را طی می کنید ، به شما گزینه بازیابی اکانت نیز ارائه می شود.

این روش را به عنوان آخرین راهکار در نظر بگیرید زیرا با وجود این که اپل ، قفل اپل ایدی شما را باز می کند اما تا جایی که می توانند شرایط را بررسی می کنند. در کوتاه ترین حالت ، این فرآیند یک حالت دوره استراحت چند روزه دارد.

در طی این مدت اپل پسوورد شما را تغییر نخواهد داد و شما نبایداز هیچ دستگاهی که وارد اکانت اپل ایدی شما شده باشد ، استفاده کنید.

تنها کاری که شما در زمان بازیابی اکانت  می توانید انجام دهید ، چک کردن وضعیت این فرآیند است. به سایت https://iforgot.apple.com/ بروید و اگر یک بازیابی برای شمل در جریان باشد ، وارد کردن آدرس اپل ایدی شما باعث می شود که وضعیت فعلی پروسه بازیابی اکانت خود را مشاهده کنید.