قیمت روز محصولات اپل

بهترین ترفندهای ایرپاد پرو از راه اندازی تا تنظیمات آن

بهترین ترفندهای ایرپاد پرو
بهترین ترفندهای ایرپاد پرو

در ایرپاد پرو اپل شاهد ارتقا قابل توجهی نسبت به مدل‌های معمولی هستیم. مدل استاندارد ایرپاد به شما اجازه می‌دهد تا به موسیقی و پادکست‌ها گوش دهید، با siri صحبت کنید، عملکردها را با ضربه اجرا کنید، شارژ باتری را بررسی کنید و در صورت گم شدن ایرپادها آنها را پیدا کنید. در مدل پرو علاوه بر همه‌ی اینها می‌توانید آنها را برای گوشتان تنظیم کنید، کیفیت صدا را بالا ببرید، شارژ باتری را بهینه ‌سازی کنید و از برخی از ویژگی‌های جدید ios نیز استفاده کنید. در ادامه‌ی این مطلب در بینهایت کالا با ما همراه باشید تا با بهترین ترفندهای ایرپاد پرو آشنا شوید.

نوک متناسب با گوشتان را انتخاب کنید

بهترین ترفندهای ایرپاد پرو

یکی از اشکالاتی که ایرپادهای معمولی داشتند این بود که از نوکهای یکسانی برای همه استفاده می‌کردند و ممکن بود مناسب گوش همه نباشد و قسمتی که در گوش قرار می‌گیرد باعث ایجاد ناراحتی و درد کند.

اما در ایرپاد پرو می‌توانید گوشی را از گوشتان خارج کرده و به راحتی نوک آن را عوض کنید. ایرپاد پرو با طراحی سه نوک که با توجه به کانال داخلی گوش طراحی شده، در سایزهای کوچک و متوسط و بزرگ و قابل تعویض، این نقص را برطرف کرده است.

خرید و قیمت روز ایرپاد پرو اپل – کلیک کنید

ایرپاد پرو به طور پیش فرض با نوکهای متوسط بسته بندی شده است. اما می‌توانید به راحتی با دو سایز دیگر آن را تعویض کنید. برای در آوردن نوک فعلی آنرا محکم بکشید تا از پایه جدا شود و نوک جدید را طوری روی پایه فشار دهید تا صدای کلیک کند.

برای اینکه مطمئن باشید کدام نوک مناسب گوش شماست و بهترین صدا را ارائه می‌دهد و به درستی در گوش جا می‌گیرد تست Ear Tip Fit را انجام دهید. برای این کار یک جفت از نوکها را به پایه‌ی ایرپادها وصل کنید. سپس در آیفون خود مسیر زیر را اجرا کنید.

Settings > Bluetooth f> [Your AirPods info icon] > Ear Tip Fit Test

 در این صفحه برای تست گوشی‌ها روی Continue تب کنید، دکمه‌ی Play را تب کنید. حال یک موزیک کوتاه پخش می‌شود. بعد از آن برنامه به شما می‌گوید که نوک‌های فعلی مناسب گوش  شما هستند. در غیر این صورت از شما می‌خواهد که آنها را با سایز دیگر عوض کنید. تا زمانی که برنامه به شما بگوید که کدام نوک به درستی در گوشتان قرار گرفته و مناسب شماست.

ایرپاد خود را به سمعک تبدیل کنید

بهترین ترفندهای ایرپاد پرو

با استفاده از قابلیتی بنام Live Listen که در ios 12 ارائه شده بود، می‌توانید ایرپاد پرو را به سمعک تبدیل کنید. ابتدا باید این ویژگی را به Control Center آیفون خود اضافه کنید. برای اینکار مسیر زیر را طی کنید:

Settings > Control Center > Customize Controls

حال روی علامت بعلاوه کنار Hearing بروید و آنرا به Control Center اضافه کنید.

ایرپاد پرو را در گوشتان قرار دهید. در آیفونتان به Control Center بروید. حال روی نماد Hearing تب کنید. در صفحه باز شده روی Live Listen تب کنید و گوشی خود را در کنار شخص یا منبع صدایی که می‌خواهید آنرا با وضوح و صدای بلندتر بشنوید بگیرید. حال صدا برایتان تقویت میشود. برای غیر فعال کردن حالت Live Listen روی ورودی آن در Control Center بروید تا آنرا خاموش کنید.

کنترل موسیقی با فشار ایرپاد

بهترین ترفندهای ایرپاد پرو

با فشار دادن ساقه‌ی ایرپاد سمت راست یا چپ می‌توانید پخش موسیقی را کنترل کنید. برای این کار باید ساقه‌‌ی ایرپاد را بین دو انگشت شصت و اشاره فشار دهید تا صدای کلیک ریزی شنیده شود. برای مکث یا پخش یک بار فشار، برای پخش آهنگ بعدی دوبار فشار و برای انتقال به آهنگ قبلی سه بار فشار دهید.

اشتراک با سایر کاربران ایرپاد

بهترین ترفندهای ایرپاد پرو

اگر شخص دیگری در کنارتان باشد که ایرپاد معمولی، ایرپادپرو و یا حتی هدفون Beasts دارد، می‌توانید اشتراکی به یک موسیقی گوش دهید. برای این کار درحین گوش دادن به موسیقی با ایرپاد پرو، در گوشی آیفونتان به Control Center رفته و روی آیکون AirPlay برای صدای فعلی تب کنید.

حال روی گزینه‌ی Share Audio تب کنید و ایرپاد یا هدفون Beasts مورد نظر را پیدا کنید. باید ورودی‌های هر دو هدفون را مشاهده کنید. روی دایره مجموعه‌‌ی دیگر تب کنید تا به آن متصل شوید. حال می‌توانید میزان صدا را برای هر دو و یا یکی از آنها کنترل کنید.

قابلیت لغو نویز و شفافیت صدا

بهترین ترفندهای ایرپاد پرو

ایرپاد پرو دو حالت برای گوش دادن دارد که به کاهش صدای پس زمینه هنگام گوش دادن به موسیقی و یا مکالمه کمک می‌کند. گزینه‌ی لغو نویز تقریبا همه ی صداهای پس زمینه را حذف می‌کند و مناسب برای مکانهای پر سرو صداست که بتوانید صدای پخش شده از ایرپاد را به وضوح و بدون مزاحم گوش دهید.

حالت دوم شفافیت صداست. با این قابلیت می‌توانید در حین گوش دادن به موسیقی صدای پس زمینه را نیز بشنوید. بدون اینکه با موسیقی یا صدایی که در ایرپاد پخش می‌شود تداخلی داشته باشد. این گزینه‌ی خوبی برای مکانهای عمومی‌ست که در حین گوش دادن به موسیقی از صدای اعلانات نیز مطلع شوید.

فقط با یک فشار طولانی بروی ساقه‌ی ایرپاد و بعد از شنیدن صدای زنگ مانند، می‌توانید بین حالت لغو نویز و یا شفافیت صدا تغییر وضعیت دهید. علاوه بر این کار از طریق آیفونتان نیز می‌توانید این حالت‌ها را فعال کنید.

قسمت Control Center را در گوشی آیفونتان باز کرده و روی audio control تب کنید. روی نماد Noise Control تب کنید. سپس حالت Noise Cancellation و یا Transparency را انتخاب کنید و یا روی Off بزنید تا حالت لغو نویز کاملا غیر فعال شود.

خرید و قیمت روز ایرپاد پرو اپل – کلیک کنید

راه دیگر این است که به Settings و بعد Bluetooth رفته، آیکون info ایرپادتان را انتخاب کرده و در بخش Noise Control حالت Noise Cancellation را on یا off و یا حالت Transparency را انتخاب کنید.

نام ایرپاد پرو خود را تغییر دهید

بهترین ترفندهای ایرپاد پرو

نام ایرپاد پرو شما در جاهای مختلف ظاهر می‌شود اما شما با آن سرو کاری ندارید و می‌توانید آنرا تغییر دهید. برای این کار  به Settings آیفون خود بروید Bluetooth را تب کنید. حال روی آیکون info برای اطلاعات ایرپاد پرو تب کنید. روی نام فعلی تب کنید. در صفحه‌ی جدید که باز می‌شود می‌توانید نام فعلی را حذف و یا آن را تغییر دهید.

میزان شارژ باتری را بررسی کنید

بهترین ترفندهای ایرپاد پرو

شما می‌توان میزان شارژ ایرپادها و یا کیس شارژ را بررسی کنید. هر دو ایرپاد را در کیس شارژ قرار داده و درب کیس را باز بگذارید. حال یک صفحه روی آیفونتان ظاهر می‌شود که میزان شارژ کیس و ایرپادها را نشان می‌دهد.

حال یکی از ایرپادها را از کیس خارج کنید. صفحه جدیدی روی آیفون ظاهر می‌شود که شارژ یک ایرپاد را بطور جداگانه نشان می‌دهد. حال هر دو ایرپاد را از کیس خارج کنید. حالا فقط شارژ ایرپادها در صفحه‌ای جدید روی آیفون نمایان می‌شود.

در اخر نیز می‌توانید تنظیم کنید تا ایرپادها هنگام شارژ روی میزان ۸۰ درصد باقی بمانند تا زمانی که آنها را برای استفاده از کیس خارج کنید. این کار در افزایش عمر باتری‌ها تاثیر دارد.

برای اینکار ابتدا به Settings در آیفون خود رفته حال Bluetooth را تب کنید و آیکون info ایرپاد پرو را تب کنید. حال گزینه‌ی Optimized Battery Charging را فعال کنید. در صورتی که نیازی به این تنظیمات نداشتید آنرا off کنید. از شما سوال می‌شود که می‌خواهید این گزینه را تا فردا خاموش کنید و یا برای همیشه.

سفارشی کردن فشارها

بهترین ترفندهای ایرپاد پرو

بطور پیش فرض با فشار بروی ساقه‌ی ایرپادها می‌توانید بین حالت لغو نویز و شفافیت تغییر حالت دهید. اما می‌توانید آنرا برای یکی یا هر دو تغییردهید.

 برای اینکار به Settings در آیفونتان رفته و روی Bluetooth تب کنید و آیکون info ایرپاد پرو را انتخاب کنید. حال روی بخش Press and Hold AirPods روی ورودی سمت چپ تب کنید.

در اینجا می‌توانید Noise Control را با فشار طولانی مدت فعال کنید اما با ضربه بروی قسمت ورودی تنظیم off را به این ترکیب اضافه کنید. در ادامه می‌توانید با ضربه بروی ورودی بالا حالت را از Noise Control به siri تغییر دهید.

به صفحه‌ی قبل برگردید و روی ورودی راست تب کنید و در اینجا هم می‌توانید تنظیمات off را اضافه کرده و یا به siri تغییردهید. برای مثال می‌توانید حالت لغو نویز را برای یکی از ایرپادها فعال کرده و برای ایرپاد دیگر به siri تغییر دهید.

کیفیت صدا را بهبود بخشید

بهترین ترفندهای ایرپاد پرو

ویژگی جدیدی که در Ios ۱۴ بنام Headphone Accommodations شناخته می‌شود، به اینشکل عمل می‌کند که با افزایش صداهای نرم و فرکانسهای خاص باعث بهبود کیفیت صدای ایرپاد پرو می‌شود. برای این کار به ایرپاد پرو یا ایرپاد نسل ۲ نیاز دارید. مسیر زیر را اجرا کنید:

 Settings > Accessibility > Audio/Visual > Headphone Accommodations

حال گزینه‌ی on را فعال کنید. روی Play Sample تب کنید تا صدای نمونه را تست کنید. سپس می‌توانید دامنه صوتی و میزان فرکانسها را تنظیم کنید. همچنین می‌توانید صداهای ملایم را کمی متوسط یا بلندتر کنید. می‌توانید موسیقی و یا پادکست‌ها را از گوشی خود پخش کنید تا ببینید کدام نوع صدا مطابق با سلیقه‌ی شماست.

همچنین می‌توانید صداهای خروجی را با استفاده از تنظیمات سفارشی کنترل کنید. در صفحه‌ی Headphone Audio روی پیوند مربوط به سفارشی کردن صدا تب کنید. در صفحه‌ی Headphone Audio Customization روی Continue تب کنید. صفحه‌ی Before Getting Started را بخوانید و Continue را بزنید. حال به هر صفحه پاسخ دهید. برنامه بر اساس تنظیمات خواسته شده شما بهترین تنظیم صوتی را انجام می‌دهد.

صدای فضایی
بهترین ترفندهای ایرپاد پرو

ویژگی صدای فضایی مخصوص ios 14 و ایرپاد پرو است. این قایلیت به شما امکان تجربه‌ی صدای ۳D را در ایرپاد پرو می‌دهد. به عبارتی باعث می‌شود صدای هدفون را از جهت‌های مختلف بشنوید، حتی اگر سر خود را بچرخانید.

برای فعال کردن این حالت مطمئن شوید که IOS 14 و یا بالاتر از آن روی آیفونتان نصب باشد و سیستم عامل ایرپاد پرو نیز به آخرین نسخه آن بروزرسانی شده باشد.

حال در آیفونتان به Settings و بعد Bluetooth بروید و آیکون info مربوط به ایرپاد پرو را تب کنید. حال روی پیوند See & Hear در زیر Spatial Audio تب کنید. در صفحه‌ی Spatial Audio بین دو حالت Stereo Audio و Spatial Audio جا به جا شوید تا تفاوت را بشنوید. برای فعال کردن Turn On for Supported Videos تب کنید.

حال می‌توانید یک ویدئو را که از این قابلیت پشتیبانی می‌کند پخش کنید تا صدای فضایی را در عمل تجربه کنید. تا کنون iTunes ،Apple TV+ Disney+ و HBO Max همه از حالت فضایی پشتیبانی می‌کنند. بنابراین از یکی از این سرویس‌ها می‌توانید فیلم پخش کنید. اکنون هنگام حرکت دادن سر یا بدن یا آیفون باید تغییر صدای فضایی را بشنوید.