قیمت روز محصولات اپل

ویژگی های جدید دومین نسخه بتا ios 14.5 و IPadOS 14.5

باید اقرار کرد که ویژگی های جدید ios 14.5 و ipados 14.5 بسیار برجسته و مهم است به این خاطر که اپل قصد دارد در نسخه بتا ، به کلی قابلیت‌های آیفون را عوض و آن‌ها را از نو برنامه‌ریزی کند. در این پست، ویژگی‌های نسخه دوم بتا را باهم می‌خوانیم.

در نسخه اول بتا ios 14.5 شاهد تغییرات چشمگیری در قابلیت‌ها و عملکردهای آیفون بودیم و نسخه دوم بتا ios14.5 نیز از این قاعده مسثتنا نیست. از ویژگی‌ های نسخه اول می‌توان به بازگشایی قفل آیفون با ماسک، بازگشایی قفل با اپل واچ، پشتیبانی از دوال سنس پلی استیشن ۵ و دسته ایکس باکس سری ایکس اشاره کرد.

کاربران نسخه بتا ipados 14.5 آیپد امنیت بیش‌تری در بحث میکروفون گوشی خواهند داشت. در دستگاه‌های مختلف، میکروفون با بسته شدن Smart Folio به طور خودکار غیرفعال می‌شود. این دستگاه‌ها شامل: آیپد نسل هشتم، آیپد ایر نسل چهارم، آیپد پرو ۱۱ اینچی نسل دوم و آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی نسل چهارم است.

یکی دیگر از ویژگی های جدید نسخه بتا ios 14.5 ایموجی‌های جدید است. کاربران آیپد و آیفون از ۲۰۰ ایموجی جدید – شکلک گیج، قلب درحال سوختن، شکلک تنفس و … – استفاده کنند. لیست ایموجی‌های جدید در گوشی‌های اپل بسیار منحصر به فرد است. شکلک‌های جدید در انواع جنسیت‌ها، رنگ پوست‌ها و طراح‌های مختلف ارائه شده‌اند. همچنین شکل بعضی از ایموجی‌ها نیز تغییر کرده است. مثلا ایموجی سرنگ خالی است و ایموجی هدفون، ایرپاد مکس را نشان می‌دهد.

قسمت میانبرهای برنامه‌ها نیز آپدیت شده تا کاربران بتوانند از اعمال متنوع‌تری در Shortcut ها بهره‌مند شوند. از میانبرهای جدید می‌توان به اسکرین شات، Voice & Data (که می‌توانید در آن حالت‌های مختلف اتصال داده را انتخاب کنید) و قفل کردن میانبرها اشاره کرد. در نسخه tvOS 14.5 اپل تی وی، دستگاه‌های HomeKit قادرند روی برنامه‌های third-party فایل صوتی پخش کنند.

خرید و قیمت روز اپل واچ ۶ – کلیک کنید

هنگامی که wallet به پشت آیفون می‌چسبید، مگ سیف بازخورد لرزشی و بصری به کاربران می‌داد اما در ۵.ios 14 خبری از ویبره هنگام جدا شدن wallet نیست. البته با سه بار لمس می‌توانید از جدا شدن والت – چه عمدی و چه غیر عمدی – اطمینان حاص کنید.

و در پایان پست به ویژگی های جدید نسخه بتا ios 14.5 در برنامه اپل موزیک اشاره می‌کنیم. تغییرات بسیاری روی این برنامه اعمال شده است. مثلا در صفحه Now Playing، اگر قسمت حذویات را لمس کنید جای صفحه بزرگی که نصف صفحه نمایش را اشغال می‌کرد، منویی شکیل و زیبا روی برنامه باز می‌شود که ظاهری براق و درخشان دارد. با لمس و نگه‌داشتن انگشت روی یک آهنگ، منویی با طراحی جذاب باز می‌شود که شامل دسته‌بندی‌های مختلف است.

خرید و قیمت روز آیفون ۱۲ پرو مکس – کلیک کنید

اپل ویژگی جدیدِ کشیدن انگشت (Swipe) را به لیست مشاهده‌ها اضافه کرده است. اگر انگشت‌تان را از سمت چپ به راست بکشید دو دکمه Up Next ظاهر می‌شود. یکی از این دو دکمه، آهنگ را به ابتدا و دیگری آن را به انتهای لیست‌ پخش‌تان اضافه می‌کند. همچنین با کشیدن انگشت از راست به چپ، دکمه خاکستری به علاوه (+) ظاهر می‌شود که با آن می‌توانید آهنگ را به library خودتان اضافه کنید.

اگر از ویژگی های جدید دیگر نسخه بتا ios 14.5 و یا iPadOS باخبر شدید، خوشحال می‌شویم که در پایین همین پست آن را با ما به اشتراک بگذارید.