قیمت روز محصولات اپل

باز کردن قفل آیفون با اپل واچ در اپدیت watchOS 7.4 امکان پذیر است .

امروز اپل اولین نسخه بتا اپدیت سیستم عامل watchOS 7.4 را در اختیار آزمایش کنندگان عمومی قرار داد . این اپدیت ویژگی جذاب باز کردن قفل ایفون با اپل واچ را برای کاربران فراهم می کند که می تواند در بسیاری از موقعیت ها بسیار کارآمد باشد.

پس از این که گوشی آیفون خود را به ورژن عمومی سیستم عامل بتا iOS 14.5 ارتقا دادید , قادر خواهید بود آپدیت watchOS جدید را دانلود و نصب کنید و از قابلیت باز کردن قفل آیفون با اپل واچ بهره ببرید. پس از نصب iOS 14.5 , تا زمانی که پروفایل اپل واچ نصب شده باشد , نرم افزار watchOS 7.4 باید اجرا شود. برای اپدیت کردن این نرم افزار جدید , اپل واچ باید حداقل ۵۰ درصد شارژ باتری را دارا باشد , روی شارژر قرار گرفته باش دو حتما باید در محدوده نزدیک به آیفون حضور داشته باشد.

خرید و قیمت روز اپل واچ سری ۶ – کلیک کنید

همراه با آپدیت سیستم عامل iOS 14.5 , سیستم عامل watchOS 7.4 ویژگی جدیدی به نام باز کردن قفل ایفون با اپل واچ را معرفی می کند. این قابلین به یک آیفون با فیس ایدی اجازه می دهد که از یک اپل واچ شناخته شده و با قفل باز به عنوان یک روش ثانویه برای شناسایی صاحب ایفون و باز کردن قفل صفحه نمایش استفاده کند. این ویژگی هنگامی که به دلیل شیوع این بیماری ماسک بر صورت دارید بسیار کارآمد و مفید است و دیگر برای هر باز کردن قفل صفحه نیازی نیست پسووردی طولانی را وارد کنید.

در حالت عادی هنگام داشتن ماسک بر صورت ,  فیس ایدی شما را شناسایی نخواهد کرد اما این قابلیت جدید اپل واچ راهی ساده اما همچنان امنیتی برای دسترسی به ایفون بدون سختی وارد کردن پسوورد برای شما فراهم می کند. این قابلیت درست شبیه به باز شدن قفل اپل واچ در مک بوک است و از طریق رفتن به تنظیمات و زبانه Face ID & Passcode می توان آن را فعال کرد.

البته روش های دیگری نیز وجود دارند که با وجود داشتن ماسک بر صورت , فیس ایدی شما را شناسایی کند و قفل ایفون باز شود. برای دیدن این روش ها به مطلب آموزش تنظیم فیس ایدی با ماسک برای باز شدن قفل صفحه آیفون مراجعه کنید.

یک اپل واچ که قفلش باز شده باشد و با فیس ایدی تنظیم شده باشد , می تواند هنگامی که ماسک دارید , ایفون را باز کند ولی فقط برای همین موضوع کاربرد دارد. شما از اپل واچ برای تشخیص هویت در خرید های تان در اپل استور و Apple pay استفاده کنید. همچنین باز کردن قفل اپلیکیشن هایی که نیاز به اکن فیس ایدی دارند نیز ممکن نیست. در این موارد , باید ماسک را از روی صورت برای لحظه ای بردارید و یا پسوورد خود را به جای آن استفاده کنید.

هنگامی که باز کردن قفل ایفون با اپل واچ را انجام بدهید , یک ضربه لمسی از اپل واچ بر روی مچ دست خود احساس خواهید کرد و یک اعلان برای شما ظاهر می شود. درست همانند زمانی که از ساعت استفاده می کنید تا قفل مک بوک را باز کنید .

برای کسانی که از Apple Fitness+ استفاده می کنند , اپدیت جدید watchOS 7.4 به همراه اپدیت های iOS 14.5 و PadOS 14.5 , ویژگی Air Play 2 را برای Apple Fitness+ فعال می کند . در نتیجه تمرین ها و فعالیت های بدنی شما می توانند بر روی یک تلویزیون یا ست آپ باکس که Air Play آن ها فعال است , استریم شوند. اما مقیاس های متریک اپ واچ هنگام Air Play  شدن نمایش داده نمی شوند. و این قابلیت جذاب محدود به استفاده فقط در آیفون , آیپد و اپل تی وی است .

تغییرات و قابلیت های جدید در آپدیت iOS 14.4 و iPadOS 14.4

اپدیت سیستم عامل watchOS 7.4 قرار است برای چندین هفته برای گنجایش بتا در دسترس باشدو اپل قصد دارد تا نسخه اصلی را در اوایل بهار سال ۱۴۰۰ شمسی , عرضه کند.