قیمت روز محصولات اپل

اخبار جدیدترین دادگاه حقوقی اپل و اپیک گیمز بر سر بازی Fortnite

اخبار جدیدترین دادگاه حقوقی اپل و اپیک گیمز بر سر بازی Fortnite
اخبار جدیدترین دادگاه حقوقی اپل و اپیک گیمز بر سر بازی Fortnite

قاضی درجلسات دادرسی پرونده مربوط به بازی Fortnite شرکت اپیک گیمز، عملکرد اپل را ” نا خوشایند و نا امید کننده ” توصیف کرد و به این شرکت دستور داد تا هر چه زودتر اسناد پرداخت‌های پردازشی را ارائه دهد.

بر اساس آخرین اخبار بازی و کنسول منتشر شده به دنبال صدور رای مبنی بر اسنادی که تیم کوک ارائه داد، قاضی ناظر بر جلسات دادگاه شرکت اپل در مقابل اپیک گیمز، به اپل دستور قاطع داد تا تمام تلاشش را برای ارائه‌ی بهترین مستندات و مدارک انجام دهد.

قاضی امریکایی توماس هیکسون گفت: شروع دادگاه را برای مدت کوتاهی با یک حرکت تحقیر آمیز متوقف شد در ادامه وی از پاسخ اپل برای درخواست اسناد و مدارک انتقاد کرد.

اخبار جدیدترین دادگاه حقوقی اپل و اپیک گیمز بر سر بازی Fortnite

طبق قانون شماره ۳۶۰، اپیک گیمز از اپل یک سری اسناد پردازش‌های مبنی بر پرداخت‌های داخلی را درخواست کرد. از طرفی نیز اپل اعلام کرده است که با توجه به گسترده بودن شرکت و فعالیت‌هایش ارائه این مدارک زمان‌بر خواهد بود.

خرید گیفت کارت ارزان پلی استیشن – کلیک کنید

از طرفی مشاور اپل، جی سرینیواسان، ادعا کرد که اپیک گیمز نیز درخواست‌های مربوط به خود را اولویت قرار نداده است. بنابراین اپل هیچ کوتاهی نکرده و بهترین کار را نیز انجام می‌دهد.

قاضی هیکسون به سرینیواسان گفت ” شما واقعا هیچ راه حلی ارائه نمی‌دهید و تلاشی نیز برای حل این مشکل انجام نداده‌اید و فقط می‌گویید نه ما نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم. این پاسخ‌هایتان ناامید کننده و ناخوش آیند است و کمکی به روند پیشرفت کار نمی‌کند”.

سیرینیواسان گفت که اپل پیش از این نیز ۱۰ میلیون سند را در طی روند ارائه‌ی اسناد به دادگاه داده است. درحالیکه اسناد اپیک گیمز تنها ۵ میلیون است. وی افزود برخی از اسنادی که اپیک گیمز درخواست کرده است، ممکن است در اسنادی که قبلا اپل ارائه داده موجود باشد و خاطر نشان کرد که اپیک گیمز هنوز تعداد زیادی از اسناد را ارائه نداده است.

با این وجود وی نتوانست به دادگاه این اطمینان را بدهد که قادر به ارائه‌ی کلیه ‌ی اسناد درخواستی دادگاه هستند یا خیر. در پایان جلسه دادگاهی که در روز دوشنبه یک فوریه انجام شد، قاضی هیکسون به اپل دستور داد تا روز جمعه تمام تلاش خود را برای ارائه‌ی اسناد انجام دهد.

در همان جلسه‌ی دادرسی، مشاور اپیک گیمز لورن موسکوییتز ادعاکرد که مشاوران گفته‌اند که خیلی چیزها وجود دارد که کاملا اشتباه هستند. وی علاوه بر تاکید به اینکه اپیک گیمز به این اسناد نیاز دارد، همچنین افزود که اپل امیدوار است استشهاد Craig Federighi و Eddy Cue را به ۷ ساعت بر.

۷ ساعت مدت زمانی است که قبلا قاضی برای استشهاد تیم کوک معین کرده بود. علی رغم اینکه او این کار را با وجود هدف اصلی اپل مبنی بر کنار نگذاشتن مدیر عاملش انجام داده بود. با توجه به اینکه برای Federighi و Cue مدت ۷ ساعت درخواست شده، سرینیواسان گفت در حالی که اپل هنوز در حال بررسی این درخواست است اما هنوز به صورت قطعی این درخواست را نکرده است.

سیرینیواسان گفت که استدلال اپل این بوده که بتواند یک استشهاد ۷ ساعته را در یک روز بدست بیاورد، در حالیکه به دو تا ۱۰ ساعت نیاز دارد. این امکان نیز وجود دارد که اپل زمان کوتاه‌تری را درخواست کند تا برنامه‌های Ferighi و Cuede را بهم نخورد.

خرید و قیمت روز کنسول بازی – کلیک کنید

قاضی هیکسون اعلام کرد که تصمیم‌گیری در این موضوع قبل از درخواست اپل امکان پذیر نیست. وی همچنین جلسه‌ی دادرسی بعدی را برای روز جمعه معین کرد.

برای کسانی که اطلاع ندارند این نکته را بگوییم که این اختلاف اپل و اپیک گیمز مربوط به بازی Fortnite و اپ استور است. در اگوست ۲۰۲۰ اپیک گیمز در این بازی روش پرداخت درون برنامه‌ای دیگری را معرفی کرد به این صورت که مشتریان مستقیما از خود اپیک گیمز خرید کنند و در حقیقت سیستم‌های پرداخت اپل را دور زد. می‌دانید که ۳۰ درصد خرید کاربارن نصیب اپل می‌شد و این جز قرارداد بین شرکت‌ها بود. حال اپیک قصد داشت با سیستم پرداخت جدید خود و عدم رعایت این قوانین و در نتیجه کاهش قیمت‌ها، به مخاطبان Fortnite در خرید آیتم‌ها تخفیف دهد؛ موضوعی که البته به‌هیچ‌وجه از طرف اپل قابل قبول نبود. درنهایت اپل نیز فورتنایت را به دلیل نقض قوانین از اپ استور حذف کرد.