قیمت روز محصولات اپل

انتقال موزیک از کامپیوتر به گوشی آیفون با استفاده از آی تیونز

انتقال موزیک به آیفون

ما در این مطلب نحوه انتقال موسیقی با روش هایی ساده از کامپیوتر به آیفون را با استفاده از اپلیکیشن آی تیونز به شما آموزش می دهیم.

این روش ها را اگر یاد بگیرید به سادگی می توانید موسیقی ها را به گوشی آِیفون خود انتقال دهید. دستور العمل ها برای اپلیکیشن آی تیونز هم در pc و هم در mac موثر است.

گوشی آیفون را با استفاده از کابل یو اس بی به کامپیوتر وصل کنید . سپس برنامه آیتیونز را روی کامپیوتر اجرا کنید

انتقال موسیقی از آیتیونز به آیفون به صورت خودکار : بر روی آیکون آیفون در گوشه بالا سمت چپ اپ آیتیونز بزنید . music را در سمت چپ انتخاب و سپس sync music را بزنید.

انتقال موسیقی از آیتیونز به آیفون به صورت دستی : در سمت چپ اپلیکیشن گزینه summary را انتخاب و سپس بر روی زبانه manually manage music and videos بزنید .

انتقال موسیقی از آیتیونز به آیفون : مراحل مقدماتی

 • نصب آی تیونز : آخرین ورژن این اپلیکیشن را ازسایت اپل بر اساس سیستم خود دانلود کنید
 • آی تیونز شما باید بروز باشد : قبل اتصال گوشی به کامپیوتر از به روز بودن اپ نصب شده اطمینان حاصل کنید . برای چک کردن به صورت دستی بر روی مکینتاش , منو اپل را باز کنید . سپس اپ استور را انتخاب کنید . بر روی pc گزینه help و سپس check for updates را باز کنید . اگر آی تیونز شما بروز بود برنامه را ببندید.
 • شما نمی توانید موسیقی را از آیفون به کامپیوتر انتقال دهید : آیتیونز فقط یک فرآیند یک طرفه برای هم گام سازی موسیقی ها دارد و نمی توانید از گوشی همراه خود موسیقی به کامپیوتر انتقال دهید.

یادداشت: اگر آیتیونز شما نصب شده است ولی در  اجرا مشکل دارد یا به روز رسانی نمی شود , یک بار دیگر آخرین نسخه برنامه را از منابع معتبر دانلود و نصب کنید . بعد از این کار , شاید شما نیاز به بازگردانی itunes library از یک بک آپ قبلی خود داشته باشید.

خرید و قیمت روز مک بوک پرو M1 اپل – کلیک کنید

چگونگی اتصال آیفون به آیتیونز

این مراحل را برای اتصال آیفون خود به کامپیوتر و انتخاب آن در آی تیونز انجام دهید:

 1. گوشی خود را با استفاده از کابل یو اس بی (یا یو اس بی سی) به لایتنینگ به کامپیوتر وصل کنید.
 2. آی تیونز را اجرا کنید.
 3. در گوشه بالا سمت چپ از پنجره ایتیونز , آیکون آیفون را که در سمت راست منو مدیا قرار دارد انتخاب کنید .
 4. آیفون در قطعه سمت چپ آی تیونز زیر قسمت دستگاه ها پدیدار می شود . مثلث کنار دستگاه مورد نظر را انتخاب کنید تا ورودی های آیفون گسترش پیدا کند و هر نوع رسانه ای را که می خواهید انتخاب کنید.

چگونگی انتقال موسیقی به صورت خودکار

آسان ترین راه برای برای انتقال موسیقی به آیفون با استفاده از روش همگام سازی خودکار قابل انجام است.

نکته : ای تیونز حجم حافظه ذخیره سازی باقی مانده را در آیفون نشان می دهد . نوار گنجایش در پایین صفحه را چک کنید.

 1. در پنجره آیتیونز که حالا دستگاه را نشان می دهد , زبانه music را از منو در قطعه سمت چپ انتخاب کنید
 2. گزینه sync music را انتخاب کنید تا فعال شود.
 3. برای فعال بودن انتقال تمام موسیقی های شما , گزینه entire music library را انتخاب کنید.
 4. اگر شما مایل به انتقال موسیقی های به صورت خصوصی از مجموعه آی تیونزتان هستید , گزینه های selected playlists , artists , albums , genres را انتخاب کنید
 5. برای همگام سازی خودکار موسیقی ها به آیفون , گزینه apply را بزنید تا فرآیند انتقال شروع شود

نکته : اگر پیغامی ظاهر شد که اعلام کرد آیتیونز فقط می تواند با یک کتابخانه در لحظه همگام سازی کند , آن پیغام را به صورت کامل بخوانید تا متوجه شوید در صورت ادامه چه اتفاقی خواهد افتاد . سپس در صورت تایید گزینه sync and replace را بزنید.

دانلود تیک تاک بدون تحریم برای آیفون – کلیک کنید

چگونگی انتقال موسیقی به صورت دستی به آیفون

اگر شما نمی خواهید iTunes به صورت خودکار موسیقی های تان را به آیفون انتقال بدهد , این برای شما فراهم است که شما این کار را به صورت دستی انجام دهید . این روش کنترل بیشتری را برای انتخاب رسانه ای که می خواهید از آیتیونز به آیفون خود انتقال دهید , به شما می دهد.

 1. نزدیک به بالای صفحه اصلی آی تیونز , قسمت summary  را از پنل سمت چپ انتخاب کنید .
 2. قسمت manually manage music and videos را برای فعال شدن این روش انتخاب کنید .
 3. گزینه apply را بزنید تا تنظیمات ذخیره شود .
 4. فلش رو به عقب ( back arrow) را در بالای آی تیونز بزنید و موقعیت قسمت library را در قطعه سمت چپ پیدا کنید. Songs را انتخاب کنید. شما همچنین می توانید آلبوم ها و هنرمندان و ژانر های متفاوتی را به علاوه آهنگ ها انتخاب کنید.
 5. بر روی آهنگ ها در صفحه اصلی آی تیونز نگه دارید و آن ها  را بکشید و در قطعه سمت چپ که گوشی آیفون وجود دارد , آن ها را رها کنید . اگر شما چندین آهنگ را انتخاب کرده اید تا به صورت همزمان انتقال دهید , کلید ctrl یا command را بزنید و نگه دارید و سپس هر آهنگی را که می خواهید انتخاب کنید.

نکته : به عنوان راه دیگری برای انتخاب آهنگ هایتان به صورت دستی و انتقال آن ها به آیفون , شما می توانید از iTunes playlists  استفاده کنید . این لیست ها به آسانی ایجاد می شوند و هنگام انتقال و همگام سازی زمان زیادی را برای شما کاهش می دهند . اگر شما از قبل لیست پخشی را ایجاد کرده اید و می خواهید آن را به آیفون انتقال دهید , کافی است بر روی آن کلیک و نگه دارید و آن را بر روی آیکون آیفون در قطعه سمت چپ بیاندازید.