قیمت روز محصولات اپل

نحوه اتصال دسته ایکس باکس به آیفون , آیپد , مک و اپل تی وی

بازی کردن بر روی آیفون و آیپد هم چنان رو به بهبود هست . با آپدیت هایی که قرار است از سوی اپل منتشر شود اتصال دسته ایکس باکس به آیفون , ایپد , مک و اپل تی وی , امری ممکن و آسان خواهد بود . البته این قابلیت فقط برای دسته بی سیم ایکس باکس سری x وجود دارد .

ما در این مطلب به شما چگونگی وصل کردن دسته ایکس باکس به آیفون و دیگر دستگاه های اپل را آموزش می دهیم .

اتصال دسته بازی خود با آیفون یا آیپد , امری بسیار آسان است . برای شروع , شما به یک ایفون یا آیپد نیاز دارید که سیستم عامل ای او اس ۱۴.۵ را دارا باشند . همچنین دسته ایکس باکس بی سیم برای ایکس باکس سری x را باید داشته باشید .

دسته بازی Dual Sense  پلی استیشن ۵ سونی نیز در این آپدیت قابلیت جفت شدن را دارد اما در این مطلب تمرکز ما بر  روی وصل کردن دسته ایکس باکس سری x است .

یادداشت : در حال حاضر سیستم عامل IOS 14.5 در حالت ازمایشی بتا قرار دارد . شما باید یک سازنده و یا یک نفر از کسانی که در برنامه عمومی بتا ثبت نام کرده اند باشید تا بتوانید قبل از عرضه عمومی این سیستم عامل به آن دسترسی داشته باشید .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قابلیت های جدید سیستم عامل های iOS 14.4 و iPadOS 14.4 بر روی این لینک بزنید .

خرید آیفون ۱۲ مینی آیفون – کلیک کنید

وصل کردن دسته ایکس باکس سری x به آیفون یا آیپد :

  1. در آیفون و یا آیپد خود که سیستم عامل IOS 14.5 و یا iPadOS 14.5 دارد , به بخش تنظیمات بروید .
  2. روی گزینه بلوتوث بزنید .
  3. روی دسته بی سیم ایکس باکس , دکمه Pairing را برای سه ثانیه نگه دارید .
  4. بر روی دسته بازی که در انتهای لیست قرار دارد , بزنید .

چکونه از دسته ایکس باکس وصل شده خود , با آیفون استفاده کنیم ؟

هنگامی که شما دسته ایکس باکس سری x خود را متصل کنید , می توانید به مانند هر کنترلر MFI – Certified ( دسته هایی که برای هر برنامه ای در اپل قابل استفاده هستند )  در انواعی از بازی ها , از آن استفاده کنید . تمام بازی های موجود در اپل آرکید مانند دیگر عناوین برجسته , از این دسته های بازی پشتیبانی می کنند .

دانلود بازی های اپل آرکید برای آیفون – کلیک کنید

بازی های Call of Duty Mobile , PUBG, Madden NFL 21 و بازی های بی شمار دیگری از مزیت های یک دسته بازی خارجی برای عکس العمل های سریع تر و گیم پلی ارتفا یافته , بهره می برند .

دسته های ایکس باکس سری x بر روی اپل تی وی هایی که از جدید ترین آپدیت سیستم عامل tvOS 14.5 بهره می برند نیز کار می کنند . بر روی مک های دارای macOS Big Sur 11.3 نیز این قابلیت موجود است . فرآیند وصل کردن دسته ها به مک و اپل تی وی شبیه به وصل کردن دسته ایکس باکس به آیقون است . دسته را در حالت Pairing  قرار دهید و از درون تنظیمات و قسمت بلوتوث اپل تی وی و یا مک دسته را انتخاب کنید .

شخصی سازی دسته ایکس باکس سری x در آیفون

در قابلیت جدید , دارندگان آیفون و آیپد با سیستم های عامل IOS 14.5 و یا iPadOS 14.5  قادر هستند که تنظیمات کنترل هر دسته ای که به دستگاه آن ها متصل است را شخصی سازی کنند

برای این کار کافی است :

  1. برنامه تنظیمات را باز کنید
  2. گزینه General را انتخاب کنید
  3. به قسمت Game Controller بزنید
  4. حالا هر تغییری که برای عملکرد هر دکمه در نظر دارید می توانید اعمال کنید .