قیمت روز محصولات اپل

حذف شدن داده ها در آپدیت جدید Big Sur مک

حذف شدن داده ها در آپدیت جدید Big Sur مک
حذف شدن داده ها در آپدیت جدید Big Sur مک

مشکلی که در نصب آپدیت جدید مک او اس بیگ سر اپل وجود دارد، این به روز رسانی بدون تایید فضای کافی درایو ، باعث از بین رفتن سیستم عامل و از بین رفتن داده ها می شود و سیستم عامل قبلی خود را ارتقا می دهد. طبق گزارش Mr. Macintosh: به نظر می رسد زمان ایجاد این مشکل به اولین ساخت macOS 11 در ماه نوامبر برمی گردد. جالب اینجاست که نسخه های بعدی و آپدیت های بتا جدید Big Sur این مشکل را ندارند.

معمولا کاربران مک بوک در هنگام بروز رسانی سیستم خود فضای سیستم را بررسی نمی کنند و روند پردازش را تا اتمام فضای خالی حافظه،ادامه می دهند. خرابی ناشی از آن می تواند منجر به لوپ شدن نصب یا اخطار Boot Recovery Assistant با پیام An error occurred preparing the software update یا نمایش صفحه راه اندازی Big Sur’s Recovery باشد که هیچ دیسک راه اندازی در دسترس را نشان نمی دهد. حداقل ۳۵.۵ گیگابایت فضای خالی ، بدون احتساب نصب کننده ۱۳ گیگابایتی برای ارتقا به Big Sur،لازم است. طبق گزارشات موثق،هر مک بوکی که با macOS Big Sur سازگار باشد یا نسخه MacOS Big Sur را بارگیری کرده باشد در معرض خطر است. آزمایشات تأیید کرده اند که این مسئله در دو نسخه macOS Big Sur 11.2 و ۱۱.۳ beta وجود دارد و احتمالاً در macOS Big Sur 11.1 نیز وجود دارد.

نصب ناموفق ممکن است حداقل نگرانی یک آپدیت باشد، اما مک های دارای تراشه امنیتی T2 هنگام فعال شدن رمزگذاری FileVault 2 هستند که می تواند منجر به حذف و از دست دادن داده ها شود. همانطور که توسط Mr. Macintosh شرح داده شده، کاربران قادر به استفاده از رمز عبور حساب ادمین خود برای شروع روند بازیابی نیستند. تلاش برای باز نشانی گذرواژه با استفاده از Personal Recovery Key یا AppleID نیز بی نتیجه می باشد. حالت Target Disk در Catalina و Big Sur غیرقابل استفاده می شود. این گزارش می گوید رمزهای عبور در TDM در macOS Mojave و High Sierra کار می کنند.

خرید مک بوک پرو M1 اپل – کلیک کنید

بازیابی اطلاعات با استفاده از پشتیان سیستم و استفاده یک مک دیگر امکان پذیر است، اگرچه وقتی FileVault فعال است این فرایند مقداری پیچیده می شود. مک هایی که قبل از به روز رسانی FileVault را فعال نکرده اند، می توانند از طریق کمی مدیریت سریع پرونده در Terminal یا انتقال داده ها به یک مک دیگر از طریق TDM،فضای جدیدی را برای نصب جدید،خالی کنند.

کاربرانی که نیازی به بازیابی اطلاعات از یک آسیب دیده ندارند، می توانند به سادگی درایور را پاک کنند، و macOS را دوباره نصب کنند. بر اساس این گزارش،مک های جدید، با تراشه های T2 به کاربران نیاز دارند تا مرحله “پاک کردن مک را طی کنند. مکینتاش به اپل در مورد این موضوع هشدار داد و دیگران از مشکلات مشابه در انجمن پشتیبانی اپل شکایت داشتند، اما این شرکت هنوز پاسخی نداده است. حال باید صبر کنیم تا ببینیم آیا شرکت اپل بیانیه ای رسمی مرتبط با مشکلات آپدیت جدید Big Sur منتشر می کند یا نه.