قیمت روز محصولات اپل

تنظیم فیس ایدی با ماسک برای باز شدن قفل صفحه آیفون

ما در این مطلب به شما روش هایی را آموزش می دهیم تا با تنظیم فیس ایدی با ماسک , هر دفعه برای باز کردن قفل گوشی مراحل زیادی را طی نکنید .

به دلیل شیوع جهای بیماری کووید ۱۹ ماسک زدن تبدیل به امری معمول شده است و برای حفظ سلامتی به خصوص در فضا های بسته زدن ماسک ضروری است. 

اما زدن ماسک یک مشکل نیز ایجاد می کند : افرادی که ماسک بر صورت دارند به راحتی نمی توانند قفل گوشی آیفون خود را با استفاده از قابلیت تشخیص چهره , باز کنند .

یکی از مشکلات ماسک زدن به جز آزرده شدن گوش ها , این است که گشودن قفل آیفون برای کسانی که ازفیس ایدی استفاده می کنند بسیار دشوار است . این مشکل برای تمام کاربران آیفون x و مدل های جدید تر وجود دارد زیرا گوشی های هوشنمد نسل جدید تر بر روی تشخیص چهره به جای تشخیص اثر انگشت متکی هستند . البته خود تشخیص اثر انگشت نیز برای کسانی که در این ایام از دستکش برای فعالیت هایی مثل خرید کردن استفاده می کنند , دردسر ساز است .

یک آپدیت IOS ( IOS 13.5 ) در ماه آوریل سال ۲۰۲۰ عرضه شد که به کاربر ها این اجازه را می داد که صفحه آیفون را به سمت بالا بکشند تا دیگر لزومی برای استفاده از فیس ایدی  نباشد و به جای آن از Pass Code برای باز کردن قفل صفحه گوشی استفاده کنند .

اما برای کسانی که نمی خواهند هر دفعه برای دسترسی به آیفون رمز وارد کنند , چه راه حلی وجود دارد تا با وجود داشتن ماسک بر صورت از قابلیت تشخیص جهره برای باز کردن قفل استفاده کنند ؟

باز کردن قفل آیفون با اپل واچ

باز کردن قفل آیفون با اپل واچ یک قابلیت جدید است که برای IOS 14.5 خواهد آمد . این قابلیت فعلا در نسخه بتا وجود دارد و برای آیفون ها در ماه مارچ و یا اوایل ماه آوریل در دسترس خواهد بود .

خرید و قیمت روز اپل واچ سری ۶ – کلیک کنید

اگر شما علاقه دارید که الان از این قابلیت بتوانید استفاده کنید باید به برنامه بتای عمومی اپل بپیوندید .

چه چیزی لازم خواهید داشت ؟

برای استفاده کردن از قابلیت جدید باز کردن قفل آیفون با اپل واچ , در باتدا شما باید یک اپل واچ داشته باشید . این ساعت باید سیستم عامل Watch OS 7.4 که در حال حاضر بتا است را دارا باشد . همچنین باید اپل واچ را به مچ خود بسته باشید و قفل آن گشوده شده باشد .

همچنین شما باید رمزی را برای باز شدن آیفون فعال کرده باشید . برای این کار به تنظیمات و قسمت Pass code بروید و سپس این قسمت را روشن کنید .

چگونه با اپل واچ , قفل صفحه آیفون را باز کنیم ؟

شما باید قابلیت باز کردن با اپل واچ را بر روی آیفون فعال کنید .

برای این کار :

۱- تنظیمات را باز کنید

۲- به قسمت فیس ایدی و پسوورد بروید

۳- گزینه Unlock with Apple Watch را انتخاب کنید .

حالا تا موقعی که اپل واچ شما دور دست شما باشد و قفل آن باز باشد , هنگامی که اقدام برای باز کردن قفل صفحه با فیس ایدی کنید , آیفون شما تشخیص می دهد که شما ماسک بر صورت دارید و قفل گوشی برای شما به صورت خودکار باز خواهد شد .

یک پیام بر روی اپل واچ شما ظاهر می شود که به شما هشدار می دهد که قفل گوشی هوشمندتان باز شده است و نشان می دهد که می توانید آن را دوباره قفل کنید .

تا زمانی که شما یک اپل واچ داشته باشید و تا زمانی که مشکلی با چند ماه انتظار ندارید , این ویژگی بسیار عالی است . اما اگر شما بخواهید در حال حاضر قفل گوشی خود را باز کنید و علاقه چندانی به استفاده از بتا نداشته باشید ؟

راه های تنظیم فیس ایدی با ماسک

خاموش کردن فیس ایدی

یکی از راه ها این است که به سادگی فیس ایدی گوشی آیفون را به عنوان یکی از راه های باز کردن قفل صفحه , غیر فعال کنید .

 1. به تنظیمات بروید
 2. به قسمت فیس ایدی و Pass code بروید
 3. رمز مورد نظر خود را وارد کنید
 4. حالا شما می توانید گزینه هایی که برای آپشن های باز کردن قفل صفحه آیفون موجود است را غیر فعال کنید .

حالا هر موقع که می خواهید صفحه را روشن کنید یا برای Apple Pay احراز هویت کنید و … , نیاز به وارد کردن رمز خود را دارید .

تنظیم فیس ایدی با ماسک در آیفون

حال ما به شما حقه هایی را یاد می دهیم که به شما اجازه می دهند تنظیم فیس ایدی با ماسک برای شما در دسترس باشد و سیستم تشخیص چهره را به نحوی تنظیم کنید که حتی با ماسک بر صورت نیز نیمه دیگر صورت شما را بشناسد . البته قبل از طی کردن مراحل لازم به ذکر است که ما برای تنظیم فیس ایدی با ماسک , دفعات زیادی را امتحان کردیم تا تشخیص چهره ای قابل اعتماد تنظیم کنیم اما در کل این روش ممکن است .

خرید و قیمت روز آیفون ۱۲ پرو مکس – کلیک کنید

روش اول تنظیم فیس ایدی با ماسک

 • ماسک خود را از وسط تا کنید و دو حلقه آن را پشت گوش های تان بگذارید . ماسک را با یک دست به نحوی روی صورت خود نگه دارید که دقیقا نصف صورت را بپوشاند .
 • در آیفون به تنظیمات و زبانه فیس ایدی و Pass code بروید و رمز خود را وارد کنید .
 • گزینه   Set UP Alternative Appearance( مشخصات ظاهری جایگزین ) را بزنید . اگر از قبل یک مشخصات ظاهری جایگزین تنظیم کرده باشید دیگر این گزینه را نخواهید داشت . در این صورت باید فیس ایدی را ریست کنید و دوباره آن را تنظیم کنید .
 • حال از شما خواسته می شود که یک فیس ایدی تنظیم کنید . احتمالا برای شما هشداری پدیدار می شود که صورتتان پوشانده شده است اما طبق تجربه ما این پیام پس از چند بار تلاش دیگر پدیدار نمی شود .
 • تمام مراحل خواسته شده را انجام دهید تا به دوربین عمق واقعی اجازه داده باشید تمام اندازه گیری هایش را بکند و دایره ای پدیدار می شود که شما را راهنمایی می کند تا صورت تان را در یک دایره بچرخانید .
 • صبر کنید تا اولین اسکن از صورت شما گرفته شود .
 • قبل از این که دوربین عمق واقعی , دومین اسکن خود را شروع کند ماسک را بردارید و نیمه دیگر صورت خود را به همان نحوی که توضیح دادیم بپوشانید .
 • زمانی که اسکن دوم تکمیل شد شما باید قادر باشید با وجود ماسک قفل گوشی آیفون خود را باز کنید .

روش دوم تنظیم فیس ایدی با ماسک :

اگر روش اول برای شما کارآمد نبود پیشنهاد ما این است که فیس ایدی را ریس کنید و دوباره مراحل را شروع کنید اما این بار اولین فیس ایدی خود را بسازید . اسکن را هنگامی که ماسک را در یک طرف صورت تان گرفته اید , انجام دهید .

سپس مشخصات ظاهری جایگزین را هنگامی که ماسک را در طرف دیگر صورت خود نگه داشته اید تنظیم کنید . هنگامی که ما از روش دوم استفاده کردیم و از ابتدا فیس ایدی را هنگامی که یک سمت صورت مان را با ماسک پوشانده بودیم و گزینه مشخصات ظاهری جایگزین را با پوشاندن طرف دیگر صورت مان انجام دادیم , متوجه این موضوع شدیم که فیس ایدی قادر است قفل صفحه آیفون را برای ما هنگامی که ماسک بر صورت داریم بگشاید .