قیمت روز محصولات اپل

عینک VR اپل با صفحه نمایش ۸K و دوربین ۱۲

مدت‌ها شایعه شده بود که اپل در حال تولید مجموعه‌ای از عینک‌های VR است. با این حال تا کنون شواهد کمی پیرامون این خبر و صحت آن منتشر شده بود. بر طبق آخرین اطلاعات منتشر شده از Paywall، عینک VR اپل با کد داخلی N301 آخرین مراحل توسعه و تولید را طی می‌کنند. این عینک اپل به یک جفت صفحه نمایش ۸K و دوربین ۱۲ مجهز شده که حرکات کاربر را ردیابی کرده و تصویری از دنیای واقعی را ثبت می‌کند.

علاوه بر دوربین‌ها، عینک‌های VR نیز مانند آیفون و آیپدهای فعلی دارای سنسورهای Lidar هستند. این باعث می‌شود که دستگاه اندازه‌گیری دقیق‌تری نسبت به اطراف داشته باشد.

اطلاعات می‌گوید که عینک‌هایی جدید ظاهر نسبتا کوچکی دارند. با نمایشگر گرد و شفافی که در برابر صورت کاربر قرار گرفته. هد و دسته‌ی عینک پوششی نرم جنس بدنه بند اپل واچ دارد. هدهای نصب شده برای عینک نیز قابل تعویض هستند.

عینک VR اپل با صفحه نمایش ۸K و دوربین ۱۲

اپل تولید این عینک‌ها را به Pegatron در تایوان سپرده است و توسعه‌ی آن تا حدی پیش رفته که احتمال می‌رود در سال ۲۰۲۲ شاهد عرضه‌ی آن باشیم. قیمت عینک اپل حدود ۳۰۰۰ دلار تخمین زده شده است که قابل مقایسه و هم رده قیمت HoloLens مایکروسافت است. یکی از دلایل بالا بودن قیمت عینک اپل این است که HoloLens در عرضه اول تنها ۲۵۰۰۰۰ عدد تولید خواهد کرد.

در حال حاضر اپل در حال بررسی کارکردهای مناسب این عینک می‌باشد. بر طبق اطلاعات به دست آمده علاوه بر بازی، اپل در حال بررسی کارکردهای این عینک در زمینه‌ی اپلیکیشن، تجارت و آموزش است.

در حال حاضر هنوز مشخص نیست که کاربر چطور عینک را کنترل خواهد کرد. اطلاعات بدست آمده می‌گوید که در عینک سوییچی جهت کنترل نرم ‌افزار وجود دارد.

 مطالب بعدی ما پیرامون عینک VR اپل را در بی نهایت کالا دنبال کنید تا از شایعات و اطلاعات آن با خبر شوید.