قیمت روز محصولات اپل

چگونه از ویژگی های جدید برنامه iMessage در آیفون و آیپد استفاده کنیم

نسخه جدید IOS 14 با خود ویژگی های جدید و جذابی برای برنامه iMessage به ارمغان آورده است . ما در این مطلب این ویژگی ها و قابلیت ها را به شما معرفی و نحوه استفاده از آن ها را آموزش می دهیم

برنامه iMessage یکی از مهم ترین سرویس های اپل است و اپل در آپدیت سیستم عامل IOS 14 ویژگی های کاربردی جدیدی به این اپ اضافه کرده است .

برنامه iMessage یک اپ پیام رسانی بر پایه اینترنت و محافظت شده است که به عنوان جایگزین اپ سنتی پیام رسان است و از زمان عرضه اش در سال ۲۰۱۱ توانسته است کاربران زیادی را به خود جذب کند و با قابلیت های خوب خود مانع از خروج آن ها از این پلتفورم شده است . این سرویس از میان همه ی سرویس های اپل , احتمالا بیشترین میزان انحصاری بودن برای محصولات آیفون , آیپد و مک را فراهم می کند . در نتیجه جای تعجبی نیست که اپل سرمایه گذاری زیادی در این سرویس بکند و ویژگی های iMessage را توسعه و گسترش دهد . آپدیت های امسال اپل , IOS 14 , iPadOS 14 و macOS Big Sur با خود پیشرفت های چشم گیری برای این اپ را به همراه دارند .

ما در این مطلب شما را با ویژگی های جدید و مهم برنامه iMessage در اپدیت جدید IOS 14 آشنا می کنیم .

چگونه پیام ها را فیلتر کنید .

در IOS 14 شما می توانید از بین دیدن همه پیام ها , دیدن پیام هایی که از طرف ارسال کننده های شناخته شده هستند و دیدن پیام هایی که از طرف ارسال کننده های ناشناس هستند , یک حالت را انتخاب کنید .

ارسال کننده های شناخته شده , تمام کسانی که در لیست مخاطبین شما و هر شماره ای که به آن تا به حال پیامی فرستاده اید , هستند . به عنوان مثال اگر شما در جواب پیام فردی ناشناس , پیامی را ارسال کرده باشید , این اپ این گفت و گو را از سمت یک ارسال کننده شناخته شده , شناسایی می کند حتی اگر خود شما آن شماره را نشناسید . البته لازم به ذکر است که شماره شناسایی های دو مرحله ای اپ هایی مثل اینستاگرام به عنوان ارسال کننده های ناشناس ذخیره می شوند .

برای تغییر مشاهده تمام پیام ها به فقط مشاهده پیام ها از طرف ارسال کننده های شناخته شده و یا بالعکس شما باید روی گزینه Filters در بالا و گوشه سمت چپ اپ پیام ها بزنید .

اگر شما عبارت و گزینه Filters را در اپ مشاهده نمی کنید , باید آن را فعال کنید . برای این کار به تنظیمات بروید . سپس در زبانه Messages روی گزینه enable Filter Unknown Senders  بزنید .

خرید و قیمت روز آیفون ۱۲ پرو مکس – کلیک کنید

چگونه چت های مورد علاقه تان را پین کنید .

یکی دیگر از ویژگی های جدید برنامه iMessage , قابلیت پین کردن تا نه چت مختلف است که چت های دو نفره و یا گروهی نیز تفاوتی ایجاد نمی کند . شما این چت های پین شده را در بالای اپ پیام ها به شکل آیکون های بزرگ خواهید یافت .

این قابلیتی پر کاربرد است زیرا دیگر لازم نیست هر موقع که خواستید پیامی به شخصی خاص بفرستید  لیست پیام ها را زیر و رو کنید تا چت مورد نظر را بیابید . این ویژگی مخصوصا زمانی بسیار به شما کمک می کند که شما با افرادی زیادی همیشه در حال گفت و گو هستید اما با یک سری اشخاص خاص به صورت مداوم در ارتباط هستید . به عنوان مثال شاید هر روز به دوست صمیمی خود پیام ندهید ولی معمولا می خواهید گفت و گوی خود با او را از میان دیگر چت ها بیابید .

چت های پین شده بین تمام دستگاه هایی که با آن ها وارد شوید , همگام سازی می شود .

آیکون های این چت های پین شده در برنامه iMessage , پویا هستند . برای مثال وقتی یک نفر شروع به نوشتن پیامی می کند شما ان را مشاهده می کنید . اگر این مخاطب دارای تصویر چهره اش باشد این حالت به شکل یک حباب سخن گفتن از دهان آن شخص خارج می شود و اگر در حالت پرتره باشد یک اموجی نشانگر حالت در حال نوشتن است .

نحوه پین کردن چت

برای پین کردن یک چت , شما می توانید آن را در لیست به چپ یا راست بکشید و بر روی گزینه زرد که پدیدار می شود و یک آیکون پین دارد , بزنید . همچنین می توانید آن پیام را لمس و بر ر وی آن نگه دارید و گزینه پین را انتخاب کنید .سپس چت انتخاب شده سپس در محیطی در بالای اپ که همه پیام های پین شده حضور دارند , مشاهده می شود . اگر شما بخواهید گفت و گویی را از آن جا خارج کنید , باید آیکون مورد نظر را لمس و بر روی آن نگه دارید و سپس گزینه Unpin را انتخاب کنید .

شما می توانید تا نه چت را در اپ iMessage پین کنید ولی این تعداد در آیفون میزان زیادی از صفحه نمایش را هنگامی که شما اپ را باز کنید , اشغال خواهد کرد .

چگونه به پیام یک نفر در چت های گروهی پاسخ دهید .

یک ویژگی جدید دیگر در IOS 14 این است که شما می توانید به نظری که یک نفر در یک چت گروهی داده است را پاسخ دهید همانند کاری که شما با عمل Reply در اپ هایی مثل تلگرام و واتس اپ , انجام می دهید . برای انجام این کار شما باید بر روی پیامی که می خواهید به آن پاسخ دهید بزنید و نگه دارید سپس گزینه Reply را انتخاب کنید تا یک رشته پاسخ به آن پیام ایجاد شود .

پاسخ های شما به یک پیام خاص در قسمت Reply پنهان خواهند بود اما شما می توانید با زدن گزینه « …. Replies » که در پیام اصلی پدیدار می شود آن را بخوانید .

شما همپنین پاسخ های رد و بدل شده در یک گفت و گو در جایی که آن ها اتفاق افتاده اند را ورژن جدید برنامه iMessage ببینید .

این بدین معنی ست که کاربرانی که IOS خود را آپدیت نکرده اند این رشته پاسخ ها برای آن ها به صورت پیام های عادی نمایش داده می شود . این یک نوع سازگاری معکوس است که برای پیچیده نشدن بیش از حد پیام دادن میان سرور ها و دستگاه های شخصی ضروری است . اما نتیجه می تواند کمی برای افرادی که از برنامه های پیام رسان دیگر استفاده می کنند , گیج کننده باشد زیرا در اپ های دیگر Reply شما در همان قسمت دیده می شود .

خرید گیفت کارت ارزان اپل – کلیک کنید

برای کسانی که IOS 14 را استفاده می کنند و یا سیستم جدید دیگری دارند , پاسخ ها در یک چت به همراه پیامی که به آن پاسخ داده شده است , نمایش داده می شود .

چگونه با استفاده از @ یک نفر را منشن کنید .

در آپدیت جدید ما این قابلیت را به دست می آوریم که افراد دیگر را همانند اپ های پیام رسان محبوب دیگر منشن کنیم و توجه آن ها را به یک پیام جلب کنیم .

برخلاف بیشتر پلتفورم های دیگر , شما نیازی به استفاده از سمبل @ برای منشن کردن یک نفر نداریدو کافی است نام آن شخص را وارد کنید و هنگامی که خاکستری شد آن را بزنید . البته شما می توانید استفاده از @ را اگر می خواهید انتخاب کنید و اگر این کار را انجام دهید به صورت خودکار اسمی که نوشته اید را تبدیل به منشن می کند .

برای تغییر تنظیمات, به تنظیمات و زبانه پیام ها بروید . در آن جا شما یک سری تنظیمات به نام Notify Me می بینید که باعث می شود هر گاه کسی شما را منشن کرد  یک نوتیفیکیشن دریافت کنید .

با این تنظیمات شما قادر خواهید بود که نوتیفیکیشن ها را برای یک چت گروهی بزرگ غیر فعال کنید و همچنان اگر کسی شما را منشن کرد و برای شنا حائز اهمیت بود , برای شما نوتیفیکیشنی ارسال شود .

برای غیر فعال کردن نوتیفیکیشن ها برای یک چت , آن را به سمت چپ بکشید و گزینه به رنگ بنفش که علامت یک زنگ با خطی روی آن را دارد را بزنید . این چت به خصوص یک علامت هلال ماه خواهد داشت که به شمh نشان می دهد برای حالت مزاحم شما نشدن , تنظیم شده است .  

تغییر نام و عکس گروه از دیگر ویژگی های برنامه iMessage

در کنار انتخاب یک نام برای چت گروهی , حالا شما می توانید یک آیکون خاص برای یک چت انتخاب کنید تا آن را در میان چت های دیگر به راحتی تشخیص دهید .

شما می توانید یک عکس , اموجی , اموجی حیوانات و یا یک حرف را به عنوان آیکون انتخاب کنید . شما همچنین می توانید رنگ پس زمینه را نیز انتخاب کنید .

کاربرانی که سیستم عامل خود را آپدیت نکرده اند این آیکون جدید نشان داده نمی شود ولی تمام کاربرانی که سیستم عامل جدید را دارند و عضو آن گروه هستند تغییرات را مشاهده خواهند کرد .

برای تغییر تصویر گروه :

  1. بر روی چت بزنید و سپس در جایی که نوشته است … People بزنید .
  2. بر روی i برای دیدن اطلاعات , بزنید
  3. در اینجا شما می توانید قابلیت های تغییر نام و عکس را مشاهده کنید . بر روی آن بزنید
  4. حالا شما می توانید نام جدیدی را برای گروه واد کنید و یا تصویر گروه را تغییر دهید  . آی تصویر حالا به عنوان یک آیکون در بالای پیام های تان پدیدار می شود .

چگونه ایموجی مورد نظر را پیدا کنید .

در گذشته IOS دارای راهی ساده برای جست و جو در میان ایموجی های در دسترس نبود . شما مجبور بودید کلمات را تایپ کنید تا ببینید ایموجی مناسبی برای آن ها وجود دارد و یا در لیست ایموجی های صفحه کلید به جست و جو می پرداختد .

برای مک بوک ها همیشه یک نوار جستجو برای ایموجی ها وجود داشت ولی حالا این قابلیت برای آیفون و آیپد نیز جود دارد . این قابلیت تعجب شما را از این که تا به حال وجود نداشته است , بر خواهد انگیخت .

خرید اشتراک ارزان اپل وان – کلیک کنید

یک آپدیت بزرگ برای مک

در گذشته اپ پیام ها برای مک فقط یک ورژن ضعیف از نسخه IOS بود و زمان زیادی طول کشید تا قابلیت ها به اپ پیام های مک نیز راه یابند . اما امسال اپ پیام برای مک بالاخره جانی تازه گرفت و پشتیبانی از قابلیت هایی که تا به حال مختص به IOS بود , به آن اضافه شد  .

برنامه پیام رسان در macOS Big Sur از تمامی ویژگی هایی که در بالا گفتیم پشتیبانی خواهد کرد به جز قابلیت جستجو ایموجی  زیرا این قابلیت مدت زمان زیادی است که برای مک وجود دارد . همچنین آپدیت برای سیستم عامل مک از قابلیت دیدن پیام هایی که از طرف ارسال کننده های شناخته شده هستند و دیدن پیام هایی که از طرف ارسال کننده های ناشناس هستند نیز پشتیبانی نمی کند .

همچنین اپ پیام ها در مک ویژگی های زیر که تا به حال فقط در IOS حضور داشته اند را پشتیبانی خواهد کرد :

امکان استفاده از افکت های پیام مثل آتش بازی و اکو ها

مموجی ها : شما حالا هم می توانید آن ها را بسازید و هم آن ها را ارسال کنید

حضور انتخاب گر تصویر برای این که شما بتوانید به سرعت از قسمت Images , تصاویر را پیدا کنید و آن ها را اضافه کنید