قیمت روز محصولات اپل

راهنمای خرید ایرپاد; AirPods در مقابل AirPods Pro و AirPods Max

راهنمای خرید airpods
راهنمای خرید airpods

تقریبا پنج سال از عرضه‌ی اولین مدل AirPods می‌گذرد. به دنبال آن شاهد مدل‌های جدیدتر ایرپاد پرو و ایرپاد پرومکس بودیم. به خاطر داریم که در زمان عرضه‌ی اولین مدل ایرپاد در مقالات اینترنتی مورد تمسخر قرار گرفته بود و به دلیل بالا بودن قیمت آنرا نقد می‌کردند.

اما چیزی نگذشت که ایرپادها بعد از آیفون به یکی شاخص‌ترین و موفق‌ترین محصولات اپل تبدیل شدند. در این مقاله در بینهایت کالا می‌خواهیم به بررسی و مقایسه‌ی سه هدفون تحت نام ایرپاد که هر کدام دارای قابلیت‌ها و ویژگی‌های مختلف هستند، بپردازیم. شباهت‌ها و تفاوت‌هایشان را بررسی کنیم تا با توجه به آنها بتوانید یکی را برای خرید انتخاب کنید.

AirPods: موفقیت‌ترین محصول بی‌سیم اپل

AirPods اولین محصول هدفون بی‌سیم اپل به حساب می‌آید و با قیمت ۱۵۹ دلار هنوز و در هر زمانی مقرون به صرفه هستند. این هدفون‌ها بی سیم هستند به این معنا که کابل بین دو گوشی وجود ندارد. هر گوشی مستقل و یا با همکاری گوشی دیگر کار می‌کند. به این معنا که شما از هر ایرپاد هم به تنهایی، یا جفت و همزمان با دیگری می‌توانید استفاده کنید. ایرپادز نسبت به هدفونهای با سیم اپل از کیفیت صدای خوبی برخوردار هستند.

این کلیتی از AirPods است که می‌توان درباره این گوشی‌های بی‌سیم ساده و بسیار راحت و پر استفاده‌ی اپل گفت.

راهنمای خرید AirPods

AirPods Pro:

هدفون‌های بی‌سیم AirPods Pro در سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه شدند و خیلی سریع به محصول محبوب اپل تبدیل شدند. قیمت آنها از مدل استاندارد ایرپاد بالاتر است و از ۲۴۹ دلار شروع می‌شود و قابلیت‌های جدید دارد که در ایرپادهای استاندارد وجود ندارد.

خرید و قیمت روز ایرپاد پرو اپل – کلیک کنید

قابلیت‌هایی مانند حذف نویز، شفافیت صدا و موارد دیگر بعلاوه دکمه‌های اضافی را در این مدل جدید میبینیم. ایرپادز پرو

از مدل استاندارد کوچک‌تر است و تقریبا در گوش فرو می‌روند و فقط ساقه‌ی کوچک آن که بعنوان میکروفون و مرکز کنترل عمل می‌کند بیرون از گوش قرار دارد. این ایرپادها دارای نوک سیلیکونی نرم هستند که راحتی بیشتری نسبت به مدل استاندارد در گوش دارد. کیفیت صدا نیز بهتر شده و قابلیت‌های آن را با هدفون‌های Bose مطابقت می‌دهند.

راهنمای خرید AirPods

AirPods Max: جدیدترین مدل هدفون اپل

AirPods Max جدیدترین و آخرین نسخه از ایرپادهای اپل است. این هدفون بی‌سیم از مارک و نام AirPods استفاده می‌کند اما از نظر قابلیهای مثبت و جدید و استاندارد قابل مقایسه با مدل قدیمی AirPods نیست. ایرپادرز مکس از یک مجموعه‌ با کاپ‌های بزرگ که روی گوش قرار می‌گیرند و یک تکیه‌گاه که بالای سر شما قرار می‌گیرد و کاپ‌های را به هم متصل می‌کند و شمایلی مانند هدفون‌های قدیمی، عرضه شده است. این مدل نیز بی‌سیم است، گرچه قابلیت اتصال به USB را دارد. خبری از جک هدفون ۳.۵ میلیمتری نیست.

خرید و قیمت روز ایرپاد مکس اپل – کلیک کنید

این مدل جدید که در اواخر سال ۲۰۲۰ عرضه شد با قیمت ۵۴۹ دلار از مدل‌های دیگر گران‌تر است و در مقابل شاهد اختلاف زیادی در کیفیت صدا نسبت به دو مدل دیگر ایرپاد هستیم.

راهنمای خرید AirPods

مقایسه‌ی AirPods و AirPods Pro و  AirPods Max

بسیار خوب، حالا که ویژگی‌های کلی هر جفت ایرپاد را گفتیم باید به مقایسه‌ی ویژگی‌های خاص و قیمت آنها بپردازیم. قطعا ایرپادز مکس بهتر از دو مدل دیگر ایرپاد است. اما ما نمی‌خواهیم در چندین سطر بگوییم که چرا ایرپادز مکس بهتر است. در عوض آنها را به نسبت قیمت، مخاطب و محصولات مشابه و رقیب مقایسه خواهیم کرد.

مقایسه قیمت مدل های ایرپاد

در بالا قیمت‌های هر سه مدل را گفتیم اما دوباره آنها را مقایسه خواهیم کرد.

AirPods: 159 دلار ( کیس شارژ با سیم ) و ۱۹۹ دلار ( کیس شارژ بی‌سیم )

AirPods Pro: 249 دلار

AirPods Max: 549 دلار

در کل باید بگوییم که ایرپادز و ایرپادز پرو رقبای اصلی هم هستند و ایرپادز مکس در رده خودش قرار دارد و اختلاف قیمت چشمگیرآن نسبت به دو مدل دیگر بابت افزایش کیفیت صدا و قابلیت حذف نویز است. در کل قیمت هر کدام از مدل‌های ایرپادز به نسبت سایر محصولات مشابه بالاست و اگر ایرپادز و ایرپادز پرو عمر طولانی‌تری داشتند قیمتشان قابل توجیح بود. در حال حاضر هیچ کدام از مدل‌ها قیمت مناسب و پایینی ندارند و در زمینه‌ی قیمت در درجه‌ی اول به توانایی مالی شما و اینکه جهت کیفیت صدا مایلید چه میزان خرج کنید بستگی دارد.

راهنمای خرید AirPods

مقایسه قابلیت‌های مدل های ایرپاد

AirPods استاندارد همه‌ی ویژگی‌های پایه و اصلی را دارند. برای فعال کردن عملکردهای سفارشی می‌توانید روی بدنه‌ی ایرپادها دو ضربه بزنید. عملکردهایی مانند پخش و مکث و جلو یا عقب بردن موسیقی و مواردی ازین قبیل را نیز دارد.

AirPods Pro علاوه بر قابلیت اجرای عملکردها با ضربه زدن، از دو قابلیت حذف نویز و شفافیت صدا برخوردار است. اگر در حال گوش دادن به محتوای صوتی هستید قابلیت حذف صدا مانع از رسیدن صداهای خارج به گوشتان خواهد شد. در مقابل اگر در حال گوش دادن به موسیقی هستید با فعال کردن حالت شفافیت صدا همزمان هم می‌توانید به مکالمه با فرد دیگری بپردازید و هم موسیقی‌تان را گوش دهید.

راهنمای خرید AirPods

AirPods Max از قابلیت حذف نویز و شفافیت صدا برخوردار است با همان قدرت و کیفیت ایرپادز پرو. برای قابلیت حذف نویز از یک میکروفون رو به بیرون برای شناسایی صداهای محیط خارج و حذف آنها و جلوگیری از رسیدنشان به گوش استفاده می‌شود. به این صورت می‌توانید بدون وقفه و در آرامش به مطالب صوتی خود گوش دهید. در حالت شفافیت صدا نیز هنگام گوش دادن به موسیقی با استفاده از یک میکروفون رو به بیرون، صداهای خارج را به گوش شما می‌رساند. در این حالت اگر در حال گوش دادن به موسیقی هستید و کسی شروع به صحبت با شما کند همزمان هم می‌تواندی با او صحبت کرده و هم به موسیقی گوش دهید بدون اینکه لازم باشد هدفونها را از گوشتان خارج کنید.

با قایلیت Spatial Audio ( صدای فضایی ) صدایی که به آن گوش می‌دهید بیشتر از آنکه از داخل گوش شما باشد به نظر می‌آید که در بیرون اتفاق می‌افتد.

به طور خلاصه می‌توان گفت که ایرپادز از قابلیت‌‌های کمی برخوردار است و در مقابل ایرپادز پرو و ایرپادز مکس قابلیت‌های پیشرفته و قابل مقایسه‌ای دارند.

خرید و قیمت روز ایرپاد نسل ۲ اپل – کلیک کنید

مقایسه ایرپاد در کیفیت صدا:

همانطور که گفتیم AirPods از کیفیت صدای خوبی برخوردار است. البته ممکن است این کیفیت برای کسانی که دائما در حال گوش دادن به موسیقی هستند زیاد مورد تایید نباشد اما در هنگام استفاده معمول شما متوجه هیچ مشکلی نیستید. در هنگام مکالمه تلفنی و موسیقی صدا بسیار تمیز و واضح شنیده می‌شود. با توجه به هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید و نسبت به دو مدل دیگر حداقل کارایی یک ایرپادز را برایتان دارد.

AirPods Pro قطعا از کیفیت صدای بهتری برخوردار است. باس بدون اینکه آزار دهنده باشد کار می‌کند. صداهای زیر و بم  واضح شنیده می‌شود. به عبارتی AirPods Pro در دامنه‌ی قیمتی که قرار دارد مورد برتری برای انتخاب است.

در آخر نیز AirPods Max را داریم که بیشترین بحث آن بروی کیفیت صدای آن است. بر اساس قیمت‌گذاری، مدل هدفون و بازاریابی می‌توان گفت که به سبک صدای استودیویی بسیارنزدیک است. با کیفیت صدایی که این هدفون ارائه می‌دهد می‌توان آن را با هدفون‌های با رده قیمتی بالای ۳۵۰ دلار مقایسه کرد.

راهنمای خرید AirPods

مقایسه مدل های ایرپاد از لحاظ آسایش و راحتی

وقتی صحبت از راحتی می‌شود AirPods استاندارد اختلاف زیادی با مدل‌های دیگری دارد. نظراتی وجود دارد که کاربران گفته‌اند وقتی که ایرپادها در گوش است احساس درد می‌کنیم در حالی که سایر هدفونها حتی در گوش به درستی و کامل جای نمی‌گیرند. با این حال کمتر کسی دیده شده که چنین مشکلی داشته باشد. به راحتی می‌توانید کل روز ایرپادها را در گوشتان داشته باشید بدون اینکه حتی وجودشان را به یاد بیاورید. برای اینکه این راحتی و تفاوت را حس کنید کافیست تنها با ایرپادهای مدل سیمی مقایسه‌شان کنید.

اپل در AirPods Pro با افزودن نوک‌های سیلیکونی راحتی ایرپادها را بهبود بخشیده است. این نوک‌های نرم که در اندازه‌های مختلف و متناسب با گوش کاربر وجود دارد راحتی ایرپادها در گوش را دو چندان می‌کند. زیرا تمام قسمتهایی که با گوش تماس دارد نرم است. به عبارتی قریب به اتفاق کاربران می‌توانند AirPods Pro را تمام روز به راحتی در گوششان داشته باشند.

برخلاف ایرپادز پرو، AirPods Max از راحتی کمتری برخوردار است. با این حال این دلیل بر طراحی ضعیف آنها به حساب نمی‌آیند. این طبیعی است که هدفونهایی که روی گوش قرار می‌گیرند بعد از گذشت ساعتی استفاده روی گوش، احساس سنگینی و درد ایجاد کند. اما در مقایسه با سایر هدفونهای روی گوش ایرپاد مکس از راحتی بیشتری برخوردار است.

راهنمای خرید AirPods

مقایسه ایرپاد در طراحی

از نظر طراحی و شکل ظاهری AirPods استاندارد دقیقا مانند ایرپادهای سیمی اپل است و انگار که سیم آن را چیده‌اند. ظاهر ایرپادز بسیار ساده و زیبا و مناسب افراد مختلف است.

ایرپادز پرو از نظر اندازه کوچکتر از مدل استاندارد هستند. قسمت کوچکی از آن وارد گوش شده و تقریبا دیده نمی‌شود و تنها ساقه کوتاه آن از گوش بیرون است و دیده می‌شود. برای همین نیز از نظر طراحی نمی‌توان نکته‌ی قابل توجهی از آن نام برد.

قطعا AirPods Max بهترین طراحی را بین ایرپادها دارد. طراحی و ظاهری تمیز و مینیمال دارند و امکان انتخاب از بین چندین رنگ را به کاربر می‌دهد. در این مدل جدید حالت قدیمی و کلاسیک کاپ‌های روی گوش تغییر کرده و شاهد طراحی متفاوتی هستیم.

به طور خلاصه می‌توان گفت طراحی هیچ کدام از مدل‌های ایرپاد آزار دهنده نیست. هر سه طراحی قابل قبول و استانداردی داشته و چیزی که بسیار به چشم می‌آید سادگی طراحی آنهاست.

راهنمای خرید AirPods

مقایسه عمر باتری مدل های ایرپاد

نکته‌ی حائز اهمیت هر سه مدل AirPods عمر باتری آنهاست. می‌توان گفت یکی از عوامل مهم در محبوبیت آنها بالا بودن عمر باتری است.

با یک بار شارژ می‌توانید برای ۵ ساعت با یک گوشی AirPods و برای ۴ ساعت با هر دو گوشی به موسیقی گوش دهید. تمام زمانی که آنها را از گوشتان خارج می‌کنید در حال شارژ شدن هستند و در واقع هیچوقت متوجه عمر باتری آنها نمی‌شوید. می‌توان از این نظر به آنها از ۱۰ نمره‌ی ۱۰ را داد.

ایرپاد پرو نیز عمر باتری مشابهی دارد. ۴ ساعت و نیم می‌توانید به موسیقی گوش دهید در حالی که از قابلیت حذف نویز و شفافیت صدا نیز استفاده کنید. در صورتی که کیس شارژ همراهتان باشد برای ۲۴ ساعت قابل استفاده است.

در این مورد ایرپادز مکس دو مدل دیگر را از گود خارج می‌کند زیرا که با یک بار شارژ کامل ۲۰ ساعت قابل استفاده است درحالی که از همه ی قابلیت‌های حذف نویز و شفافیت صدا و صدای فضایی نیز استفاده کنید. تنها نکته درباره شارژ این است که باید با کابل لایتنیگ شارژ شود و هنگام شارژ قابل استفاده نیست.

راهنمای خرید AirPods
مقایسه مقاومت در برابر تعرق ایرپاد

آخرین نکته‌ی مورد بررسی، مقاومت ایرپادها در برابر رطوبت و تعرق است. اگر علاقه دارید هنگام ورزش  به موسیقی گوش دهید این نکته برایتان حائز اهمیت خواهد بود.

 AirPods استاندارد هیچ مقاومتی در برابر تعرق ندارند و هیچ گواهی IP برایشان صادر نشده است. این بدان معناست که تعرق معمولی طول روز مشکلی برایشان بوجود نمی‌آورد اما در صورت  تعرق شدید حاصل از ورزش امکان دارد آسیب ببینند.

در مقابل ایرپادز پرو کمی مقاومت در برابر تعرق و رطوبت دارد. اما این به این معنا نیست که می‌توانید با آنها شنا کنید و یا زیر دوش بروید. برای اطمینان بعد از یک تمرین شدید و تعرق و پیاده‌روی زیر باران آنها را ابتدا خشک کرده و سپس داخل کیس بگذارید.

ایرپادز پرو مکس نیز هیچ مقاومتی در برابر تعرق و رطوبت ندارد.

راهنمای خرید AirPods
جمع بندی:

در پایان می‌توانید از نظرات و راهنمای زیر برای اینکه چه کسی چه مدل ایرپادی باید بخرد استفاده کنید:

  1. اگر ۱۵۹ دلار برای شما خرج سنگینی به حساب می‌آید همان ایرپادز سیمی اپل برایتان مناسب است. یک هدفون بی‌سیم با همان کیفیت صدا ارزش ندارد و با پرداخت۳۰ دلار کارتان راه می‌افتد.
  2. اگر ۱۵۹ دلار برایتان معقول به نظر می‌رسد اما اهل گوش دادن مدام به موسیقی نیستید و حذف صداهای مزاحم بیرون برایتان چندان مهم نیس یک جفت AirPods استاندار خریداری کنید. این ایرپادز نیمه مقرون به صرفه به حساب می‌آیند و آنچه را که از یک ایرپادز معمولی می‌خواهید به بهترین شکل به شما ارائه می‌دهند.
  3. اگر استفاده از قابلیت حذف نویز و یا شفافیت صدا برایتان مفید است و ایرپادز را راحت نمی‌دانید۵۰ دلار اضافه پرداخت کرده صاحت یک جفت ایرپادز پرو شوید.
  4. اگر گوش دادن به صدا و موسیقی جزیی از کسب و کارتان است، مثلا کار ویرایش موسیقی یا ویدئو انجام می‌دهید، ایرپادز مکس بهترین و مناسب‌ترین انتخاب برای شماست. همچنین می‌توان گفت ایرپادز مکس انتخاب مناسبی برای طرفداران پرو پا قرص اپل به حساب می‌آید تا با اعتماد به نفس به موسیقی گوش دهند.