قیمت روز محصولات اپل

آپدیت Big Sur نسخه ۱۱.۲ MacOs – رفع باگ‌های بلوتوثی در مک بوک‌ های M1

اپل به تازگی آپدیت MacOs Big Sur را منتشر کرد. این نسخه مشکلات بلوتوثی مک بوک‌ های M1 را حل کرده است.

کاربرانی که خواهان بروزرسانی هستند، یا باید تا آپدیت اتوماتیک شبانه صبر کنند یا می‌توانند از قسمت برنامه System Preferences به Software Update رفته و آپدیت جدید را دریافت کنند. این آپدیت همزمان با iOS 14.4 عرضه شد؛ این بروزرسانی نیز باگ‌ها را برطرف کرد و چند ویژگی جدید با خود همراه داشت.

هدف اصلی انتشار این آپدیت بخاطر بازخورد کاربران به مشکلی جدید بود. اتصال دستگاه‌های بلوتوثی کاربران به طور پیاپی از سمت مک بوک‌ های‌شان – با پردازنده M1 – قطع می‌شد. این باگ همچنین بر اتصال دستگاه‌های جانبی دیگر مثل موس، کیبورد و حتی ایرپاد هم تاثیر گذاشته بود. احتمالا این مشکل از سمت نرم افزار یا سیستم عامل مک بوده زیرا کاربران در اتصال محصولات لاجیتک به مک بوک خود با استفاده از دانگل بلوتوثی ویژه این شرکت مشکلی نداشتند.

خرید و قیمت روز مک بوک پرو M1 – کلیک کنید

دیگر باگ‌های که در این آپدیت رفع شده‌اند، عبارت‌اند از:

  • صفحه‌‌های نمایش جانبی هنگامی که با کابل تبدیلِ HDMI به DVI به مک مینی (M1, 2020) متصل می‌شدند، تنها صفحه سیاه را نشان می‌دادند.
  • ویرایش‌هایی که دربرنامه‌ی Photos برروی عکس‌های ProRAW انجام می‌شد، ممکن بود ذخیره نشود.
  • با غیرفعال کردن آپشن iCloud Drive Desktop و Documents Folders ممکن بود iCloud Drive نیز غیرفعال شود.
  • زمانی که کلمه‌ی عبور admin وارد می‌شد، به احتمال زیاد همچنان قفل System Preferences باز نمی‌شد.
  • در زمان فشردن کلید Globe، صفحه‌ی Emoji ها و Symbol ها باز نمی‌شد.
خرید و قیمت روز مک بوک ایر M1 -کلیک کنید

اولین و دومین نسخه بتا این آپدیت شامل توضیحات و جزییات رفع‌ باگ‌ها و ویژگی‌ها جدید نبود. اپل از نسخه اول بتا بیش‌تر برای رفع باگ‌های پردازنده استفاده ‌کرد. نسخه دوم بتا هم به مشکلات sideload برنامه‌های iOS و iPadOS پرداخته بود. اگرچه آپدیت جدید و بتای سوم در بروزرسانی نهایی، هردو مشکلات دستگاه‌ها را به طور کلی حل کردند.