قیمت روز محصولات اپل

۲۴ ویژگی و نکته در مورد هوم پاد و هوم پاد مینی اپل که باید بدانید

هوم پاد اپل , اولین اسپیکر هوشمند ساخته اپل در یک دهه اخیر بود که در فوریه ۲۰۱۸ به بازار روانه شد . این اسپیکر را می توان به آسانی بهترین اسپیکری که با این محدوده قیمت به آن بر خورده ایم , دانست . اما حالا یک هوم پاد جدید در بازار است . این محصول هوم پاد مینی نام دارد و از لحاظ ظاهری کوچک تر است اما همان کیفیت فوق العاده پخش صدا را دارد .

این اسپیکر هوشمند با دستور های دستیار صوتی اپل , سیری , تکمیل شده است . شما برای داشتن بهترین تجربه باید در  اپل موزیک اشتراکی برای خود داشته باشید . این اسپیکر همچنین حالت استریو AirPlay 2 دارد و با تمام این ویژگی ها , اسپیکر هوشمند اپل تا به اینجای کار همه را از لحاظ قابلیت های پخش موسیقی تحت تاثیر گذاشته است .

چند سال است که کاربران به حضور این خدمت کار صوتی عادت کرده اند و سعی دارند تمام ویژگی ها و عملکرد های این محصول را یاد بگیرند و چندی پیش  نمونه کوچک تر این اسپیکر هوشمند عرضه شد . حالا اگر شما از قبل هوم پاد داشته اید یا به تازگی Homepod مینی خریده اید و یا حتی اگر در فکر خرید یکی از این اسپیکر های هوشمند هستید , ما برای شما در این مطلب نکات و راهکار های کوچکی بیان کرده ایم . پس با ما همراه شوید تا وسعت مهارت ها و قابلیت های هوم پاد و هوم پاد مینی را دریابید و چیزهای کابردی ای که می توانید از سیری بپرسید را یاد بگیرد .

۱- نام هوم پاد خود را تغییر بدهید

اجازه بدهید تا این نکات را با شخصی سازی تجربه تان از هوم پاد شروع کنیم . شما نمی توانید نام سیری را عوض کنید اما می توانید نام مورد علاقه خود را بر روی Homepod یا Homepod مینی بگذارید . برای انجام این کار اپ خانه را اجرا کنید . آیکون هوم پاد خود را لمس کرده و بر روی آن نگه دارید . سپس به پایین بروید . در آن جا شما می توانید لیستی کامل از تنظیمات برای هوم پاد و سیری ببینید . اولین چیزی که می توانید تغییر دهید , نام و موقعیت مکانی هوم پاد تان است . تغییر موقعیت مکانی زمانی به درد شما می خورد که بخواهید هوم پاد دیگری بخرید و به خانه خود اضافه کنید .

۲- سیری را شخصی سازی کنید

از صدای سیری خوش تان نمی آید ؟ شما می توانید در صفحه تنظیمات بر روی زبانه Apple AI Sounds بزنید . شما حالا می توانید صدای سیری را از زن به مرد یا بالعکس تغییر دهید . همچنین می توانید لهجه های مختلف از جمله آمریکایی , بریتانیایی , هندی , ایرلندی و یا آفریقای جنوبی برای سیری انتخاب کنید .

۳- سیری را میوت (mute)  کنید

اگر نمی خواهید در هنگام یک مهمانی خانوادگی سیری به حرف های شما گوش دهد و یا نمی خواهید شخص دیگری کنترل پخش موسیقی را داشته باشد , کافی است عبارت

” Hey Siri , Stop listening ” را بگویید . پس از گفتن این عبارت هوم پاد خودش را میوت می کند . برای روشن کردن دوباره کنترل صدا , بر بالای هوم پاد بزنید و بگویید

” Hey Siri , Start listening “ .

شما می توانید این کار را به صورت دستی نیز انجام دهید . به صفحه Homepod در برنامه خانه بروید و گزینه گوش کردن برای سیری را خاموش یا روشن کنید .

۴- از حساب هوم پاد خارج شوید و یا یک اپل آی دی جدید به هوم پاد بدهید

می خواهید هوم پاد خود را ریست کنید و اپل آی دی منسوب به آن را عوض کنید ؟ دو راه برای انجام این کار وجود دارد . برای اولین راه شما باید اپ خانه را اجرا کنید . در صفحه جزئیات پایین بروید و روی گزینه Remove Accessory بزنید .

در راه دوم اگر شخصی که از اپل آی دی او برای به راه انداختن هوم پاد استفاده شده , آن جا نبود , شما می توانید این کار را به صورت دستی انجام دهید . سیم هوم پاد را بکشید . ده ثانیه صبر کنید و دوباره سم آن را وصل کنید . بر بالای هوم پاد بزنید و تا زمانی که چراغ سفید تبدیل به قرمز نشده است , انگشت خود را نگه دارید . شما صدای سه بوق را خواهید شنید و سیری به شما می گوید که Homepod در شرف ریست شدن است . وقتی که این پیغام را شنیدید می توانید انگشت خود را بردارید .

پس از این مراحل Homepod آماده است تا با یک کاربر جدید شروع به کار کند.

۵- پخش موسیقی با اپل موزیک

سیری و هوم پاد بهترین عملکرد شان هنگامی است که موسیقی را از اپل موزیک برای شما پخش کنند . در نتیجه هر چه بیشتر شما با استفاده از آن ها به موسیقی گوش بدهید , آن ها سلایق شما را بیشتر یاد می گیرند و احتمال این که آن ها موسیقی های مورد علاقه شما را پخش کنند بیشتر می شود . اگر می خواهید این کار انجام بدهید به سادگی عبارت “Hey siri , Play a song ” را بگویید . هوم پاد برای شما موسیقی و اثر خواننده ای را پخش می کند که از قبل می داند شما دوست دارید و می شناسید .

۶- از تاریخچه گوش کردن استفاده کنید و یا استفاده نکنید

برخلاف سیری گوشی آیفون شما که فقط به صدای شما پاسخ می دهد , سیری Homepod به همه اجازه صحبت با او و درخواست دادن موسیقی می دهد . پس اگر شما نمی خواهید همکارانتان , دوستانتان یا فرزندانتان با موسیقی های عجیب و غریبشان , توصیه های سیری بر اساس موسیقی مورد علاقه شما را در اپل موزیک به هم بریزند شما می توانید اپ خانه را اجرا کنید . و سپس در قسمت جزئیات , گزینه Use Listening History را خاموش کنید . با انجام این کار هر موسیقی که برای پخش از Homepod درخواست شود در قسمتی مجزا از مجموعه های شخصی شما قرار خواهد گرفت .

۷- یک موسیقی را به لیست پخش اضافه کنید

شما نمی توانید بر روی Homepod لیست پخش جدیدی ایجاد کنید اما می توانید موسیقی ای را به لیست پخش های از قبل ایجاد شده خود در اپل موزیک اضافه کنید . شما باید هر آهنگی دیگری که در اپ نیز هست را حذف کنید .

۸- موسیقی مورد نظر را پخش کنید

شما برای گوش کردن به موسیقی مد نظرتان نباید همیشه نام دقیق موسیقی و خواننده اش را به سیری بگویید . سیری آن قدر باهوش است که حتی اگر شما نام عامیانه یک  موسیقی را بگویید آن را برای شما پخش کند . حتی شما اگر نام موسیقی ای را بگویید و سیری برای شما نسخه جدید آن را پخش کند شما می توانید نسخه قدیمی تر آن را درخواست کنید .

۹- اپیزود های یک پادکست را پخش کنید

شما فقط نباید با Homepod موسیقی گوش کنید . شما می توانید از هوم پاد بخواهید تا تا از طریق اپ بومی پادکست بر روی گوشی IOS تان , برای شما پادکست پخش کند . اما این قابلیت یک اشکال دارد . اگر شما یک پادکست به خصوص را انتخاب کنید , هوم پاد آخرین اپیزود پخش شده آن را برای شما پخش خواهد کرد .

۱۰- تاریخچه موسیقی های پخش شده هوم پاد

در قسمت اخیرا پخش شده اپل موزیک در صفحه Listen now , شما می توانید لیست تمام قطعه های پخش شده از طریق Homepod را ببینید . اشکال این قابلیت این است که تمام موسیقی هایی که شما با اپل موزیک گوش می دهید با هم قاطی هستند و تمام آهنگ ها با یک سبک , هنرمند یا غیره را به صورت جداگانه از هم قرار نمی دهد.

بعضی از پر کاربرد ترین دستور های سیری در مورد موسیقی:

“Hey Siri, play something I like” : برای شما اهنگ هایی را از ایستگاه رادیویی شخصی سازی شده شما پخش می کند که بر اساس تاریخچه پخش شما در اپل موزیک و موسیقی ها و خواننده های مورد علاقه شماست.

“Hey Siri, play something different” : از اولین موسیقی که پخش شد خوشتان نیامد ؟ سیری برای شما موسیقی با خواننده و سبک متفاوتی پخش خواهد کرد اما این موسیقی هم چنان بر اساس سلایق شما خواهد بود

“Hey Siri, play Drake’s latest album” : این دستور زمانی به کار شما می آید که شما نام یک آلبوم از خواننده ای را به یاد ندارید ولی می دانید آلبوم جدیدی از او منتشر شده است .

“Hey Siri, tell me something about this artist”  : این دستور موجب می شود که سیری چند خط اول اطلاعات ثبت شده از این خواننده در ویکی پدیا را برای شما بخواند .

“Hey Siri, I like this band/song” : با گفتن این عبارت سیری در آینده برای شما قطعه های بیشتری همانند این موسیقی یا از همان خواننده برای شما پخش می کند .

“Hey Siri, play one of Wednesday’s album/Wednesday’s playlists” : در اپل موزیک به شما لیست پخش ها و آلبوم هایی بر اساس علایق شما برای روز های هفته پیشنهاد می شود . پس از سیری بخواهید که از طریق هوم پاد یکی از این لیست موسیقی ها را برای شما پخش کند.

“Hey Siri, what song is this?” : آیا نمی دانید که نام قطعه موسیقی در حال پخش چیست ؟ کافی است این عبارت را به سیری بگویید

Hey Siri, what was that last song?/What was the name of the last song you played?” : نام موسیقی قبلی ای که پخش شد را متوجه نشدید ؟ از سیری این نام را بپرسید ولی شما از یک آهنگ قبل تر نمی توانید بروید .

“Hey Siri, what’s the song that goes…”  : شما با گفتن متن آهنگ ها نیز می توانید آن ها را پیدا کنید و گوش بدهید . شما این کار را در اپل موزیک با تایپ متن آهنگ می توانید انجام دهید اما این اسان تر است که آن ها را برای سیری بخوانید

۱۱- کنترل کردن هوم پاد از طریق مرکز کنترل

می خواهید بدون پرسیدن دائم از سیری بدانید که چه چیزی بر روی هوم پاد در حال پخش است و یا میزان صدا را تغییر بدهید ؟  اپل موزیک روی آیفون شما به صورت خودکار به شما آن چه بر روی هوم پاد در حال پخش است را نشان نمی دهد اما شما می توانید آن را برای انجام این کار تنظیم کنید. ابتدا مطمئن شوید که قسمت include in favourits در قسمت جزئیات از اپ خانه فعال باشد تا بتوانید از طریق مرکز کنترل آیفون به هوم پاد دسترسی داشته باشید .

هر گاه که می خواهید موسیقی هوم پاد را از آیفون چک کنید , اطمینان حاصل کنید که گوشی شما به وای فایی که هوم پاد به آن متصل است , وصل باشد . سپس مرکز کنترل را باز کنید , بر روی music controls نگه دارید و شما دو تا پاپ آپ خواهید دید . بابلایی برای اپل موزیک آیفون است و پایینی برای اپل موزیک هوم پاد . بر روی هوم پاد بزنید و ببینید که چه چیزی در حال پخش است و میزان صدای آن را تغییر دهید و یا آن موسیقی را رد کنید

۱۲- هوم پاد را با استفاده از اپ اپل موزیک کنترل کنید

شما می توانید موسیقی های اپل موزیک را به صورت جداگانه بر روی آیفون پخش کنید در حالی که هوم پاد در حال پخش باشد . اما برای کنترل چخش هوم پاد , کافی است از روش کنترلی که در بالا گفته شد استفاده کنید تا پاپ آپ هوم پاد را دوباره بیاورید . سپس بر روی اطلاعات البوم یا هنرمند بزنید و شما به اپ اپل موزیک منتقل می شوید . شما در آن جا می توانید به صورت دستی موسیقی هایی را برای پخش در هوم پاد ارسال کنید . بستن برنامه اپل موزیک باعث نمی شود که پخش موسیقی بر روی هوم پاد متوقف شود.

۱۳- برای کنترل موسیقی بر روی هوم پاد ضربه بزنید

شما همیشه نباید از سیری بخواهید تا پخش موسیقی را برای شما کنترل کند . شما می توانید به سادگی بر بالای هوم پاد یا هوم پاد مینی بزنید . یک بار لمس پخش را متوقف می کند . دوباره لمس کنید تا دوباره پخش از سر گرفته شود . برای آهنگ بعدی نیز دو بار لمس باید کرد .

۱۴- صدای پاسخگویی سیری را روشن کنید

هر جایی که شما هوم پاد را قرار دهید , ممکن استت دید کافی به چراغ های در حال چرخش به شکل امواج که نشان دهنده گوش کردن سیری است را نبینید . شما در عوض می توانید هوم پاد رو گونه ای تنظیم کنید که صدایی را پخش کند هنگامی که سیری درخواست شما را شنید . به صفحه هوم پاد خود در اپ خانه بروید و گزینه روشن را فعال کنید

۱۵- چراغ های سیری را خاموش کنید

اگر از انیمیشن چراغ های مواجی که به همراه سیری در هنگام گوش کردن و پاسخ دادن خوش تان نمی آید , می توانید آن ها را نیز در صفحه هوم پاد تان خاموش کنید .

۱۶- ایستگاه های رادیو مختلف را پخش کنید

یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که هوم پاد دارد این است که نمی تواند ایستگاه های رادیو های مختلف را پخش کند اگر از آن بخواهید . آن فقط می تواند رادیو Beats 1 را پخش کند برای تمام ایستگاه های رادیویی دیگر شما باید آن ها را از طریق استریم کردن و با استفاده از AirPlay پخش کنید . تا موقعی که گوشی و هوم پاد شما به یک شبکه وای فای  متصل باشند , شما می توانید اپ هر رادیووی را که می خواهید اجرا کنید . یک ایستگاه را انتخاب و پخش کنید . سپس بر روی آیکون AirPlay بزنید و هوم پاد را از منو ی پاپ آپ انتخاب کنید .

شما همچنین می توانید از این متود برای پخش هر گونه آهنگی از هر اپی از بازی ها گرفته تا پخش کننده های دیگر موسیقی و ویدئو مثل نتفلیکس و یو تیوب استفاده کنید . فقط کافی است بر روی آیکون Airplay  بزنید

۱۷- موسیقی را از لپ تاپ با هوم پاد پخش کنید

شما می توانید هر موسیقی را از لپ تاپ یا کامپیوتر با هوم پاد پخش کنید . در هر مک بوکی system preferences  را باز کنید . به تنظیمات صدا بروید و در زبانه خروجی صدا , هوم پاد AirPlay را انتخاب کنید . اگر این گزینه برای شما وجود نداشت مطمئن شوید که دستگاه های تان به یک شبکه وای فای متصل باشند .

۱۸- از اسپاتی فای استفاده کنید و آن را کنترل کنید

آیا شما یک کاربر پر و پا قرص اسپاتی فای هستید ؟ متاسفانه اسپاتی فای به صورت کامل مورد پشتیبانی هوم پاد نمی باشد اما راه هایی وجود دارد اگر شما از استریم AirPlay 2 استفاده می کنید .

یک آهنگ را در اسپاتی فای پخش کنید . سپس بر روی گزینه available devices بزنید و اطمینان حاصل کنید که گوشی شما به شبکه وای فای یکسان متصل باشد . سپس گزینه more devices را انتخاب کنید و به قسمت AirPlay & Bluetooth  بروید . در آن جا شما قادر خواهید بود که که از منو هوم پاد یا هوم پاد مینی خود را انتخاب کنید . سپس شما می توانید از سیری استفاده کنید تا از هوم پاد بخواهید تا پخش را متوقف , ادامه , تغییر صدا بدهد یا حتی نام موسیقی در حال پخش از اسپاتی فای را بپرسید .

۱۹- اپل تی وی را با هوم پاد همگام سازی کنید

شما می توانید از هوم پاد به عنوان اسپیکر تلویزیون نیز استفاده کنید اما فقط در صورتی که اپل تی وی داشته باشید . این بی نقص ترین راه حل پخش صدا نیست اما یک ارتقا نسبت به اسپیکر تلویزیون شما محسوب می شود . برای انجام این کار , به تنظیمات خروجی صدا اپل تی وی خود بروید و home pod را انتخاب کنید .

۲۰- زنگ هشدار یا تایمر تنظیم کنید

شما می توانید از سیری بخواهید یک زنگ هشدار مخصوص یا یک تایمر برای شما ایجاد کند . این موضوع زمانی که در حال آشپزی هستید یا عجله برای رفتن به جایی دارید بسیار عالی است . شما همچنین می توانید بپرسید که چه مقدار زمان از تایمر باقی مانده است . همچنین از زمان عرضه بروز رسانی IOS 12 در سپتامبر ۲۰۱۸ شما می توانید چندین تایمر را به صورت همزمان ایجاد کنید .

۲۱- دو home pod از یکی بهتر است

شما کیفیت صدای بهتری می خواهید ؟ به لطف آپدیت AirPlay 2 شما حالا می توانید در حالت استریو دو homepod را با هم جفت کنید . این چیزی است که ما به شدت به شما در صورت داشتن فضا و بودجه پیشنهاد می کنیم . این کار ممکن است تلاشی از سوی اپل برای بالا بردن فروش homepod باشد اما این قابلیت پیشرفتی چشمگیر برای کیفیت صدا و شنیدن ظرافت های موسیقی است . نکته طلایی در این مورد این است که هوم پاد ها را نزدیک به یک دیوار قرار دهید تا صدا به علت حضور یک جامد ارتقا یابد .

شما می توانید دومین home pod را دقیقا مانند home pod  اول راه اندازی کنید . و اپ خانه شما را مجبور به مشخص کردن کانال های راست و چپ می کند که در این مورد یکی از هوم پاد ها نقش اصلی دارد . متاسفانه شما نمی توانید یم home pod  را با یک home pod mini  جفت کنید و فقط اسپیکر های هم مدل می توانند با هم جفت شوند . البته شما می توانید محصولات هوم پاد را برای پخش تکی با هم تنظیم کنید . به عنوان مثال اگر homepod شما در خانه قرار داشت و homepod mini در دفتر کار شما می توانید از سیری بخواهید که آهنگی با هوم پاد مینی پخش کند.

۲۲- کنترل خانه هوشمند شما

آیا خانه شما هوشمند است و نورپردازی و گرمایش و دیگر امانات هوشمند دارد؟ تا موقعی که این امکانات با homekit اپل سازگار باشند , شما می توانید از سیری بخواهید که خانه شما را کنترل کند . شما همچنین می توانید فرآیند هایی را نیز تنظیم کنید . به عنوان مثال هنگامی که شما به خانه بر می گردید چراغ ها روشن شود و درجه گرمایش افزایش پیدا کند .

۲۳- گوش کردن سیری به شما از دستگاه مورد نظر

آیا تا به حال این تجربه را داشته اید که هنگامی در اتاقی که هوم پاد وجود دارد عبارت hey siri  را بگویید و تمام محصولات اپل مثل آیفون , ایپد و اپل واچ به شما پاسخ دهند ؟ اپل به این موضوع نیز فکر کرده است و سیری در هوم پاد بر تمامی سیری های دیگ ارجحیت دارد . این بدین معنی است که homepod دستورات شما برای رد کردن یا متوقف کردن پخش موسیقی را می شنود . این ممکن است یک توفیق اجباری باشد . ما سیری ایفون را قدرتمند تر و باهوش تر در هر زمینه ای غیر از موسیقی می یابیم  .

در عوض , شما می توانید سیری هوم پاد را میوت کنید و از سیری آیفون در یک اتاق استفاده کنید.

۲۴ – استفاده از قابلیت ارتباط داخلی (intercom)

در کنر معرفی homepod mini , یک قابلیت به نام ارتباط داخلی را نیز معرفی کرد که می توانید با هوم پاد هایتان از آن استفاده کنید . شما با این قابلیت می توانید پیام ها را از یک هوم پاد به هوم پاد , آیفون , آیپد , آیپاد و اپل واچ دیگری , ارسال یا دریافت کنید . و این ویژگی به شدت بسیار جذاب است .

برای استفاده از ارتباط داخلی ابتدا homepod های خود را به جدیدترین برنامه آپدیت کنید . سپس شما باید اطمینان حاصل کنید که هر وسیله ای مه شما می خواهید با ارتباط داخلی به آن پیامی بفرستید و یا دریافت کنید مثل هوم پاد , آیفون , آیپد , آیپاد و اپل واچ , آپدیت باشد. چرا ؟ چون پس از آپدیت اینتر کام به صورت خودکار فعال می شود.

برای انتخاب این که چه زمانی دستگاه تان نوتیفیکیشن ارتباط داخلی را دریافت کند , انتخاب کنید کدام اعضای خانه شما به ارتباط داخلی دسترسی داشته باشند و سپس انتخاب کنید که کدام اسپیکر های هوم پاد از ارتباط داخلی استفاده کنند و سپس این کار ها را انجام دهید:

  1. اپ خانه را روی آیفون , آیپد یا ایپاد خود اجرا کنید
  2. بر روی home بزنید و سپس home setting را اتخاب کنید
  3. بر روی گزینه Intercom بزنید و تنظیمات ارتباط داخلی خود را انتخاب کنید
  4. برگشت را بزنید و done را برای اتمام بزنید

برای ارسال یک پیام ارتباط داخلی شما یا می توانید از سیری بخواهید یا از اپ خانه استفاده کنید