قیمت روز محصولات اپل

نحوه‌ی انتقال اطلاعات و برنامه‌ها به آیپد جدید

نحوه‌ی انتقال اطلاعات و برنامه‌ها به آیپد جدید
نحوه‌ی انتقال اطلاعات و برنامه‌ها به آیپد جدید

وقتی برای اولین بار iPad خریداری می‌کنید به راحتی می‌توانید آنرا راه‌اندازی کنید. شاید آیپد پرو ۱۰.۲ اینچی خریداری کرده‌اید تا آنرا جایگزین آیپد قدیمی‌تان کنید. مدل جدید سریع‌تر خواهد بود و صفحه نمایش بزرگ‌تری هم دارد و قطعا کار با آن راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر است. حال باید تصمیم بگیرید که کدامیک را بعنوان وسیله‌ی کار و آیپد اصلی می‌خواهید قرار دهید. شاید بخواهید اطلاعات و برنامه‌های هر دو را بطور یکسان تنظیم کنید، حتی با همان برنامه‌هایی که در صفحه‌ی اصلی مرتب شده‌اند و دقیقا همان اطلاعات و تنظیمات که در iPad قبلی داشتید در این مطلب از بینهایت کالا با ما همراه باشید تا راه های انتقال اطلاعات به آیپد جدید و راه اندازی آن را به شما آموزش دهیم.

روش‌های مختلف راه‌اندازی آیپد

گذشته از راه‌اندازی اولین iPad، سه گزینه وجود دارد که بین آن‌ها باید تصمیم گیری کنید. اینکه آیپد قدیمی‌تان را کاملا تعویض کنید، راه‌اندازی همزمان iPad جدید و قدیمی و استفاده همزمان ، یا تنظیم iPad جدید بعنوان یک دستگاه جداگانه.

خرید و قیمت روز آیپد پرو – کلیک کنید

البته در سه هر سه حالت باید آیپدها را بوسیله‌ی اپل آیدی به‌هم متصل کنید. این به این معنی است که مهم نیست چه تعداد آیپد دارید و چه کاری با آنها انجام می‌دهید، مساله این است که عملا نمی‌توانید از آیپد بدون Apple ID استفاده کنید. شما می‌توانید برای هر دستگاه iPad، آیفون یا مک جدید یک اپل آیدی جدید درست کنید اما این عاقلانه نیست. چون بعدها شناسه‌ها را نمی‌توانید باهم ترکیب کنید و یا فراموش خواهید کرد که کدام حساب روی کدام ایمیل است.

بنابراین بدون توجه به نحوه‌ی استفاده از این آیپد جدید باید آنرا به اپل آیدی فعلی‌تان متصل کنید. قبل از آن نیز باید از نسخه‌ی قدیمی پشتیبان تهیه کنید.

نحوه‌ی انتقال اطلاعات و برنامه‌ها به آیپد جدید

بک آپ گیری از آیپد قدیمی

اگر مدت زمان طولانی است که از محصولات اپل استفاده می‌کنید باید این را بدانید که از دستگاه IOS خود در iCloud بک‌آپ‌گیری کنید یا در دستگاه Mac. غیر از حالت‌ها وجود ندارد و می‌توانید هر روشی را که برایتان مناسب‌تر است انتخاب کنید.

تفاوت اصلی این دو روش این است که اگر از iPad روی دستگاه Mac بک‌آپ بگیرید، از همه‌چیز( همه برنامه‌ها و رسانه‌ها و اطلاعاتتان) بک‌آپ گرفته خواهد شد. اما اگر از iCloud استفاده کنید فقط از تنظیمات بک‌آپ گرفته می‌شود و نه محتوا.

این مساله مهم نیست زیرا اگر روی آیکلود نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنید و بعد روی iPad دوباره ذخیره کنید، برنامه‌ها و تمام محتوایی را که دارید، می‌توانید دوباره بارگیری کنید. مسلما سرعت بازیابی از Mac سریع‌تر خواهد بود. ساده‌ترین کار این است که تمام اطلاعات را روی iPad جدید قرار دهید، سپس موارد اضافی را حذف کنید.

نحوه‌ی بک‌آپ‌گیری از آیپد به‌روی دستگاه Mac

 1. ابتدا iPad قدیمی را به دستگاه Mac متصل کنید.
 2. پنجره‌ی Finder را باز کرده و روی نام iPad کلیک کنید.
 3. گزینه‌ی Back up all the data on your iPad to this Mac را انتخاب کنید.
 4. حال روی Back Up Now کلیک کنید.

نحوه بک‌آپ‌گیری از آیپد بدون دستگاه Mac

 1. Settings را در iPad خود باز کنید.
 2. روی نام دستگاه خود در قسمت بالا تب کنید.
 3. گزینه‌ی iCloud  را تب کنید.
 4. iCloud Backup را انتخاب کنید.
 5. Back Up Now را تب کنید.

حال از iPad خود به طریقی که خواستید بک‌آپ تهیه کرده‌اید. که سرعت راه‌اندازی شما را تسریع می‌بخشد. حالا نوبت این است که آیپد جدید را آماده کنید.

دانلود برنامه تیک تاک TikTok بدون محدودیت در ایران – کلیک کنید

نحوه‌ی راه‌اندازی آیپد جدید

برای شروع کار با استفاده از آنچه اپل آنرا Quick Start می‌نامد ( اولین بار در iPhon 8 و  IOS 11 ارائه شد )، آیپد جدید را کنار آیپد قدیمی گذاشته و  سپس هر دو را روشن کنید.

بعد از چند لحظه iPad جدید باید تشخیص دهد که یک آیپد دیگر وجود دارد و استفاده از Apple ID مرتبط با آیپد قدیمی را ارائه دهد. برای پذیرش آن، روی Quick Start تب کنید و سپس آیپد جدید را روی iPad قدیمی نگه دارید.

یک انیمیشن روی دستگاه قدیمی ظاهر می‌شود، iPad جدید را طوری روی آیپد قدیمی بگیرید که دوربین انیمیشن را روی صفحه  نمایش دهد. حال روی Finish روی آیپد جدید تب کنید. برای اطمینان Apple ID و پسورد آنرا بصورت دستی در iPad جدید وارد کنید. سپس مراحل نصب تنظیمات Face ID و Touch ID را در آیپد جدید انجام دهید.

نحوه‌ی انتقال اطلاعات و برنامه‌ها به آیپد جدید

چگونه تمامی برنامه ها را بازیابی کنید

حال که Apple ID را روی دستگاه جدید وارد کردید تقریبا کار اصلی را انجام داده‌اید. در ادامه از اپ استور بخواهید تا همه‌ی برنامه‌هایتان را دوباره نصب کند، کاری که شما از طریق ادامه‌ی مراحل بازیابی می‌توانید انجام دهید.

آیپد جدیدتان امکان نصب مجدد برنامه‌ها، بازیابی اطلاعات و تنظیمات را از نسخه‌ی پشتیبان تهیه شده، به شما ارائه می‌دهد و این سریع‌ترین راه است. برای این انتخاب این گزینه را تب کنید، حال لیستی از بک‌آپ‌گیری‌های اخیر همراه با تاریخ آنها به شما نشان داده می شود. جدیدترین تاریخ را انتخاب کنید. سپس منتظر بمانید تا آیپد بک‌آپ‌گیری را انجام دهد. مدت زمان بک‌آپ‌گیری با توجه به حجم برنامه‌ها طول خواهد کشید.

هنگامی که همه‌ی برنامه‌ها روی آیپد جدید نصب شد می‌توانید هر کدام را که نمی‌خواهید حذف کنید و یا از اپ استور برنامه‌هایی را که ندارید دانلود کنید. البته بهتر است هیچ برنامه‌ای را بلافاصله حذف نکنید. بلکه مدتی از iPad جدید استفاده کنید تا بهتر بدانید که کدام برنامه مورد نیاز نیست یا به چه برنامه‌ای نیاز دارید.

خرید و قیمت روز ایپد ایر جدید – کلیک کنید

چگونه اطلاعات کاربری iCloud خود را از آیپد قدیمی حذف کنید

با راه اندازی iPad جدید، می‌توانید آیپد قدیمی را بفروشید و یا آنرا به کسی بدهید. قبل از این کار باید شناسه کاربری و رمز عبور iCloud خود را از iPad قدیمی پاک کنید. برای این کار کافیست مراحل زیر را طی کنید.

 1. برای اطمینان از آیپد قدیمیتان مجددا بک آپ بگیرید.
 2. به Settings رفته و نام آیپدتان را انتخاب کنید.
 3. به پایین صفحه اسکرول کرده وSign Out  را انتخاب کنید.
 4. به Settings برگشته وiTunes & App Store را انتخاب کنید.
 5. روی Apple ID تب کرده و  Sign Out را انتخاب کنید.
 6. به Settingsبرگشته و به ترتیب General، Reset و سپس Erase All Content and Settings را انتخاب کنید.
 7. در صورت درخواست Apple ID و پسوردتان را وارد کنید.

حال iPad قدیمی‌تان آماده است را شخص دیگری بنام خودش آنرا راه اندازی کند و آیپد جدیدتان نیز آماده کار و استفاده برای شماست.