قیمت روز محصولات اپل

اپ استور درآمدی ۷۲.۳ میلیارد دلاری در ۲۰۲۰ داشت.تقریبا دو برابر گوگل پلی.

ارقام برای در آمد اپلیکیشن های موبایلی نشان می دهد که اپ استور در طول سال ۲۰۲۰ درآمد چشم گیر ۷۲.۳ میلیارد دلاری داشته. این رقم تقریبا افزایش سی درصدی نسبت به سال ۲۰۱۹ داشته است.

اپلیکیشن Sensor Tower  که اپلیکیشنی در مورد داده های درآمد زایی برنامه های موبایلی است ادعا های خود درمورد درآمد زایی اپ استور تایید کرد. طبق گذارش این برنامه , در طول سال۲۰۲۰ و شیوع بیماری کووید-۱۹ , اپ استور ۷۲.۳ میلیارد دلار و پلی استور (Play Store) درآمد ۳۸.۶ میلیارد دلاری داشته است.

شرکت تحلیل داده های اپ های موبایلی

بر اساس گزارش ,اپ استور حدود ۸۷ درصد بیشتر از از پلی استور از طریق خرید مشتریان درآمد زایی کرده است. همچنین هر دو اپلیکیشن تقریبا رشد سالیانه یکسانی داشته اند.

Sensor Tower با خاطر نشان کردن این که داده هایش مقدماتی است, به صورت کلی گزارش داد که در سال ۲۰۲۰ مصرف کنندگان تقریبا مبلغ ۱۱۱ میلیارد دلار در برنامه های موبایلی خرج کرده اند. این رقم افزایشی بیش از ۳۰ درصد نسبت به سال قبل را نشان می دهد.

خرید گیفت کارت ارزان پلی استیشن – کلیک کنید

محبوب ترین بازی ها در اپ استور

پرفروش ترین اپ ها, بازی ها بودند که ۴۷.۶ میلیارد دلار برای اپل (Apple) در طول سال به ارمغان آوردند.بازی افتخار پادشاهان (Honor of Kings) شرکت Tencents پرفروش ترین عنوان با درآمد زایی ۲.۵ میلیارد دلاری بود.

بازی افتخار پادشاهان

بیشترین بازی دانلود شده از اپ استور هم بازی در بین ما (Among Us) از گروه Innersloth بود. Sensor Tower  می گوید که این بازی رایگان با خرید های درون برنامه ۹۲.۸ میلیون بار در سال ۲۰۲۰ دانلود شده است.

بازی در بین ما

این گزارش عنوان های غیر بازی و همچنین برنامه هایی که برای بار اول توسط کاربران نصب شدند در مقابل برنامه هایی که برای چندمین بار دانلود شدند را مورد بررسی قرار می دهد.

گزارش ادامه می دهد که تعداد نصب اپلیکیشن ها برای بار اول در ۲۰۲۰ رکورد جدیدی بر جای گذاشت. ۱۴۳ میلیارد نصب سهم اپ استور و گوگل پلی در مجموع  بود که افزایشی ۲۳.۷ درصدی نسبت به تعداد ۱۱۵.۵ در سال ۲۰۱۹ بود. همچنین این رقم  14 درصد رشد سالیانه تجربه شده بیشتری برای هر دو برنامه بود.

در ادامه گزارش این مطلب اضافه می شود که بازارهای موبایلی رشد چشم گیر و غیرقابل منتظره ای در سال ۲۰۲۰ داشتند. در حالی که شیوع جهانی بیماری به صورت عظیم و شاید غیر قابل تغییری ,نیاز و رفتار کاربران و مصرف کنندگان را عوض کرد.

خرید گیفت کارت ارزان گوگل پلی – کلیک کنید

داده های Sensor Tower  توسط موسسات سرمایه گذاری و بانک هایی نظیر مورگان استنلی(Morgan Stanley) برای آنالیز اپل مورد استفاده قرار می گیرد. اخیرا آنالیزور مهم , کیتی هوبرتی (Katy Huberty), از داده های این شرکت استفاده کرد تا به یک نتیجه گیری کلی برسد. این که اپ استور همچنان به درآمد زایی و پیشرفت ادامه می دهد , حتی اگر سرویس های اپل با مشکلات احتمالی روبه رو شوند.