قیمت روز محصولات اپل

آموزش تغییر آیکون در سیستم عامل مکینتاش

آموزش تغییر آیکون در سیستم عامل مکینتاش
آموزش تغییر آیکون در سیستم عامل مکینتاش

آیکون برنامه ها در سیستم عامل مکینتاش ممکن است همیشه باب سلیقه شما نباشد. به همین دلیل ما در این مقاله می خواهیم به شما نحوه تغییر آیکون ها در سیستم عامل مکینتاش را آموزش بدهیم. تغییر آیکون دلایل زیادی می تواند داشته باشد،شاید توسعه دهندگان یک اپلیکیشن یا همان برنامه به تازگی آیکون آن را تغییر داده اند و شما آیکون قبلی را ترجیح می دهید. یا شاید شما یک ایده فوق العاده برای آیکون جدید دارید. هر دلیلی داشته باشید ما می توانیم ساده ترین روش برای این کار را به شما آموزش بدهیم!

نکات مهم قبل از اعمال تغییرات

قبل از تصمیم گیری برای تغییر آیکون باید چند نکته مهم را در نظر بگیرید. اول اینکه شما خودتان می توانید آیکون را طراحی کنید یا اگر به این کار علاقه ندارید می توانید از طراحی های آماده استفاده کنید. دوم اینکه شما فقط آیکون برنامه هایی که مال خود شرکت اپل نیستند را می توانید تغییر دهید. مانند گوگل کروم،فوتوشاپ و غیره. یعنی آیکون اپلیکیشن هایی مانند Messeages یا Podcast که مرتبط با خود اپل هستند را نمی شود تغییر داد.

خرید و قیمت روز مک بوک پرو M1 – کلیک کنید

آموزش گام به گام تغییر آیکون

۱.در مرحله اول باید طراحی مورد نظر خود را پیدا کنید و بر روی Desktop ذخیره کنید(فرمت تصویر باید jpg یا png باشد). ۲.حال باید Finder را باز کنید،گزینه Applications را انتخاب کنید و بر روی برنامه مورد نظرتان کلیک راست بزنید
۳. سپس باید بر روی گزینه get Info کلیک کنید و بر روی طراحی دلخواهتان که در Desktop است کلیک راست کنید.
۴.حال باید گزینه Open with و پس از آن گزینه Preview را انتخاب کنید.
۵. در حالی که در قسمت پیش نمایش یا همان Preview هستید به نوار پیمایش بالا یا top navigation bar بروید.
۶. گزینه Edit و پس از آن Copy را انتخاب کنید.
۷. الان باید دوباره به صفحه Get info برگردید، روی آیکون کوچک در سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید.
۸. فرمان  Command + P را با کیبورد خود انجام دهید، صفحه Get info را ببندید، برنامه مورد نظر را هم ببندید و دوباره باز کنید. تغییر آیکون در سیستم عامل مکینتاش به این صورت انجام می شود.

تصویر قبل و بعد از تغییر آیکون مرورگر کروم

توجه داشته باشید که شما باید تصویر طراحی موردنظرتان را در قسمت پیش نمایش یا همان Preview کپی کنید. زیرا فقط کلیک چپ بر روی آیکون و کپی کردن آن از روی Desktop، پرونده پیش فرض مکان نگهدارنده مکینتاش را وارد می کند.

خرید و قیمت روز مک بوک ایر M1 – کلیک کنید

نحوه برگرداندن آیکون به حالت اصلی در سیستم عامل مکینتاش

حال ممکن است شما به هر دلیلی از آیکون جدید خود راضی نباشید و بخواهید آن را به حالت اصلی یا اولیه برگردانید. در این قسمت این مورد را نیز به صورت گام به گام به شما آموزش می دهیم. مانند قسمت قبلی باید Finder را باز کنید و به صفحه Get info برنامه مورد نظرتان بروید. بر روی آیکون کوچک در بالای صفحه کلیک کنید و دکمه Delete را بر روی کیبورد خود فشار دهید. برنامه را ببندید و دوباره باز کنید.