قیمت روز محصولات اپل

گزینه‌هایی که باید در تنظیمات آیفون خاموش کنید!

گزینه‌هایی که باید در تنظیمات آیفون خاموش کنید!

اگه شما هم قصد خرید آیفون‌های کمپانی اپل رو دارید و یا صاحب یک آیفون هستید، ادامه‌ی این مطلب رو حتما بخونید. در این آموزش گزینه‌هایی که باید در تنظیمات آیفون خاموش کنید رو براتون شرح میدیم؛ با بینهایت کالا همراه باشید…

گزینه‌هایی که باید در تنظیمات آیفون خاموش کنید!

مواردی که باید حتما داخل آیفون خود غیرفعال کنید رو بصورت تیتروار در ادامه براتون لیست کردیم:

iPhone Analytics

خاموش کردن این گزینه باعث افزایش عمر باتری آیفون شما می‌شود و همچنین امنیت دستگاه را نیز بالاتر می‌برد! iPhone Analytics در تنظیمات آیفون داده‌هایی را از iPhone شما به سمت Apple ارسال می‌کند که باتری شما را سریع‌تر خالی می‌کند.
این ویژگی را به این دلیل طراحی کرده‌اند که کمپانی اپل بتواند با استفاده از داده‌هایی که بدست می آورد، عملکرد دستگاه و نسخه آی او اس را در آپدیت‌های بعدی بهبود بخشد؛ اما اگر شما اکنون با مشکل عملکرد باتری روبرو هستید، این یک ویژگی غیر ضروری است و می‌توانید آن را خاموش کنید.

قیمت و خرید ایرپاد مکس اپل Airpods Max – کلیک کنید

برای خاموش کردن این گزینه باید به تنظیمات آیفون خود بروید و در قسمت Privacy گزینه‌ی Analytics را خاموش کنید. با این کار جمع آوری داده‌ها در اپل واچ و همچنین بقیه‌ی موارد نیز در اینجا خاموش خواهد شد.

Settings > Privacy > Analytics > Turn Off Share iPhone Analytics

iCloud Analytics

همانند iPhone Analytics، خاموش کردن این گزینه نیز باعث افزایش عمر باتری iPhone شما و افزایش حریم خصوصی شما می‌شود.
ما درست می‌خواهیم این کار را همانطور که برای iPhone Analytics انجام دادیم، فقط با iCloud در همان صفحه به آسانی انجام دهیم!

گزینه‌هایی که باید در تنظیمات آیفون خاموش کنید!

Significant Locations

این گزینه مکان‌هایی را که شما بیشتر از آنجا بازدید می‌کنید ردیابی و آن‌ها را بر روی iPhone شما ذخیره می‌کند. خاموش کردن آن در تنظیمات آیفون باعث بهبود عمر باتری و حفظ حریم خصوصی می‌شود.
استفاده از این گزینه به این معنی است که آیفون شما با استفاده از GPS به هر کجا که می‌روید آن مکان را ردیابی میکند. با استفاده از این اطلاعات اپل می‌تواند تبلیغاتی را مرتبط با مکان‌هایی که می‌روید به شما ارائه دهد که قرار است تجربه‌ی کاربری شما را بهتر کند، اما به نوعی می‌تواند تجربه‌ای ترسناک هم باشد!!

وقتی که مدت زمان طولانی گزینه‌ی Significant Locations را روشن کرده‌اید و سپس به مکان‌های مهمی می‌روید بسیار عجیب است. این موضوع دقیقاً مانند یک فیلم ترسناک است، بنابراین بهتر است که Significant Locations را خاموش کنیم؛ در تنظیمات آیفون وارد قسمت Privacy شده و در بالای صفحه گزینه‌ی Location Services را انتخاب کنید. اکنون در قسمت پایین صفحه گزینه‌ی System Services را انتخاب کنید.

گزینه‌هایی که باید در تنظیمات آیفون خاموش کنید!

جالب است که چون آن‌ها (کمپانی اپل) نمی‌خواهند شما این گزینه را خاموش کنید، آن را در پنج لایه پنهان می‌کنند!
سپس به قسمت Significant Locations بروید، بر روی آن کلیک کنید و آن را خاموش کنید. اگر این گزینه برای مثلا مدت یک هفته روشن باشد، تمام اطلاعات مربوط به آدرس خانه، سالن بدنسازی، محل کار و هر مکانی که در آنجا بوده‌اید را در خود دارد؛ بنابراین می‌توانید این گزینه را خاموش کنید و همچنین تاریخچه را هم پاک کنید، به این ترتیب تمام اطلاعات شما حذف می‌شود.

Settings > Privacy > Location Services > System Services > Significant Locations > Turn Off Significant Locations

System Services

تقریباً همه‌ی موارد در قسمت System Services غیرضروری هستند، زیرا به طور مداوم در پس زمینه‌ی iPhone شما فعال هستند و باتری آن را سریع‌تر خالی می‌کنند.
بنابراین، فقط وارد تنظیمات آیفون خود شده و همه‌ی موارد موجود در این قسمت را خاموش کنید؛ البته به جز موارد Emergency Calls & SOS و یا Find my iPhone and Share My Location! آن هم اگر این موارد از ویژگی‌هایی است که شما دائماً استفاده می‌کنید.

Settings > Privacy > Location Services > System Services

گزینه‌هایی که بهتر است خاموش کنید:

  • گزینه‌ی Compass Calibration
  • گزینه‌ی Location-Based Alerts
  • گزینه‌ی Setting Time Zone: این مورد فقط در صورتی مهم است که زیاد به مسافرت می‌روید؛ در این مورد تنها باید آن را روشن کنید و سپس خودش Time Zone را درست می‌کند. پس از رسیدن به مقصد، دوباره آن را خاموش کنید! اگر دقت کنید می‌بینید که یک پیکان بنفش در آن وجود دارد که به این معنی است که مکان شما را ردیابی می‌کند تا بفهمد در چه منطقه زمانی یا Time Zone هستید. این گزینه برای شما که فعلا قصد مسافرت ندارید، تنها عمر باتری آیفونتان را کم می‌کند.
  • گزینه‌ی WiFi Calling: اگر در حال حاضر در منطقه‌ای که هستید آنتن دهی خوبی دارید، این گزینه را خاموش کنید.
گزینه‌هایی که باید در تنظیمات آیفون خاموش کنید!

شاید گمان کنید که اگر موارد ذکر شده را خاموش کنید، دیگر کار نمی‌کنند؛ اما آن‌ها بطور کلی از بین نمی‌روند و تنها خاموش شده‌اند و شما باید تصمیم بگیرید که آن‌ها را خاموش کنید یا خیر.

قیمت و خرید اشتراک اپل وان apple one – کلیک کنید

Limit Ad Tracking

این ویژگی از اینکه تبلیغ کنندگان در مورد شما اطلاعات بیشتری جمع آوری کنند جلوگیری می‌کند. این گزینه به طور پیش فرض همیشه خاموش است، بنابراین ما باید آن را روشن کنیم تا از شما محافظت شود و باتری عمر بیشتری داشته باشد.

ابتدا به منوی اصلی Location Services بروید، سپس به Privacy برگردید و در ادامه به پایین بروید و روی Advertising تپ کنید.

Settings > Privacy > Advertising > Turn On Limit Ad Tracking

گزینه‌هایی که باید در تنظیمات آیفون خاموش کنید!

بنابراین با این کار و روشن کردن این گزینه، ردیابی خاموش می‌شود تا از تبلیغ کنندگان برای ردیابی شما جلوگیری کند!

شما اگر بدانید که این موضوع چقدر به تبلیغ کنندگان کمک می‌کند تا هنگام حرکت شما، اطلاعاتتان را گردآوری کنند، بسیار شگفت زده خواهید شد! جمع آوری اطلاعات درباره‌ی شما ترسناک به نظر می‌رسد؛ پس این گزینه را همیشه روشن نگه دارید.

Fetch New Data

گزینه‌ی Fetch New Data در تنظیمات آیفون و تغییر تنظیمات از Push به Fetch به شما کمک می‌کند در مصرف باتری آیفون خود صرفه جویی کنید.
بنابراین وارد تنظیمات آیفون شده و سپس به پایین صفحه بروید تا به قسمت Passwords & Accounts برسید.

Settings > Passwords & Accounts > Tap Every 15 Minutes > Turn Off Push > Change Accounts you want to Fetch

توصیه‌ی ما به شما این است که همیشه Push را خاموش کنید، زیرا iPhone شما همیشه به Mail Servers و iCloud شما متصل است و همیشه در هر ثانیه درخواست ایمیل می‌کند؛ در حالی که Fetch به این معنی است که iPhone هر ۱۵ دقیقه یا ۳۰ دقیقه خود بخود این مورد را چک می‌کند یا بر اساس زمانی که شما تصمیم می‌گیرید آن‌ها را چک می‌کند.

قیمت و خرید کیف پول لجر – کلیک کنید

این که برای شما مهم باشد که اکنون ایمیل جدیدی (mail) وجود دارد یا نه مهم است. در صورتی که این موضوع برای شما مهم نیست، می‌توانید با خاموش کردن Push و تغییر حساب‌های خود به Fetch در مصرف باتری صرفه جویی کنید!
برای این کار Push را خاموش کرده و Fetch را برای Accounts ایمیل اصلی خود فعال کنید و سپس Fetch settings را در پایین تنظیم کرده و هر ۱۵ دقیقه یک بار را انتخاب کنید.

گزینه‌هایی که باید در تنظیمات آیفون خاموش کنید!

لازم به ذکر است که شما همیشه می‌توانید برنامه Mail را باز کنید و ببینید که آیا ایمیل جدیدی وجود دارد یا خیر.

Background App Refresh

خاموش کردن گزینه‌ی Background App Refresh در تنظیمات آیفون باعث می‌شود برنامه‌ها در پس زمینه‌ی آیفون شما به طور مداوم اجرا نشوند و این موضوع در افزایش عمر باتری آیفون موثر است!

Settings > General > Background App Refresh > Turn Off Apps you don’t need to be continuously updating in the background

آخرین گزینه‌ای که بهتر است در تنظیمات آیفون خود خاموش کنید Background App Refresh است. بنابراین تنظیمات آیفون را باز کرده، به قسمت General بروید و سپس گزینه‌ی Background App Refresh را انتخاب کنید.
گزینه‌ی Background App Refresh، به برخی از برنامه‌های خاص این امکان را می‌دهد تا داده‌ها را در پس زمینه بارگیری کنند، حتی اگر شما از آن‌ها استفاده نمی‌کنید! بنابراین توصیه می‌شود این لیست را مرور کرده و قابلیت Background Background Refresh را برای برنامه‌هایی که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید و نیازی به بارگیری داده ندارند، خاموش کنید.