قیمت روز محصولات اپل

اعترضات دردسرساز کارگران کارخانه اسمبل iPhone در هند

کارخانه اسمبل iPhone

چندی پیش کارگران کارخانه اسمبل iPhone در کشور هند، به دلیل عدم دریافت حقوق خود دست به اعتراضاتی زدند که نتیجه‌ی آن آسیب به تجهیزات درون این کارخانه بود. کارگران این کارخانه در هند وظیفه تولید انبوه برخی از مدل‌های آیفون مانند SE را بر عهده داشته‌اند. امروز با بینهایت کالا همراه باشید تا این خبر را بیشتر باهم بررسی کنیم.

مشاهده و خرید آیفون ۱۲ – کلیک کنید

گزارش وب سایت The Indian Express در رابطه با کارخانه اسمبل iPhone

کارگران این کارخانه در روز ۱۲ دسامبر در زمانی که مشغول به تغییر شیفت خود بودند، به علت عدم توجه کارفرمایان و مدیران کارخانه ویسترون دست به اعتراض زدند و حتی برخی از خودروهای درون پارکینگ این کارخانه را به آتش کشیدند و یا شیشه‌های آن را شکستند. بر اساس گزارشات وب سایت The Indian Express حدود دو هزار کارگر در این اعتراضات دست داشته‌اند!

در این رابطه ویدئویی هم از صحنه اعتراضات این کارخانه بدست رسیده‌ است که نشان می‌دهد این اعتراض به قدری همراه با خشونت بوده‌است که پلیس محلی مجبور به دخالت شده. بر اساس گزارشات، مهم‌ترین دلایل اعتراضات کارگران در این کارخانه عبارت بوده از:

  • افزایش ساعت کاری به دلیل افزایش حجم سفارشات از سوی شرکت اپل
  • عدم تغییر دستمزد بعد از افزایش ساعات کاری
  • عدم پرداخت حقوق تعیین شده در ماه‌های گذشته

اپل از چه زمانی در کشور هند مشغول به تولید آیفون‌های خود شده‌ است؟

شرکت اپل از سال ۲۰۱۷، تولید انبوه برخی از گوشی‌های میان رده خود را در این کشور آغاز کرده ‌است. برخی از مدل‌های آیفون که در این کشور تولید می‌شوند، عبارتند از: آیفون SE، آیفون ۶S، آیفون ۸ و آیفون ۱۱.

بر اساس آمار و اطلاعاتی که بدست آوردیم، متوجه شدیم که کارخانه‌های موجود در هند بعد از چین به عنوان دومین تولید کننده‌ی بزرگ محصولات آیفون محسوب می‌شوند. در این زمینه کارخانه ویستروس هم با سرمایه گذاری چند ده میلیون دلاری برای تجهیزات، به عنوان یکی از نمایندگی‌های شرکت اپل در این کشور محسوب می‌شود.

تا کنون شرکت اپل در این زمینه هیچ اعلامیه‌ای منتشر نکرده ‌است…