قیمت روز محصولات اپل

شکایت Cydia از اپل به بهانه انحصار طلبی مشکل ساز شد!

شکایت Cydia از اپل

اگر تا به حال سیستم عامل iOS خود را جلبریک کرده باشید، احتمالا نام سیدیا (Cydia) را شنیده‌اید. این توسعه دهنده ادعا کرده ‌است که شرکت اپل با انحصارطلبی‌های خود باعث شده که نتواند به کار خود ادامه دهد. سیدیا به عنوان خالق جلبریک سیستم عامل iOS بیان کرده ‌است که از زمان ایجاد App Store، شاهد روش‌ها و تاکنیک‌هایی بوده که باعث شده عملا نتواند به فعالیت خود در این زمینه ادامه دهد. امروز با بینهایت کالا همراه باشید تا این خبر را از ابعاد گوناگون بررسی کنیم.

مشاهده و خرید گیفت کارت آمازون – کلیک کنید

چرا Cydia از اپل شکایت کرده‌ است؟

بر اساس دادخواست تنظیم شده توسط سیدیا، شاهد این هستیم که شرکت اپل اجازه نمی‌دهد که کاربران سیستم عامل‌های آن از برنامه‌هایی غیر اپ استور استفاده کنند که همین موضوع باعث ایجاد مشکلات فراوانی برای این شرکت و تیم توسعه دهنده‌ی آن شده‌ است. بر اساس گزارشات، این تیم خواستار یک فضای رقابتی عادلانه برای ایجاد یک فضای رقابتی سالم در بازار است و می‌خواهد که شرکت Apple ضررهای مالی سنگین این شرکت را جبران کند.

این برنامه برای اولین بار در سال ۲۰۰۷ قبل از راه اندازی اپ استور راه اندازی شد و از آن زمان با ارائه خدمات خود در حال توسعه بوده‌است، اما بعد از راه اندازی App Store و معرفی آن به بازار شاهد این هستیم که دیگر برنامه‌هایی که این توسعه دهنده برای کاربران خود ارائه می‌کرد، قابل نصب و استفاده در سیستم عامل جلبریک شده اپل نیست!

بر اساس گفته‌های Jay Freeman توسعه دهنده و مالک Cydia، شرکت اپل از زمان ارائه محصولات خود، عملکرد محدودی برای کاربران در نظر گرفته بود و این موضوع در چند سال اخیر رخ داده ‌است. شرکت اپل در چند وقت اخیر با حذف برنامه‌هایی که از غیر اپ استور نصب شده بودند، به عنوان یک شرکت انحصار طلب از سوی این شرکت معرفی شد.

البته Cydia اولین شرکتی نیست که در این زمینه به اپل انتقاد کرده‌ است. نظر شما در این زمینه چیست؟ آیا شرکت اپل با این دادخواست‌ها و شکایت‌ها از سیاست‌های انحصار طلبانه خود دست برمی‌دارد؟ نظرات خود را با ما و دیگر علاقه مندان در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.