قیمت روز محصولات اپل

۷ روش موثر برای افزایش سرعت آیفون و آیپد

افزایش سرعت آیفون و آیپد

آیا تا به حال برایتان اتفاق افتاده است که به مرور زمان با افت سرعت عملکرد مواجه شوید و از عملکرد کند آیفون یا آیپدتان شکایت داشته باشید؟! در ادامه‌ی این مطلب از بینهایت کالا راهکارهای موثر برای افزایش سرعت آیفون و آیپد را برای شما عزیزان ارائه می‌دهیم…

مشاهده و خرید آیفون SE2 – کلیک کنید

افزایش سرعت آیفون و آیپد

۱. برنامه‌های پس زمینه‌ را ببندید

اپل می‌گوید که بستن برنامه‌های پس زمینه تاثیری بر طول عمر باتری ندارد، اما به طور قطع هر برنامه‌ی پس زمینه‌ای که به طور فعال فرآیندی را اجرا می‌کند، می‌تواند بر روی سرعت دستگاه تاثیر منفی داشته باشد. می‌توانید در صورتی که از iPad یا iPhone خود استفاده نمی‌کنید، با بستن و ترک آن دسته از برنامه‌هایی که در پس زمینه در حال اجرا هستند، مانند بررسی ایمیل یا موقعیت مکانی GPS، سرعت دستگاه خود را افزایش دهید.

با دابل کلیک بر روی دکمه‌ی Home در iPad و iPhone می‌توانید ببینید که کدام برنامه‌ها در حال اجرا هستند. برنامه‌هایی که باز هستند با نماد مرتبط همان برنامه و به عنوان پنجره‌های کوچک نشان داده می‌شوند. پنجره‌ی آن برنامه‌ای را که می‌خواهید ببندید را لمس کنید و آن را به سمت بالای صفحه بکشید تا بطور کامل بسته شود.

افزایش سرعت آیفون و آیپد

۲. سرعت سافاری را افزایش دهید

سافاری در آیفون و آیپد می‌تواند حجم زیادی از منابع را اشغال کند. تخلیه‌ی حافظه‌ی پنهان به افزایش عملکرد دستگاه کمک می‌کند (بر روی Settings > Safari > Clear Cookies and Data کلیک کنید) و همچنین می‌توانید با کم کردن تعداد برگه‌هایی که باز شده است، سرعت Safari را افزایش دهید. روی نماد برگه (tab icon) در Safari ضربه بزنید، سپس روی X در سمت چپ بالای هر برگه ضربه بزنید تا آن را ببندید.

افزایش سرعت آیفون و آیپد

برای اینکه بتوانید سرعت را کمی بیشتر افزایش دهید باید برنامه‌ی JavaScript را در سافاری غیرفعال کنید. بر روی Settings > Safari > Advanced کلیک کنید و JavaScript را روی حالت Off قرار دهید. با این کار، صفحات وب مثل اشتراک گذاری اجتماعی (social sharing) و commenting حذف شده و در نتیجه صفحات سریع‌تر بارگیری می‌شوند.

۳. آیپد خود را به طور منظم‌تری ری استارت کنید

یک راه آسان برای افزایش سرعت آیفون و آیپد ، ری استارت کردن آن به صورت هفتگی است. با این کار حافظه‌ی آن پاک می‌شود، هر برنامه‌ی خرابی را ریست می‌کند و دستگاه را رفرش می‌کند. دکمه‌ی Home و دکمه‌ی Sleep / Wake را به طور همزمان فشار دهید و نگه دارید تا iPad ری استارت شود و آن‌ها را نگه دارید تا لوگوی Apple ظاهر شود. وقتی این کار انجام شد، دوباره هر دو دکمه را رها کنید.

۴. آپدیت خودکار برنامه‌ها را متوقف کنید

فعالیت‌های زیادی در پشت صحنه‌ی آیفون یا آیپد شما ممکن است در حال روی دادن باشد؛ ممکن است سیستم عامل iOS در حال آپدیت کردن همه‌ی برنامه‌های شما باشد، در حالی که تنها چیزی که شما می‌بینید این است که دستگاه شما به کندی کار می‌کند. برای خاموش کردن آپدیت اتوماتیک باید به مسیر Settings > iTunes and App Store بروید و گزینه‌ی کنار Updates را خاموش کنید. با این کار، نصب آپدیت اتوماتیک متوقف می‌شود و در قبال آن شما می‌توانید که زمان بارگیری و نصب آن‌ها را با شرایط مطابق میل خود انتخاب کنید.

افزایش سرعت آیفون و آیپد

۵. فضای ذخیره سازی آیفون یا آیپد خود را آزاد کنید

دستگاه iPad شما برای کارکرد مناسب، به فضای ذخیره سازی اضافی نیاز دارد؛ بنابراین اگر دستگاهتان پر از محتوا و برنامه باشد، عملکردش دچار اختلال می‌شود. قسمت Settings > General > Usage را باز کنید و ببینید که دستگاه شما چقدر فضای آزاد دارد. اگر کمتر از ۱ گیگابایت فضای خالی دارید، برنامه‌ها و موسیقی‌های ناخواسته و همچنین عکس‌ها و فیلم‌هایی را که نیازی به نگهداری آن‌ها در iPad ندارید، حذف کنید.

۶. اعلان‌های برنامه را خاموش کنید

برخی از برنامه‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا با اعلان‌ها توجه شما را جلب کنند. یاد آور‌های آزار دهنده و آپدیت‌ها مانند پیام‌های جدید، پیشنهادات ویژه یا قطعه‌های خبری از این جمله برنامه‌ها هستند. خاموش کردن این هشدارها یا اعلان‌ها در برنامه‌های غیر ضروری برای آیپد و یا آیفون ضرری ندارد و می‌تواند باعث افزایش سرعت آیفون و آیپد شما شود.

مشاهده و خرید اشتراک اپل وان – کلیک کنید

برای این کار به Settings > Notification Centre بروید و به قسمت زیر Include نگاه کنید تا همه‌ی برنامه‌هایی را که دارای اعلان هستند، ببینید. با ضربه زدن روی یک برنامه و انتخاب گزینه‌ی None به عنوان سبک هشدار، می‌توانید هشدار اعلان را تغییر دهید. Show in Notification Centre را خاموش کنید و دوباره همان مراحل را برای Show on Lock Screen و Badge App Icon و نیز Sounds انجام دهید. شما باید این کار را برای هر برنامه که به طور جداگانه در مرکز اعلان‌ها ذکر شده است، انجام دهید.

افزایش سرعت آیفون و آیپد

۷. قسمت Spotlight searching را غیر فعال کنید

شما می‌توانید با کاهش مقدار مرتب سازی Spotlight search اپل، سرعت آیفون یا آیپد خود را افزایش دهید. iOS به طور مداوم محتوای دستگاه شما را از جمله پیام‌ها و ایمیلتان را مرتب می‌کند تا هنگام جستجوی چیزی بتواند نتایج را سریعاً ارائه کند.

برای اینکه ببینید iOS چه چیزی را مرتب می‌کند، Settings > General > Spotlight Search را باز کنید. شاید شما بخواهید از آن برای جستجوی ایمیل و پیام‌ها استفاده کنید، اما قطعا پیدا کردن Angry Birds از ضروریات نمی‌باشد!! پس برای هر برنامه‌ای که نمی‌خواهید در جستجو فهرست بندی شود، نوار لغزنده‌ی آن را به سمت Off بکشید. در اینصورت Spotlight دیگر این محتوا را فهرست نخواهد کرد و قطعا افزایش سرعت آیفون و آیپد را شاهد خواهید بود…

افزایش سرعت آیفون و آیپد