قیمت روز محصولات اپل

دردسرهای اپل برای حذف شارژر آیفون ؛ ارائه‌ی شارژر رایگان به مشتریان برزیلی

حذف شارژر آیفون 12

امسال با حذف شدن شارژر آیفون ۱۲ از جعبه آن، همه‌ی طرفداران و دنبال کنندگان کمپانی اپل شوکه شدند! این موضوع شاید مقداری در کاهش خرید آیفون نسبت به سال‌های گذشته تاثیر گذاشت، اما تاثیر آن چشمگیر نبود! در تمام دنیا، مخاطبان و مشتریان آیفون این موضوع را پذیرفته بودند که در هنگام خرید آیفون ۱۲ شارژری دریافت نخواهند کرد، اما برزیلی‌ها نظر دیگری در مورد حذف شارژر آیفون داشتند! امروز با مجله بینهایت کالا همراه باشید تا این خبر را با هم بررسی کنیم!

مشاهده و خرید آیفون ۱۲ – کلیک کنید

بر اساس گفته‌های آژانس حمایت از حقوق مصرف کنندگان در شهر سائوپائولو برزیل، شرکت اپل موظف است در هنگام ارائه‌ی محصولات جدید خود در این کشور به صورت رایگان به همراه جعبه، شارژر هم به مشتریان خود ارائه کند. این موضوع در کنار دیگر حاشیه‌هایی که در این زمینه اتفاق افتاده‌است، باعث ایجاد مشکلات عمیقی در این زمینه شده‌ است!

دلایل حذف شارژر آیفون از زبان اپل

آژانس Procon-SP در تماس تلفنی خود با اپل در اکتبر گذشته، خواهان جوابی منطقی برای دلیل حذف شارژر آیفون شد! شرکت اپل در همین تماس تلفنی به  صورت قاطعانه پاسخ داد که دلیل اصلی حذف شارژر آیفون در واقع نگرانی‌های این کمپانی بزرگ آمریکایی بابت محیط زیست بوده و دلیل دیگری از سوی این شرکت ارائه نشده‌است!

اگرچه این آژانس و دیگر مصرف کنندگان اپل با این جواب قانع نمی‌شوند، اما نمی‌توان به آن‌ها این حق را نداد! این آژانس در واقع یک بیانه‌ی رسمی در این حوزه صادر کرده ‌است و بیان کرده که فروش آیفون بدون شارژر بر خلاف حقوق مصرف کنندگان در کشور برزیل بوده و این شرکت آمریکایی موظف است که در این زمینه حتما محصولات خود را با شارژر ارائه کند!

ایردپاد رایگان برای فرانسوی‌ها

از سمت دیگر کشور فرانسه هم اپل را موظف کرده که در جعبه‌ی موبایل‌های خود ایرپاد بگذارد! بنابر قوانین رسمی کشور فرانسه برای محافظت از کودکان و افراد خردسال، امکان استفاده از هدفون‌های سیم دار در این جعبه‌ها وجود ندارد!

مشاهده و خرید آداپتور ۲۰ وات USB-C اپل – کلیک کنید

شایعات در این زمینه پایانی ندارند و به تازگی ادعا شده که از این پس شرکت اپل بعد از رونمایی از جعبه آیفون ۱۲ بدون ایرپاد و شارژر، قصد دارد که آیفون ۱۱، XR و آیفون SE را هم اینگونه روانه بازار کند!!

نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا حذف شارژر آیفون می‌تواند دلایل منطقی داشته باشد؟ در بخش نظرات همین پست می‌توانید نظرات خود را با دیگران به اشتراگ بگذارید.