قیمت روز محصولات اپل

ابراز نا امیدی کمیته‌ محیط زیست UK (انگلستان) از عمر مفید محصولات اپل

عمر مفید محصولات اپل و کمیته محیط زیست انگلستان

به تازگی انتشار یک اعلامیه‌ی طولانی توسط کمیته محیط زیست UK، باعث شد که مسئله‌ی عمر مفید محصولات اپل تبدیل به یک دغدغه و چالش بزرگ برای این شرکت آمریکایی شود! کمیته محیط زیست انگلستان در اعلامیه‌ی خود به صورت رسمی در رابطه با محصولات شرکت اپل، گلایه کرد و اعتقاد داشت که شرکت اپل در تولید زباله‌های الکترونیکی که باعث آسیب رساندن به طبیعت می‌شوند، نقش اساسی دارد! امروز در مجله تخصصی بینهایت کالا، این موضوع را باهم بیشتر بررسی خواهیم کرد.

مشاهده و خرید اپل واچ SE – کلیک کنید

بر اساس ادعاهای کمیته محیط زیست انگلستان، شرکت اپل با توجه به سیاست‌هایی که در زمینه سخت‌تر کردن تعمیر محصولات خود داشت و هزینه‌های بالایی که برای آن در نظر گرفت، عملا کاربران و مخاطبان خود را به این سمت سوق می‌دهد که به جای تعمیر گوشی موبایل خود، اقدام به خریداری یک آیفون جدید کنند.

بر اساس بررسی‌هایی که کارشناسان این کمیته در رابطه با محصولات جدید شرکت اپل انجام دادند، مشخص شد که اپل قطعات سخت افزاری را به صورتی به هم چسبانده و لحیم می‌کند که این کار امکان تعمیر دستگاه‌ها را سخت و در بعضی موارد غیر ممکن می‌کند. البته نباید هزینه‌ی بالای تعمیر این دستگاه‌ها را هم نادیده گرفت که بر روی عمر مفید محصولات اپل و تولید زباله‌های الکترونیکی تاثیر گذارند!

بیانیه و پاسخ رسمی اهالی کوپرتینو در رابطه با عمر مفید محصولات اپل

بعد از این ماجرا و منتشر شدن این بیانیه، اپل به این اعلامیه واکنش نشان داد و اعلام کرد که گزارش این کمیته محیط زیست برای آن‌ها بسیار تعجب برانگیز بوده و باعث شده‌ است که رسانه‌ها بدون تحقیقات کافی در رابطه با اقدامات اخیر این شرکت در حفاظت از محیط زیست جبهه‌گیری کنند.

شما می‌توانید بخشی از بیانه منتشر شده توسط این شرکت را راجع به عمر مفید محصولات اپل در ادامه مشاهده کنید:

ما از گزارش اخیر کمیته محیط زیست انگلستان مأیوس و شگفت زده شدیم، چرا که تمامی تلاش‌ها در Apple بر این مبناست که در منابع صرفه جویی کنیم و از محیط زیست سیاره‌ای که در آن همگی سهیم هستیم، محافظت کنیم!

ما به تازگی حتی فعالیت‌هایی انجام داده‌ایم تا مشتریان و مخاطبان محصولات اپل قادر باشند به شکلی راحت‌تری محصولاتشان را خرید و فروش، بازیافت و تعمیر کنند! البته احتمالا خودتان هم می‌دانید که آخرین مدل‌های محصولاتی مثل Apple Watch، iPad، iPhone و … کاملا قابل بازیافت هستند.

ما تمام سعی خود را می‌کنیم که این سوتفاهم را از بین ببریم و به مکاتبات خود با کمیته محیط زیست انگلستان ادامه می‌دهیم تا به یک نتیجه برسیم…

نظر شما در رابطه با عمر مفید محصولات اپل چیست؟ شما با کدام طرف این قضیه موافق هستید؟ در بخش نظرات، می‌توانید نظرات خود را با ما و دیگر علاقه مندان به اشتراک بگذارید.