قیمت روز محصولات اپل

کارخانه‌ی تولیدات آیپد و مک بوک از چین به ویتنام منتقل شد

تولیدات آیپد و مک بوک

شرکت Foxconn برخی از تولیدات اپل شامل کارخانه‌ی تولیدات آیپد و مک بوک را از چین به ویتنام منتقل کرد.
این شرکت محصولات الکترونیکی را برای شرکت‌های بزرگ آمریکایی، کانادایی، چینی، فنلاندی و ژاپنی تولید می‌کند. محصولات قابل توجه تولید شده توسط فاکسکان شامل BlackBerry ،iPad ،iPhone ،iPod ،Kindle ،Nintendo 3DS، دستگاه‌های نوکیا، دستگاه‌های Xiaomi ،PlayStation 3 ،PlayStation 4 ،Wii U ،Xbox 360 ،Xbox One و همچنین چندین سوکت پردازنده، از جمله سوکت CP4 TR4 در برخی مادربردها است. از سال ۲۰۱۲، کارخانه‌های Foxconn حدود ۴۰٪ از کل لوازم الکترونیکی مصرفی در جهان را تولید کرده‌اند!

مشاهده و خرید آیپد پرو – کلیک کنید

جنگ تجاری میان چین و آمریکا

گزارش‌ها حاکی از آن است که Foxconn بنا بر درخواست اپل، قصد دارد مکان تولیدات آیپد و مک بوک و برخی دستگاه‌های دیگر خود را از چین به ویتنام جابجا کند. با ورود محصولات جدید دارای پردازنده‌ی M1 اپل به فروشگاه‌ها، جنگ تجاری جدیدی میان چین و آمریکا در حال شکل گیری است…

تولیدات آیپد و مک بوک

علی رغم اینکه دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری در اوایل ماه جاری شکست خورد، دولت او همچنان سعی می‌کند شرکت‌های آمریکایی را از چین خارج کند. تولید کنندگانی هستند که انتقال خطوط مونتاژ خود را از بازار چین به بازارهای دیگری مانند ویتنام، هند و مکزیک شروع کرده‌اند.
رویترز با استناد به گفته‌های فردی که از اقدامات Foxconn اطلاع دارد، گفت که خطوط تولید این شرکت در استان Bac Giang ویتنام مستقر می‌شوند و در نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۱ روی خط تولید می‌آیند. انتظار می‌رود که آن‌ها هم تبلت‌های iPad و هم دستگاه‌های MacBook را تولید کنند.

در اخبار مرتبط، Foxconn همچنین از سرمایه گذاری ۲۷۰ میلیون دلاری رونمایی کرد که برای ایجاد یک شرکت جدید به نام FuKang Technology سرمایه گذاری کرده است. اعتقاد بر این است که این سرمایه گذاری به انتقال خطوط تولیدات آیپد و مک بوک اپل از چین به ویتنام کمک خواهد کرد. علاوه بر محصولات اپل، کارخانه‌ی مستقر در ویتنام، مجموعه‌های تلویزیونی و تجهیزات رایانه‌ای مانند صفحه کلید را نیز تولید می‌کند.

سرمایه گذاری فاکسکان در توسعه‌ی کارخانه‌ی مونتاژ آیفون در هند

قبل از اینکه این مشاجره در زمینه‌ی تجارت بین ایالات متحده و چین شکل بگیرد، شرکت فاکسکان و اپل با تمام iPad هایی که در چین تولید شده بود و هنوز به خارج از کشور حمل نشده بود، مشارکت مستقیم داشتند. اکنون، چنین مشارکتی با خطرات سیاسی همراه است؛ فاکسکان همچنین بر طبق درخواست اپل می‌خواهد به مبلغ ۱ میلیارد دلار در توسعه‌ی کارخانه‌ی مونتاژ آیفون در هند سرمایه گذاری کند.

مشاهده و خرید آیفون SE 2020 – کلیک کنید

اخبار اپل تنها مربوط به توسعه‌ی فاکسکان به عنوان یک غول فناوری آمریکایی نیست. در اوایل این ماه، مشخص شد که Foxconn در قرارداد ساخت اجزای کلیدی سرور Google در کارخانه‌ی خود در Wisconsin برنده شده است.