قیمت روز محصولات اپل

اپل در آیپد پرو ۲۰۲۱ از فناوری ۵G استفاده میکند

استفاده از فناوری 5G در آیپد پرو 2021

گزارش شده است که اپل در آیپد پرو ۲۰۲۱ هم از فناوری ۵G که در آیفون‌های ۱۳ قرار است به کار گیرد، استفاده می‌کند…
منابع خبری کمپانی اپل گفته‌اند که این شرکت قصد دارد مودم mmWave 5G را برای سری‌های بعدی آیفون خود بسازد که حتی ممکن است برای استفاده در آیپد پرو ۲۰۲۱ نیز به کار گرفته شود.
برای کسانی که از این موضوع بی اطلاع هستند باید بگوییم که شایعه شده است که اپل مدل‌های جدید OLED iPad Pro را در نیمه‌ی دوم سال آینده به بازار عرضه خواهد کرد. علاوه بر این، انتظار می‌رود که iPad های جدید از شبکه‌ی ۵G پشتیبانی کنند و گزارش جدید نیز حاکی از آن است که شرکت بزرگ مستقر در کوپرتینو از مودم ۵G مخصوص iPad Pro جدید استفاده خواهد کرد.

مشاهده و خرید آیفون ۱۲ پرو مکس – کلیک کنید

تاخیر در عرضه آیپد پرو ۲۰۲۱ به علت شیوع ویروس کرونا

مدتی بود که شایعه شده بود یک iPad Pro 5G برای امسال عرضه می‌شود، اما اکنون گفته شده که شیوع بیماری همه گیر کرونا این عرضه را تا یک سال با تاخیر مواجه کرده است؛ بطوری که در سال آینده شاهد عرضه‌ی آن خواهیم بود.
گزارش‌های جدید از منابع دیگر نیز حاکی از آن است که آیپد پرو ۲۰۲۱ از مودم ۵G برخوردار است که به صورت خانگی توسعه یافته است.
طبق گزارش AppleInsider، زنجیره‌ی تامین اپل همچنین انتظار دارد که پس از عرضه‌ی سری آیفون ۱۲، برای آنتن امواج ۵G mmW در ماژول‌های بسته بندی (AiP) تقاضای زیادی وجود داشته باشد.

اپل حتی در حال برنامه ریزی برای توسعه‌ی ۵G mmWave AiP خود است. شایعات همچنین به این اشاره کرده‌اند که اپل ممکن است مودم‌های ۵G کوالکام را جایگزین مودم خودش در آیفون ۱۳ کند. با این حال، اپل همچنین ممکن است تلاش کند تا مودم ۵G خود را نیز در iPad Pro 2021 مورد استفاده قرار دهد.
این شرکت می‌تواند بر روی RF-FEM (ماژول جلوی RF) خود به عنوان بخشی از این فرآیند کار کند. متأسفانه، این گزارشات هنوز به طور رسمی تایید نشده‌اند و ما به غیر از منابعی از زنجیره‌ی تامین اپل، هیچ تأییدیه رسمی دیگری در این زمینه نداریم.
اگرچه این گزارش‌ها ممکن است از منابع شناخته شده‌ی اپل دریافت شده باشد، اما اعتماد به چنین گزارش‌هایی به عنوان شواهد عینی هنوز زود است؛ بنابراین برای دریافت خبرهایی مبنی بر واقعیت باید همچنان صبر کرد…