قیمت روز محصولات اپل

مقایسه آداپتور و شارژر آیفون ۱۲ ؛ کدام شارژر برای آیفون ۱۲ مناسب است؟

مقایسه آداپتور و شارژر های آیفون 12؛ کدام شارژر برای آیفون 12 مناسب است؟

علی‌رغم تمام استدلال‌های طبیعت دوستانه اپل، واقعیت این است که سری جدید آیفون ۱۲ چیزی به جز گوشی هوشمند اپل و کابل لایتنینگ در جعبه‌های خود ندارند؛ بنابراین اگر آداپتور و هدفون قدیمی اپل را ندارید، می‌بایست برای تکمیل مجموعه آیفون ۱۲ به فروشگاه‌های اپل مراجعه کنید، زیرا هیچ گونه آداپتور و هدفونی را در جعبه آیفون ۱۲ پیدا نخواهید کرد!
از آن‌جایی که شرکت اپل شارژر آیفون ۱۲ را از جعبه‌ی گوشی جدید خود حذف کرده است و به جای آن دو شارژر جدید ۲۰ واتی و شارژر Magsafe را به صورت جداگانه معرفی کرده است، بد نیست نگاهی به شارژرهای آیفون ۱۲ ودیگر شارژرهای اپل داشته باشیم. در ادامه با ما همراه باشید…

آداپتور ۲۰ واتی آیفون ۱۲

  • مدت زمان شارژ کامل: ۱۰۲ دقیقه (۱ ساعت و ۴۲ دقیقه)
  • تنها آداپتوری که می‌تواند شارژر MagSafe را به سرعت ۱۵ وات برساند
مشاهده مشخصات و خرید آداپتور ۲۰ واتی اپل – کلیک کنید

آداپتور ۲۰ واتی جدید شرکت اپل، احتمالا بهترین انتخاب شما برای دسترسی به سریع‌ترین سرعت شارژ خواهد بود. این آداپتور با آداپتورهای ۱۸ واتی عرضه شده در آیفون ۱۱ پرو متفاوت است و در واقع همان شارژری است که همراه با آیپد ایر ۴ به بازار عرضه شد.

مقایسه آداپتور و شارژر های آیفون 12؛ کدام شارژر برای آیفون 12 مناسب است؟

شارژر MagSafe آیفون ۱۲

  • مدت زمان شارژ کامل: ۱۷۶ دقیقه (۲ ساعت و ۵۶ دقیقه)
  • شارژر Magsafe و آداپتور ۲۰ واتی روی هم حدود 60 دلار هزینه دارند.

اگر به شارژر بی سیم جدید MagSafe  نیاز دارید تا آیفون ۱۲ خود را با حداکثر ۱۵ وات قدرت، شارژ کنید، آداپتور ۲۰ واتی که به آن اشاره شد تنها انتخاب شما خواهد بود.

حتی شارژر مک بوک ۹۶ وات اپل نیز سرعت شارژ مطلوب را با MagSafe تضمین نمی‌کند، زیرا سریعترین خروجی مخصوص آداپتور جدید ۲۰ وات طراحی شده است. قدرت شارژر MagSafe با استفاده از دیگر آداپتور‌ها به شرح زیر است:

  • آداپتور ۲۰ واتی: ۱۵ وات
  • آداپتور ۱۸ واتی: ۱۳ وات
  • آداپتور ۹۶ واتی مک بوک پرو: ۱۰ وات
مشاهده مشخصات و خرید مگ سیف اپل – کلیک کنید

سرعت شارژ آیفون ۱۲ توسط شارژر ۱۸ واتی

سال گذشته، اپل آداپتور ضعیف ۵ وات را برای آیفون‌های ۹۹۹ دلاری و بالاتر خود کنار گذاشت و آیفون ۱۱ پرو و ۱۱ پرو مکس را با یک شارژر سریع ۱۸ وات در جعبه عرضه کرد.

از آن‌جایی که در جعبه‌ی آیفون ۱۲ هیچ شارژری وجود ندارد، بنابراین اگر در حال ارتقا از iPhone 11 Pro / Max هستید، بهتر است شارژر خود را نگه دارید. در حالی شاید در سطح اینترنت پیشنهاد‌های زیادی برای استفاده از شارژر‌های دیگر شود، اما ما می‌گوییم که اگر شارژر آیفون ۱۱ پرو خود را در اختیار دارید، بهتر است از همان برای شارژ آیفون ۱۲ استفاده کنید.

علی‌رغم ادعای اپل که می‌گوید شارژ سریع آیفون۱۲ تنها با آداپتور ۱۹ دلاری ۲۰ واتی سازگار است، اما بررسی‌ها نشان می‌دهند که با شارژر ۱۸ واتی نیز می‌توان تقریبا به همان سرعت دست یافت.

سرعت شارژ آیفون ۱۲ توسط شارژر ۵ واتی

  • مدت زمان شارژ: ۱۸۷ دقیقه (۳ ساعت و ۷ دقیقه؛ ۳۲ درصد در هر ساعت)

اگر از هر آیفون دیگری به جز آیفون ۱۱ پرو می‌خواهید به آیفون۱۲ گوشی خود را ارتقا دهید، احتمالا شارژر ۵ واتی را در اختیار دارید. حتما نیاز دارید تا شارژر بهتری برای آیفون جدید خود خریداری کنید، چرا که سرعت شارژ آیفون ۱۲ با شارژر‌های قدیمی یک فاجعه تمام عیار است و ارزش زمانی که به شارژر گوشی می‌پردازید و فشاری که به باتری می‌آید را ندارد.

سرعت شارژ آیفون۱۲ توسط شارژر ۶۱ و ۹۶ واتی مک بوک پرو

مقایسه آداپتور و شارژر های آیفون 12؛ کدام شارژر برای آیفون 12 مناسب است؟

در حالی که بسیاری از شرکت‌های اندرویدی گوشی خود را با شارژر‌های ۶۵ واتی عرضه می‌کنند، اپل لب‌تاپ‌های غول پیکر خود را با شارژر ۶۱ واتی و ۹۶ واتی عرضه می‌کند. برای شارژ کامل باتری بزرگ ۴۵۰۰ میلی امپری گوشی OnePlus 8T تنها به ۳۲ دقیقه زمان نیاز است. آیا آیفون ۱۲ می‌تواند با کمک این شارژر به این سرعت شارژ شود؟

البته که نه! چون باتری در گوشی OnePlus 8T به دو قسمت تقسیم می‌شود که به طور همزمان شارژ می شود؛ همچنین تکنولوژی به کار رفته برای شارژ و هماهنگی باتری و آداپتور چیزی نیست که در مشابه آن در آیفون ۱۲ یافت شود. به همین علت آداپتور ۶۱ وات مک بوک پرو رسما نمی‌تواند بیشتر از همان ۲۰ واتی که آیفون ۱۲ قدرت تحمل آن را دارد، در اختیارش بگذارد و به همین دلیل سرعت شارژ مشابه با همان شارژر آیفون ۱۲ اصلی شرکت اپل خواهد بود.