قیمت روز محصولات اپل

آیفون SE 2016 و آیفون ۶S در بروزرسانی نسل بعدی iOS جایی نخواهند داشت

آیفون SE 2016 و آیفون 6S در بروزرسانی نسل بعدی iOS جایی نخواهند داشت

بر اساس گزارشات اخیر از آخرین اخبار دنیای اپل، همه گوشی‌های هوشمند این شرکت که iOS 14 را دریافت کردند قادر به دریافت iOS 15 نمی‌باشند. اپل قصد دارد به‌روزرسانی‌های سیستم عامل آیفون ۶S و آیفون SE 2016 را در نسل بعدی ios متوقف کند.

در حالی که اپل سعی دارد با عرضه سیستم عامل خود، پشتیبانی از بیشترین تعداد آیفون و آیپد را حفظ کند، اما گاهی اوقات برخی از مدل‌های قدیمی را از لیست خارج می‌کند. برای سال ۲۰۲۱ ، هم اکنون ادعا شده است که آیفون۶S و آیفون SE 2016 تحت پوشش سیستم عامل جدید قرار نخواهند گرفت و دیگر توسط اپل پشتیبانی نرم افزاری نخواهند شد!

بنابر گزارش سایت The Verifier، اپل پشتیبانی از سری آیفون ۶S، از جمله آیفون ۶S و آیفون ۶ اس پلاس را در تازه سازی اصلی سیستم عامل بعدی قطع می‌کند. علاوه بر این، آیفون SE 2016 نیز با پشت سر گذاشتن iOS 14 همین سرنوشت را خواهد داشت.

تصمیم اپل در مورد پشتیبانی یا عدم پشتیبانی از گوشی‌های خود در سیستم‌عامل‌های جدید معمولا به پردازنده مربوط می‌شود؛ دستگاه‌هایی که از تراشه‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کنند، معمولاً همزمان از سیستم‌عامل‌های ارتقا یافته محروم هستند. در این حالت، آیفون ۶S، آیفون ۶ اس پلاس و نسل اول آیفون SE 2016 همگی از پردازنده A9 استفاده می‌کنند که با توجه پیشرفت سیستم‌عامل‌های جدید پشتیبانی از این پردازنده‌ها عملا غیر ممکن است!

آخرین باری که اپل لیست عدم پشتیبانی را برای دستگاه‌های خود ارائه داد مربوط به iOS 13 بود. این شرکت بعد از بروزرسانی iOS 13 برای آیفون ۶، آیفون ۵s، آیپد نسل ششم و آیپد ایر نسل اول، پشتیبانی از این دستگاه‌های خود را متوقف کرد…